Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Nie ma co przesadzać, do niedawna cukiernio-piekarnia Margita też nie posiadała licencji przekreślonego kłosa, a jakoś większość osób (i ja też) kupowała ich wyroby. To że nie będą mieli licencji nie oznacza tego, że nie będą produkować produktów bezglutenowych.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Polecam ten chleb jest na prawdę świeży i można się nim najeść ma dużą zawartość błonnika: http://bezgluten.pl/sklep/produkt,666,b ... owosc.html

Jest dostępny w Almie za 6.99zł
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kaczmi »

My zamawiamy u nich regularnie, szczególnie ze względu na drożdżówki, rogaliki itp., gdyż z zakupem tych produktów w sklepach mamy problem i żadnych gastrycznych problemów nie odnotowaliśmy.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Bezgluten

Post autor: Anula80 »

Jestem zbulwersowana sytuacją, jaka mnie spotkała ze strony firmy Bezgluten.
Zacznę od początku. W listopadzie szukałam opłatków b/g na Wigilię i miały być po 10 grudnia w sklepie z dewocjonaliami w Gdańsku. Niestety, nie dostali ich, a że długo siedziałam z synem na zwolnieniu, dopiero wczoraj się o tym dowiedziałam. Wczoraj zadzwoniłam do Bezglutenu i pani, która odebrała, poinformowała mnie, że opłatki mają i jak szybko złożę zamówienie, to wyślą zamówienie dziś i dotrze do mnie najpóźniej do czwartku (potrzebuję ich na piątek na godz. 6 do przedszkola). Przed chwilą odebrałam telefon, że niestety opłatków nie mają. Nie wiem nawet jak to skomentować :kosci: Zabrakło mi słów. Nie po to dzwoniłam, żeby się upewnić, że je mają, żeby przez nich zostać z niczym :( Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Przez nich straciłam kolejny dzień, bo jak wczoraj bym o tym wiedziała, to od razu bym szukała gdzie indziej. Ale jestem zła :028:
Koleżanka z pracy znalazła mi opłatki na stronie http://www.pkusklep.pl i mam je mieć jutro. Jak dotrą, to napiszę.
Wiadomość z ostatniej chwili - zadzwonili do mnie z Bezglutenu, że jednak te opłatki będą. Powiedziałam, że zamówiłam już z innego miejsca i nie jestem juz zainteresowana. Kpina!!!
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Re: Bezgluten

Post autor: Manga »

Anula80 w okresie przedświątecznym mają naprawde dużo pracy ;)
JA zrobiłam u nich zamówienie w poniedziałek a dopiero dziś przesyłka dotarła tzn jedzie bo kurier już dzwonił a płace przy odbiorze i zawsze na drugi dzień mam paczke w domu :okulary2:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Bezgluten

Post autor: Anula80 »

Rozumiem, że mają dużo pracy, ale to chyba nie problem zorientować się, czy mają dany produkt czy nie :/ Sklep PKU z Warszawy, o którym pisałam wyżej, spisał się na 5+. Paczka dotarła do mnie wczoraj przed godz. 15 i zdążyłam dziś rano zanieść opłatki do przedszkola :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Bezgluten

Post autor: Anula80 »

Zapytałam o mąkę gryczaną, bo troszkę się zdziwiłam, jak kupiłam przez Internet i okazało się, że ma napis produkt z natury bezglutenowy. A poza tym ma na opakowaniu przekreślony kłos (ich własny, bo do licencji już nie mają). Poniżej odpowiedź:

"Dzień dobry,

Szanowna Pani w odpowiedzi na Pani zapytanie dot. mąki gryczanej, pragnę Panią poinformować, że oznakowanie na etykiecie „produkt naturalnie bezglutenowy” jest narzucone przez prawo i zgodne z nim /mam na myśli tutaj rozporządzenie ( WE) 41/2009/.

My jako producent żywności bezglutenowej , każdy produkt zgłaszamy do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, gdzie musimy przedstawić dokładne jego oznakowanie czyli projekt etykiety i wyniki badań.
Zgodnie z prawem „produkt bezglutenowy” – to produkt , który zostaje osiągnięty poprzez stosowanie specjalnie przetworzonych środków spożywczych, w których obniżono zawartość jednego lub większej ilości składników zawierających gluten lub w których zawierających gluten składnik zastąpiono produktem naturalnie bezglutenowym- takim przykładem może być np. makaron , jest to produkt gdzie np. mąkę pszenną zastępujemy np. mąką kukurydzianą.
Natomiast produkt „naturalnie bezglutenowy”- jest to surowiec naturalnie bezglutenowy (np. kukurydza, gryka, ryż) bądź produkt powstały wyłącznie z takich surowców, który na podstawie właściwego zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem surowca glutenem oraz kontroli jego jakości do momentu jego otrzymania jako produktu finalnego czyli sprzedawanego klientowi zawartość glutenu jest mniejsza niż 20 mg/ kg – tutaj przykładem mogą być właśnie mąki z ziaren naturalnie bezglutenowych gdzie nie ma procesu technologicznego , a przykładem produktu mogą być np. chrupki kukurydziane czy płatki kukurydziane – które nawet jako produkt ogólnego spożycia produkowane są też z tych surowców (uwarunkowania technologiczne), jednakże nie przebadanych- czyli zanieczyszczonych glutenem .
U nas każdy surowiec przed poborem do produkcji jest badany w akredytowanym laboratorium w kierunku glutenu, dlatego może mieć Pani pewność , że produkt który Pani kupuje jest zgodny z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Nasze produkty , są bardzo często pobierane przez Inspekcjie np. Handlową czy Sanitarna i badane w kierunku glutenu.
Jeżeli jednak dalej ma Pani obawy co do czystości mąki (pod względem zawartości glutenu), mogę sprawdzić z jakiego nr. partii surowca została ona wyprodukowana i udostępnię Pani wyniki badań- potrzebuje tylko nr partii mąki zakupionej przez Panią.
Kiedyś znakowaliśmy mąkę gryczaną jako produkt bezglutenowy , jednakże Inspekcje nam tego zabroniły i nakazały znakować jako „produkt naturalnie bezglutenowy” – takie oznakowanie nie zwalnia nas z obowiązku badania tego produktu.

W razie jakichkolwiek niejasności proszę o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam,

Anna Suchenko

Wytwórnia Artykułów Bezglutenowych
"BEZGLUTEN" s.c.
Posądza 128, 32-104 Koniusza
T: +48 12 626 58 08
F: +48 12 637 74 89
M: +48 697 947 007
a.suchenko@bezgluten.pl
www.bezgluten.pl"

Jak nie zapomnę, to podam im numer tej partii i umieszczę wyniki badań
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Moniaaa1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 29 kwie, 2014 21:20

Re: Bezgluten

Post autor: Moniaaa1 »

CHLEB Powszedni BAZGLUTEN - Już kilka razy zdarzyło mi się że pleśnieje mimo dobrej jeszcze daty. Wam tez??
ODPOWIEDZ