Alpro Soya

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Alpro Soya

Post autor: Małgorzata »

Poniżej oświadczenie, które otrzymaliśmy od firmy Sante, dystrybutora produktów Alpro Soya:


OŚWIADCZENIE FIRMY ALPRO ODNOŚNIE GLUTENU

Firma Alpro oświadcza, że dokłada wszelkich starań, by oferowane przez nią produkty spełniały specyficzne wymagania osób cierpiących na nietolerancję glutenu.
Deklarujemy, że przeprowadziliśmy badania wszystkich wykorzystywanych surowców oraz wyrobów gotowych pod kątem obecności glutenu, zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej EC/41/2009 z 20 stycznia 2009. Uzyskane, szczegółowe dane zgromadzone zostały w wykorzystywanym przez nas, zintegrowanym systemie, który udostępnia nam na bieżąco niezbędnych informacji w zakresie omawianej tematyki.
Większość produktów sojowych Alpro jest całkowicie wolna od glutenu, z wyłączeniem produktów organicznych, które zawierają skrobię pszenną.* Niemniej jednak możemy zagwarantować, iż całkowita zawartość glutenu w produktach gotowych nie przekracza 20 mg/kg (20 ppm).
Zatem przy oznakowaniu, w reklamie oraz prezentacji wszystkich produktów sojowych Alpro można korzystać z terminu „bezglutenowe”, zgodnie z Dyrektywą Unii Europejskiej EC/41/2009 z 20 stycznia 2009.
Alpro gwarantuje ciągły monitoring potencjalnej zawartości glutenu zarówno
w wyrobach gotowych, jak i wykorzystywanych surowcach. W tym celu firma realizuje systematyczne działania kontrole i programy zapobiegawcze, wykluczające zawartość glutenu w oferowanych klientom produktach (z uwzględnieniem zastrzeżenia umieszczonego we wcześniejszym akapicie niniejszego oświadczenia). Odpowiednie procedury, regulujące omawiane kwestie, zawarte są także w stosowanym przez Alpro i regularnie weryfikowanym systemie HACCP.


* Mamy informację od dystrybutora Alpro Soya, firmy Sante, że w Polsce akurat te produkty nie są sprzedawane. Jednak firma zapewnia, że są również wolne od glutenu (przypis od Stowarzyszenia)
Obrazek
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cuzco »

To w sumie, żadne wnioski z tego nie wynikają, poza tym że mamy zaufać dobrej woli firmy Alpro, że także te produkty sprzedawane w Polsce są bezglutenowe.
Wolałbym żeby przebadano właśnie te produkty które są u nas na półkach.
Ja raz się napiłem ich mleczka sojowego i mogę powiedzieć że odradzam. Jest kilka innych firm sprzedających mleko sojowe np. Orico. Nie wiem jak sytuacja ma się z deserami.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Na swojej stornie internetowej (niemieckiej) firma informuje, że wszystkie produkty są bezglutenowe, używa się skrobi z manioka - ale to i tak tylko do produkcji deserów, mleka się niczym nie zagęszcza. Takie domowe robi się z soi i wody po prostu (możesz sam spróbować, jeśli źle się czujesz po kupnych), do sklepowych dosypuje się jeszcze jakichś utrwalaczy i cukru, żeby ktoś to zechciał kupić.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

I tak jak zawsze radzę czytać skład, bo mleko smakowe innej firmy, (której nazwy w tej chwili nie jestem pewna i nie chcę wprowadzać w błąd) ma w składzie słód jęczmienny. W Alpro w każdym bądź razie go nie ma.
Moim hitem jeśli chodzi o Alpro Soja jest napój mleczny o smaku kawy :P
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

No tak, wciąż się uczę i zapominam o takich "drobiazgach", jak słód jęczmienny... Przez pierwsze da tygodnie mojej "bezglutenowej" diety niemal codziennie jadłam na śniadanie zwykłe płatki kukurydziane, aż się doczytałam, że nie można.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Kupowałam ich mleko i desery (głównie o smaku kakaowym) , niedawno dla odmiany wziełam mleko waniliowe i tak się po nim fatalnie poczułam :/ okropnie słodkie, dostałam jakiegoś zamroczenia, bólu głowy, brzucha, wzdęcia, senności :zly:
Po tym o smaku kakao nie zauważyłam żadnych złych reakcji, a po waniliowym ... okropności ... bryyy.
Więc się zastanawiam, czy to alergia na soję ... czy na co ... na wanilię :?: :/
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Hmmm, na wanilię to raczej nie, bo w tym deserku nie ma wanilii... Sama zobacz:
http://www.alprosoya.pl/fileadmin/www_a ... PL_NEW.pdf
Gdyby był, to by napisali. A tak nawet kurkumy musieli użyć, żeby żółte było.
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Katarzynko, ja się tak dziwnie czuję, gdy piję kakaowe :) A po waniliowyn nigdy nic mi nie jest. Wręcz przeciwnie- jestem od tego smaku uzależniona :P Dodaję je do kawy, ciast, jem z musli na śniadanie i nie wyobrażam sobie życia bez niego :) Smakowało mi też kawowe, ale niestety jest trudno dostępne, prawie nigdzie go nie ma :/
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

martini, ale to było mleko tzn Napój Sojowy o Smaku Waniliowym
http://www.alprosoya.pl/fileadmin/www_a ... owy_1L.pdf

Lolypop, ech te nasze organizmy to strasznie skomplikowana maszyneria ;)
tak przeróżnie reagują <mmm>

Poprawie się jeszcze nie kakaowe tylko czekoladowe kupowałam, ale patrząc na ich stronę to jest kilka smaków.

http://www.alprosoya.pl/nasze-produkty/napoje.html

Lolypop " Smakowało mi też kawowe, ale niestety jest trudno dostępne, prawie nigdzie go nie ma" - jak gdzieś spotkam kawowe to dam Ci znak :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

katarzynko, nie skreślaj waniliowego mleka tak od razu. Może coś się nałożyło, może zjadłaś równolegle inne produkty i one ci zaszkodziły. Eksperymentuj. Napij się jeszcze raz i sprawdź, czy to napewno ten napój. Mi w czekoladowym szkodzi chyba czekolada właśnie :) niestety, kolejna rzecz, którą kocham jest zakazana. Ale cóż- trzeba słuchac swoich jelit :) Ja w ogóle uwielbiam produkty Alpro- to świetna alternatywa dla bezmlecznych. Lubę też desery, a ostatnio na półce w sklepie widziałam nawet śmietankę sojową Alpro :!: nic podejrzanego w sobie nie miała. Będzie dobrym zamiennikiem tradycyjnej śmietany do gotowania i innych śmietanowych potraw :P
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Lolypop, <mmm> tak mówisz , więc spróbuje , kupie taki mały kartonik i przetestuję jeszcze raz :043: może przyczyną było to że ostatnio unikam cukru, a waniliowy jest dość słodki i może zwyczajnie mnie zemdliło :|
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

No właśnie, nie ma co od razu dyskwalifikowac produktu- tym bardziej, że waniliowe jest takie pyszne, szkoda, gdybyś go nie mogła. Sprawdż koniecznie! Smacznego :P
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Sprawdze :D bo tak sobie myśle że takie napoje, czy desreki są fajną alternatywą jak się chce zrezygnować ze słodyczy, zawsze to coś słodkiego, a dodatkwo wartościowego bo ma wapń i witaminy z grupy B .
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Katarzyna35 pisze:Sprawdze :D bo tak sobie myśle że takie napoje, czy desreki są fajną alternatywą jak się chce zrezygnować ze słodyczy, zawsze to coś słodkiego, a dodatkwo wartościowego bo ma wapń i witaminy z grupy B .
Przecież tam masz w skladzie najzwyklejszy biały cukier, i to już na drugim miejscu w składzie! To, ozywiście, Twoja decyzja, ale jak chcesz się odzwyczajać od słodyczy jedząc takie ulepki (też jadłam, dopóki mi soja nie wyszła w testach, więc znam ten zmak)?
Alpro soya
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 cze, 2010 16:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alpro soya »

Deserki są slodkie, ale przemycają wlaśnie witaminy i wapń, wiec nie jest to bezwartościowa słodycz ;) Można też używać mleka sojowego Alpro soya (np. czerwonego bez cukru i soli) i robić koktajle owocowe - owoce mają w składzie własny cukier, lub dodawać odrobinę soku owocowego. Wtedy ma się też odżywczy, zdrowy deser :)
ODPOWIEDZ