Melvit Mąka kukurydziana

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: basiag »

uniaczek pisze:Sama mielę w młynku kaszę niepaloną gryczaną i ta posmaku nie ma.
Kasza Melvitu też nie była gorzkawa
Aha a z jakiej firmy kupujesz tą kaszę gryczaną niepaloną? bo ja widziałam u mnie na stoisku ze zdrową żywnością ale nie pamiętam z jakiej firmy, wahałam się czy kupić czy nie, nie ryzykowałam ale jutro zobaczę dokładnie na tą kaszę
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: uniaczek »

Kupowaną kaszę i tak należy przeglądać - wysypuję na biały półmisek i zapewniam,że ziarenka kaszy gryczanej są wyjątkowej budowy, takie serduszka, trudno je z czymś pomylić. Przejrzaną mielę w młynku do mielenia kawy. Kaszę kupiłam ostatnio na Allegro w kg opakowaniach, wcześniej była to Vita-natura, ale oni mają różne kasze i mąki.
Siwulek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 09:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Siwulek »

Nie sądzisz,że z Bezglutenu jest gorzkawa?
U mnie podobnie - innej nie próbowałem. Używałem Melvita i była ....taka jaka była.
Przejrzaną mielę w młynku do mielenia kawy. Kaszę kupiłam ostatnio na Allegro w kg opakowaniach, wcześniej była to Vita-natura, ale oni mają różne kasze i mąki.
a ile z tego kilograma kaszy mniej wiecej mąki wychodzi? ja niestety mało nie jem i dla mnie 1kg. mąki to dwa chleby - 4 posiłki :)

i jeszcze jeden edit :)
patrzyłem na allegro i mam pytanie czy ufasz każdej kaszy nawet takiej kupionej luzem za 3zł -500g? czy masz jakiegoś sprawdzonego dostawce ?
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: uniaczek »

Siwulek a ile z tego kilograma kaszy mniej wiecej mąki wychodzi?
Niestety nie wiem dokładnie...Mielę na bieżąco, czasem jednocześnie wykorzystując do pieczenia. Ostatnio nie wykorzystałam całego kilograma kaszy: upiekłam 12 bułek prawie w tradycyjnym rozmiarze i ciastka drożdżowe cały talerz.Na pewno uzyskuję z 1 kg kaszy więcej niż litrowy słoik mąki.
Mąka gryczana jest z pewnością wartościowsza odżywczo od mieszanek bezglutenowych. Poza tym ja dopiero na mące gryczanej uzyskałam zadowalające naleśniki, bułki, itp
Natomiast kwestia zaufania : Vita-natura dostępna u nas w dziale ze zdrową żywnością i mająca dopisek bio ma produkcję - pakowanie bezglutenowych razem z glutenem. Dzwoniłam.
Nie spotkałam nigdzie kaszy niepalonej oznaczonej jako bg - z kłosem. Palona czyli prażona nie nadaje się do mielenia.
Kupiłam po raz pierwszy na Allegro 5 kg w 1 kg opakowaniach (folia przejrzysta), przeglądam i nic poza 1 połówką soczewicy nie znalazłam. Sprzedający to gaaadzina mają ikonkę bakaliowy kącik: dzwoniłam i sprawdzałam na stronie w ofercie nie mają nic z glutenem. Zobacz sam tylko kasza jaglana i gryczana, owoce i bakalie.
Poza tym kaszę łatwo się przegląda, z mąką mia
Siwulek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 09:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Siwulek »

Wielkie dzięki za wyczerpującą odp. sprawdzam szukam zamawiam :)

Pozdrawiam i życzę 0% glutenu w organizmie!!!
rodziceuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 16 paź, 2013 08:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: rodziceuli »

Dzisiaj dzwoniliśmy do Melvitu i oto, czego się dowiedzieliśmy:

Melvit ma tylko 1 linię produkcyjną na której mielone są wszystkie mąki bez względu czy glutenowe, czy bezglutenowe. Na swoje produkty nie mają żadnych badań potwierdzających bezglutenowość, pomimo, że na opakowaniach jest napisane gluten free. Przynajmniej taką dostaliśmy informację telefonicznie.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Leeloo »

Melvit jest skreślony dla bezglutenowców od dawna, na opakowaniach ma wzmiankę o śladowych ilościach glutenu
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Paulinaaa »

Leeloo pisze:Melvit jest skreślony dla bezglutenowców od dawna, na opakowaniach ma wzmiankę o śladowych ilościach glutenu
Nigdy nie kupowałam, ale nawet te mąki oznaczone jako GLUTEN FREE mają wzmiankę o śladowych ilościach glutenu?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Leeloo »

te nowe opakowania tak, na pewno jest wzmianka, czy jest jeszcze napis "gluten free" nie wiem, ponieważ omijam bez zastanowienia
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Anula80 »

A jak wygląda sprawa z mąką gryczaną Bezglutenu? Z tego co wiem, to właśnie Melvit ją robi :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Melvit

Post autor: Anula80 »

Na stronie Bezglutenowej Mamy pojawił się artykuł na temat otrębów gryczanych Malvitu:
http://bezglutenowamama.pl/juz-nie-ma-b ... ryczanych/
Co w takim razie z np. mąką gryczaną, którą dostarczają do Bezglutenu? Co z tego, że przedstawiają jakieś badania? Myślę, że łatwo coś takiego spreparować ;(
Dla mnie ta firma nie istnieje, ale obawiam się, że skoro firmy bezglutenowe korzystają z ich mąk, to jest to dla nas ogromne zagrożenie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ