Glutenex

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: sandyy »

Gronkowiec, Leeloo, czy jakakolwiek osoba nie zbada Ci produktow, 'bo tak'. To nie jej funkcja.
Uwazasz, ze nalezy zbadac wnikliwie produkty? - zglos to do Stowarzyszenia, na pewno na stronie Stowarzyszenia jest mail, telefon, czy jakikolwiek inny kontakt.

Mnie natomiast w domu zawsze uczono, by nie skreslac firmy po jednej wpadce. I tego sie trzymam.

Produkty glutenexu znam slabo i nie mam zamiaru stawac w ich obronie, ani w obronie jakiejkolwiek innej firmy. Natomiast uwazam, ze troche bezpodstawne oskarzenia leca. I powtarzam - celiakow jedzacych produkty glutenexu na pewno jest wiecej - info o problemach wiecej tu nie ma. Jak mozesz to podaj linki do tych z objawami.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: gronkowiec »

Już we wcześniejszym poście pisałam, że poddaję się, kapituluję, przyjmuję Wasze argumenty.
Cieszę się, że jest tak jak piszesz. Będę odsyłała ludzi na to jedyna główne forum, gdzie zostaną rozwiane ich watpliwości. Dla mnie temat jest zamknięty, był już mój post wcześniej.
aleks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 06 gru, 2014 22:06

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: aleks »

A dla mnie temat wcale nie jest zamknięty,coś przedziwnego tu się dzieje-pani (chyba) ze Stowarzyszenia broni Glutenexu jak lwica, dokonuje nadinterpretacji wypowiedzi forumowiczów, płacę 1% podatku -chciałabym, aby ktoś wykorzystał to na rzetelne badania, skoro firma jest jest pod Waszymi skrzydłami to zróbcie wszystko, aby chorzy mogli w 100% bezpiecznie spozywac ich produkty-tyle w temacie-prosze nie cytowac moich wypowiedzi i nie rozdrabniać się nad każdym słowem-jestem chora, płacę za żywność mam prawo żadać produktów w pełni bezpiecznych, jako stowarzyszeniu powinno Wam również zależeć na tym, aby ludzie chorzy na celiakie mogli czuc się bezpiecznie sięgając po bułkę z glutenexu -pozdrawiam ,życzę dobrej nocy.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

aleks,
skoro jesteś z tego Stowarzyszenia, tym bardziej zapraszam do bezpośredniego kontaktu z główną siedzibą, o którym pisałam wcześniej i podałam namiar.

dalszej części komentować nie zamierzam, zaznaczę tylko, że poprawiła mi humor, za co dziękuję. dobranoc g:D
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Sheep »

aleks, ok, oburzenie oburzeniem, ale w takim razie jakich działań byś się spodziewała?
Z formalnego punktu widzenia Glutenex (tak jak wcześniej pisały dziewczyny) ma przewagę nad Bezglutenem i Balvitenem, bo jako jedyny ma licencjonowany znak przekreślonego kłosa - czyli licencję, regularnie odnawianą i wydanie której zależy od przejścia rygorystycznych akredytacji (oraz powtarzania tych badań regularnie). Moim zdaniem, jeśli nie to jest gwarancją przestrzegania standardów, to co nią będzie...
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Anula80 »

Jesteś pewna, że to nie jakiś inny składnik jest problemem? Wystarczy nie tolerować kukurydzy, która tak jak skrobia pszenna jest prawie wszędzie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: kaczmi »

Pozwolę sobie jednak zacytować
aleks pisze:Nie pisze tu ,bo potrzebuje rady, jestem pod opieką specjalistów, sama mam wykształcenie wyższe,
Argument o wykształceniu zawsze mnie rozbraja, rozumiem, że ktoś z wykształceniem średnim, nie mówiąc już o podstawowym nie jest w stanie przestrzegać rygorystycznie diety, ułożyć jej, wybierać odpowiednich produktów/składników? Przypomina się słynne "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem" ;) Co do Glutenexu - my używamy i nie mieliśmy jeszcze żadnych problemów - a nasz synek jest bardzo czuły na wszelkie zanieczyszczenia. Do innych polskich firm mających w ofercie pieczywo można by mieć raczej więcej uwag - chleb i bułki Glutenexu nigdy jeszcze nam nie spleśniał, nie widziałem też podejrzanych w wyglądzie produktów na półce - a z pozostałymi firmami tak się już zdarzało. A pani ze Stowarzyszenia nie broni Glutenexu jak lwica, lecz stara się cierpliwie i merytorycznie odpowiadać na pytania i uwagi.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Anula80 »

kaczmi w zupełności się z Tobą zgadzam :gitara: Bardziej bym się obawiała tych innych polskich firm, które nie mają nad sobą takiej kontroli
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

I ja również :D, jak napisałam nieco wyżej.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Anula80 »

Z Tobą "lwico" oczywiście też jak najbardziej się zgadzam :D
Mnie osobiście bardziej martwi Balviten i Bezgluten. Ten drugi bardziej, bo miał licencję i z niej zrezygnował. Oby się nie okazało, że mają coś do ukrycia, tym bardziej, że mąkę gryczaną dostarcza im Melvit :(
Niedawno Bezglutenowa Mama pisała, że Kupiec wykrył gluten w kaszce kukurydzianej, a dostawca miał badania, że jest czysta. Skąd pewność, że Melvit przedstawia prawdziwe badania? Gdyby Kupiec nie miał dodatkowych procedur i nikt już tego nie sprawdzał, to by się nie wydało :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Adrian »

Glutenex to dobra firma ja nigdy z nią nie miałem żadnych problemów, a poza tym ma licencje znak przekreślonego kłosa. :)
vitkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 27 mar, 2015 09:25

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: vitkowski »

Witam Wszystkich

Coś mi się wydaje że te negatywne opinie to działanie konkurencji. Od dłuższego czasu spożywam produkty Glutenex oraz dwie osoby z tą "samą przypadłością" i ani oni ani ja nie mieliśmy żadnych problemów związanych z nietolerancją. Także mogę śmiało polecić produkty tej firmy.

pozdrawiam serdecznie
MonikaAnders
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 30 mar, 2015 09:21

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: MonikaAnders »

hej,
Ja również nie miałam żadnych problemów z tą marką, jest ok
bacardi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 16 cze, 2015 12:06

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: bacardi »

Nie jestem bezglutenowcem ale może przyda się opinia sprzedawcy. Prowadzę sklep ze zdrową żywnością przez rok współpracowałem z firmą Glutenex i właśnie wyprzedaje ich produkty. Mogę potwierdzić że często mimo dobrej daty ich produkty ulegają zepsuciu głównie pieczywo. Opinie klientów różne 50/50 najczęściej uwagę zwracali na niejadalność pieczywa lub zepsucie. Dobrze sprzedaje się koncentrat ciasta kruchego. Ogólnie słaba sprzedaż u mnie częściej klient wybiera produkty Bezglutenu, Schar, nawet dość drogi schnitzer lepiej się sprzedaje. Ciężka współpraca, częste problemy z dostawami. Nie oceniam smaku, jakości bo jadłem tylko kilka razy jak się przeterminowało :) uważam że firma jest mało profesjonalna.
vitkowski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 27 mar, 2015 09:25

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: vitkowski »

Użytkownik bacardi założył sobie konto specjalnie żeby dodać negatywną opinie ... hmm zastanawiające
ODPOWIEDZ