Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

alva....a jak robisz dokładnie tą tortillę?
trzeba koniecznie przebadać ich produkty, bo coś tu jest na rzeczy.
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

no...ja już nie mogę jeść ciast (do samodzielnego zrobienia) z Bezglutenu. Coś z nimi bardzo nie halo, a ja wyczuwam gluten natychmiast. Szkoda, bo bardzo mi pasują, ale z ich chlebem już się pożegnałam ze względu na pleśń i łamliwość. Zaczynam się martwić, bo mąk używam wyłącznie ich, a ostatnio czuję, że jest coś nie tak. Wróciło złe samopoczucie i inne poważne sprawy. Lekarz i badania w przyszłym tygodniu. Holender, a tak skrupulatna jestem w przestrzeganiu diety!
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Niestety, ale ja także wyczuwam dosłownie wszystko i w ogóle odpuściłam sobie gotowe produkty, bo te maja tego glutenu do 20 mg na kilogram, a to dla mnie za dużo.Ja czuję po bólach stawów, pod żebrami, wysypka na dekolcie, potem zaniki pamięci, ale najgorsze jazdy mam po tygodniu jak mi się tyroksyna nie wchłania i zaczynam mieć napady takich dreszczy, że z zimna podskakuje nawet w upał.

Tortille robie tak:
Przebieram kaszę gryczaną, jaglaną, ziarno amarantusa,wybieram obce ziarna jeśli sa, ale np. w kaszy gryczanej białej Melvit jeszcze nigdy nic nie znalazłam. Kaszę jaglaną kupuję z takiego dużego wora w warzywnym, ale generalnie polecam produkty firmy Davert. Mają liste alergenów na stronie i rzeczywiście nigdy jeszcze nie wyczułam glutenu w ich produktach, w których go być nie powinno zgodnie z lista alergenów.Płuczę na sitku, zostawiam na noc , rano ziarno jest suche. Miele w młynku rano tyle, ile potrzebuję na placki.
Przerzucam zmielone ziarno do miseczki, solę nieco, dolewam wody i na tym koniec. Mieszam na laną masę, taka nawet dosyć rzadką, wodnistą i wylewam po trochu na rozgrzaną patelnię. Piekę na oleju słonecznikowym lub winogronowym. Bardzo dobre sa na ciepło, bo sa chrupiące. Staraj się robić je jak najcieńsze, bo grubsze gorzej się dosmażają w środku i nie są takie chrupiące. Możesz dolać wody gazowanej, wtedy będą bardziej dmuchane. Zamiast wody można dołożyć mleka sojowego, orzechowego itd.Można też ciasto osłodzić i dolać np. mleka kokosowego.
Ja jem te placki zamiast chleba i one są dużo smaczniejsze niż te zapleśniałe, skapciałe chleby.Piza tym mam pewność, że nie ma w nich glutenu. Ziarno przebieram raz na trzy dni, hurtem, z 8 torebek i to mi starcza na dwa , czasem trzy dni.Upieczone rano zabieram też do pracy przełożone jakąś pastą albo słoną albo słodką,albo wędliną i pomidorem itd. Normalnie jak kanapki.
Z tej własnej mąki można piec swój chleb, ciastka itd.Czasem mielę jeszcze quinoa i mielę z kaszą gryczaną, jaglaną. Czasem wrzucam w to orzechy albo słonecznik.Można rodzynki albo coś jeszcze innego.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Acha, można też piec bez oleju, jeśli ktoś ma np. nadwagę, bo ja mam niedowagę, wiec na to nie zwracam uwagi.Z olejem bardziej mi smakują.
Prawda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 25 paź, 2011 22:29
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: Prawda »

A jak smakuje taka tortilla ;) ? Szczerze mówiąc to żadnej nie jadłem ale jak smakuje ogólnie i z czym to jeść i czy dobre ?? Bo nie mam w ogóle apetytu a chce przytyć więc musi smakować ;)
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja kilka razy miałam tą gotową tortille z bezglutenu - smakowała mi podgrzana na patelni z serkiem mmm a w niedzielę zrobiłam te tortille co pisze alva alva fajne - w sumie smakowały zupełnie nie jak tortilla ;) Ale smaczne chrupiące trochę miałam problem z pierwszą aż opanowałam konsystencję i też z serkiem żółtym dobre nawet mój niejadek zjadł jedną :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

a jedliście już pierogi z tej firmy? np ruskie
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Jakieś pierogi kiedyś kupiłam - jak kochałam kiedyś pierogi tak teraz pierogom bezglutenowym z balvitenu mówię NIE pękające i niesmaczne w trakcie gotowania osobno farsz osobno pierogi FE!!!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

z balvitenu są ochydne, ale dziś sprawdzam te z bezglutenu i zobaczymy
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Oznajmiam ze pierogi z bezglutenu są bardzo dobre. Nie takie jak domowej roboty ale naprawdę są ok. Te z balvitenu to inna bajka.
Ostatnio zmieniony czw 23 maja, 2013 14:49 przez wieczorynka, łącznie zmieniany 1 raz.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Dla mnie najsmaczniejsze są pierogi z glutenexu, szczególnie gotowane na parze lub smażone.
Są pyszne.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
qjake
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: ndz 18 sty, 2009 17:29
Lokalizacja: Wejcherowo

Źle się czuje po makaronach i słodyczach z bezglutenu

Post autor: qjake »

Widzę, że jak niektórzy forumowicze ja także mam problem z makaronami firmy bezgluten. Do tego ból brzucha pojawia się także przy niektórych słodyczach - najczęściej ciastkach francuskich. Masakra. Znacznie lepiej się czułem sam sobie gotując (bez używania produktów firmy bezgluten). Czy faktycznie możliwe jest, że ich produkty dalej zanieczyszczone są glutenem, można gdzieś zlecić takie badania?
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja się zastanawiam nad skrobią pszenną bezglutenową. Sama kupuję chleby czy inne pieczywo bez tej skrobi i jest ok
LadyMagnolia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 kwie, 2010 18:33
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LadyMagnolia »

Co do bezglutenu- to oni mają licencje?? Bo oglądałam dziś wykaz produktów bezglutenowych i nie mieli zaznaczonego certyfikatu, a wydaje mi się, że wcześniej był.???
rzenka21
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: sob 13 lip, 2013 09:55
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: rzenka21 »

Mają licencję.
A ja pierwsze zakupy w Bezglutenie mam za sobą. Przesyłka szybka i 7 gratisów mam! Zajadam się właśnie :)
ODPOWIEDZ