SamMills-makarony!

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Anula80 »

Jak nie mają przekreślonego kłosa, to co w takim razie? Napis: produkt bezglutenowy? Dziwna sprawa trochę jak dla mnie :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: SamMills-makarony!

Post autor: pleomorfa »

Ianusia, a masz może jeszcze to opakowanie i mogłabyś wrzucić fotkę? Te nowe opakowania SamMills też mają kłosa, więc dziwne...
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
lanusiaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 19 sty, 2015 11:26

Re: SamMills-makarony!

Post autor: lanusiaW »

Zrobię wieczorem zdjęcie i wrzucę tutaj
lanusiaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 19 sty, 2015 11:26

Re: SamMills-makarony!

Post autor: lanusiaW »

Wrzucenie zdjęć przekracza moje umiejętności :/ zmniejszam i zmniejszam a komputerowi ciągle są za duże....poddaję się i potraktuję temat opisowo.
Makaron kukurydziany świderki kupiony w Auchan ma napis "gluten free" i znak przekreślonego kłosa z "c" - czyli w 100% produkt pewny tak ?
Makaron kukurydziany świderki kupiony niedawno w Biedronce ma nieco inne kolorystycznie opakowanie, napis "gluten free" i znak przekreślonego kłosa ale bez "c".
Oczywiście obie paczki z firmy SamMills. Zaintrygowało ale i trochę zaniepokoiło mnie to, ze ta sama firma jedną partię makaronu ma ze znakiem certyfikowanym a drugą opisaną, ze bezglutenowa ale bez owego "c".
Nie wiem czy to ważne - stawiam pierwsze kroki w diecie bezglutenowej ale trochę dziwne. Co o tym sądzicie ?

ps.
Jeśli bardzo zależy Wam na zdjęciu dajcie znać, to zaangażuję męża żeby pomógł mi je tutaj dodać
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Magda79 »

obejrzałam moje makarony - faktycznie ten w nowym opakowaniu nie ma w znaczku literki C
nowe
Obrazek

i stare
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Anula80 »

Czyżby zrezygnowali z licencji na posiadanie certyfikowanego przekreślonego kłosa? Tak to wygląda
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
malina1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 maja, 2014 22:42

Makaron bezglutenowy w Biedronce

Post autor: malina1985 »

Witam serdecznie,
Nie wiem czy wiecie, ale w Biedronce można kupić makaron bezglutenowy- koszt ok 4 PLN za opakowanie.
W porównaniu z cenami innych to naprawdę mało.
Ja kupilam ostatnio 4 opakowania jakby mieli przestać go produkować jak Mleko bez Laktozy, którego już nie mogę dostać od kilku miesięcy:(
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Magda79 »

bezglutenowe makarony w Biedronce to właśnie Sam Mills - w tesco dla przykładu kosztuje 8 zł
Mleko bez laktozy ostatnio pojawiło się u mnie po dłuższej przerwie, ponownie w litrowym opakowaniu
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: SamMills-makarony!

Post autor: xymi »

ale to jakies pozostałosci? w stałej ofercie chyba ich nie ma?
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Magda79 »

od kilku miesięcy są w stałej ofercie Biedronki po 3,99 albo 4,29 - nie pamiętam, zazwyczaj leżą na dziale między zwykłymi makaronami
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: SamMills-makarony!

Post autor: xymi »

ooo to ciekawa wiadomość, muszę koniecznie sprawdzić :)
Alunia_szuka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob 08 lut, 2014 21:05

Re: SamMills-makarony!

Post autor: Alunia_szuka »

Z tymi makaronem to ciekawa Sprawa. Kupuje je bardzo często bo są bezglutenowe, smaczne i bez GMO przynajmniej te w starych zielonych opakowaniach. Natomiast w biedronce pojawiły się nowe opakowania jasne, jest przekreślony Kłos ale nie ma przekreślonego GMO, a w Auchan są dalej zielone opakowania, czyżby biedronkowa cena oznaczała modyfikowana genetycznie kukurydzę? Bo różnica w cenie jest spora. W Tesco te makarony średnio 7 zł. A w biedronce połowę z tego... Czy ktoś z was wie czy mam rację czy może źle patrzę?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: SamMills-makarony!

Post autor: pleomorfa »

Jasne opakowania są to nowe opakowania po zmianie przepisów i tyle. Nie ma różnicy czy to w Biedronce, Auchan czy w Tesco ;). Kwestia jakie mieli zapasy w starych opakowaniach.
Natomiast nie zauważyłam wczesniej braku znaczka "GMO free", aczkolwiek jest napis, który w wolnym tłumaczeniu oznacza "Nie używamy składników, które są produkowane przy użyciu biotechnologii".
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ