Glutenex

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Glutenex

Post autor: karmelwy »

Witam, od kilku lat jestem na diecie bezglutenowej. Od listopada 2011 r. miałem znowu problemy ze zdrowiem. Mimo iż stosowałem się do ścisłej diety bg to od listopada chudłem i moje zdrowie było z dnia na dzień coraz gorsze. Nie wiedziałem co się dzieję. Kilka dni temu przeczytałem tutaj troszkę o firmie GLUTENEX

http://www.celiakia.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=372:wyniki-bada-na-zawarto-glutenu-v-tura&catid=39:bezglutenowe-zycie

- zaraz zaraz przecież ja jem codziennie ich pieczywo na śniadanie( i to właśnie jakoś od października). Zdenerwowałem się bardzo i odłożyłem na kilka dni spożywanie ich produktów. Po tygodniu - można powiedzieć, że jestem już zdrowy(brak biegunek, bólów brzucha itd..), czuję się w pełni zdrowy i co najważniejsze mój brzuch po jedzeniu jest grubiutki :P, co przez ostatnie miesiące się nie zdarzało.

Dla mnie to jest 100% dowód, że firma oszukuje, zresztą badania to chyba potwierdzają, że coś nie tak dzieje się z tą firmą. Tak więc ostrzegam. Wiadomo, że inni mogą mniej reagować, ale mnie dotknęło to bardzo mocno. I teraz wiem, że produktów z GLUTENEXu nigdy nie będę spożywał.
martalinsa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 23:53
Lokalizacja: Lublin

Post autor: martalinsa »

Dokładnie, ostrzegam wszystkich przed tą firmą. Byłam zaszokowana niskimi cenami Glutenexu, kiedy popatrzyłam sobie na skład produktów od razu pomyślałam, że coś jest z tą firmą nie tak. Produkty nadziane są syropem glukozowo-fruktozowym, skrobią modyfikowaną i innymi świnstwami... :zly2:
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: pawel879 »

Witaj

Ja nigdy nie jadłem nic z Glutenexu zazwyczaj jem z Bezglutenu (co sądzicie o Bezglutenie)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

martalinsa pisze: Produkty nadziane są syropem glukozowo-fruktozowym, skrobią modyfikowaną i innymi świnstwami... :zly2:
Nie wiem, co Cię dziwi. Syrop glukozowo-fruktozowy glutenu nie zawiera. Dodaje się go do bardzo wielu produktów, zarówno glutenowych jak i bezglutenowych. Wszyscy producenci go stosują (zwłaszcza w słodyczach, słodkich serkach, deserkach, jogurtach, napojach, sokach, keczupach, dżemach, przetworach owocowo-warzywnych itp). Ze względu na swoje właściwości, syrop ten jest praktycznie we wszystkich produktach słodzonych. W większości zastąpił cukier (lub stosowane są równocześnie).

Natomiast skrobia modyfikowana jest to skrobia naturalna poddana wcześniejszej obróbce, aby zmienić pewne jej właściwości.Skrobia modyfikowana nie powstaje na drodze modyfikacji genetycznych, choć może (nie musi) być produkowana z upraw genetycznie modyfikowanych. Można ją spotkać w kisielach, budyniach, puddingach, daniach typu fix, jogurtach, ketchupie itp.
Sztandarowym przykładem są tutaj kisiele i zupy instant które wystarczy zalać wrzątkiem.
Tak naprawdę nie ma się czego bać, skrobia modyfikowana to skrobia zmieniona w sposób który jest nieszkodliwy dla człowieka. Można ją ze spokojem jeść i nie ma sensu wybierać produktów spożywczych pod względem zawartości bądź braku skrobi modyfikowanej.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

A wracając do głównego wątku czyli firmy Glutenex to mocno przeżyli tę wpadkę, bardzo się teraz pilnują. Zdobyli BRC - bardzo ważny certyfikat bezpieczeństwa. Wyniki badań ich produktów też są OK. Można spokojnie kupować :)

Natomiast jeśli martalinsa chcesz produkty bez syropu glukozo-fruktozowego i innych mało naturalnych dodatków to są ekologiczne produkty firmy Schnitzer.
Obrazek
ola782
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 kwie, 2013 12:46
Lokalizacja: wołuszewo

Post autor: ola782 »

glutenex dalej oszukuje. w lutym kupiłam w realu chlebek chrupki tej firmy i po zjedzeniu powróciły objawy dość przykre bo i afty i skaza krwotoczna bóle brzucha i depresja.po zaprzestaniu jedzenia mineły więc coś jest nie tak z tą firmą.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

ola782 możesz mieć objawy po jeszcze wielu innych rzeczach, które są bezglutenowe a mimo to niektórym szkodzą. Niektórzy źle reagują na mleko, kukurydzę czy na skrobię pszenną bezglutenową. Twoje dolegliwości mogą też mieć inne przyczyny np. towarzyszące celiakii inne choroby.
Tylko wyniki badań produktów na zawartość glutenu mogą potwierdzić czy są przekroczenia powyżej 20 ppm. A wyniki badań Glutenexu są dobre, akurat z nimi jesteśmy na bieżąco.
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Już chyba nie ma się o co martwić :)
http://www.celiakia.pl/glutenex-z-miedz ... -licencja/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ola782
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 kwie, 2013 12:46
Lokalizacja: wołuszewo

Post autor: ola782 »

Tylko na gluten mam.i to mnie zdziwilo bo jem produkty bezglutenu i schara i

nic sie dzieje .a ten chlebek z glutenexu to byl jedyny no
wy produkt jaki wtedy wprowadzilam.
Nie tylko mi zaszkodził ale i tacie i siostrze ale cóż .

A mleka nie tolerowalam dwa lata po przejsciu na diete ,teraz jest ok.
Na nic innego nie reaguje tak.
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Możecie pisać co chcecie. Mój organizm cierpiał kilka miesięcy przez firmę GLUTENEX. Po przeczytaniu artykułu na temat GLUTENEXU odstawiłem go natychmiast. Po tygodniu byłem zdrowym. Dwa razy do tej samej rzeki się wchodzi. To tylko informacja dla tych, którzy są diecie bg i spożywają produkty GLUTENEXU. Jeżeli się źle czujecie, odstawcie produkty tej firmy.

Dzisiaj też niestety mam problemy od miesiąca. Trzymam się diety bg, mimo wszystko biegunki, bóle brzucha towarzyszą mi od tego czasu. Zastanawiam się co jest nie tak. Jadłem pieczywo balvitena, więc przeniosłem się z powrotem na bezgluten. Niestety nic mi się nie polepszyło. Oprócz tego jem same wędliny. Profi,produkty konspola kiełbasy,szynki oraz Świat Drobiu z Biedronki. Wszystkie produkty są oznaczone jakie bezglutenowe na etykietach. Wiem, że coś mi zaczęło szkodzić. Trochę dziwne bo od lat spożywam te produkty i nie miałem żadnych problemów. Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji jak ja to proszę napisać może razem dojdziemy co nam może szkodzić.
Ostatnio zmieniony śr 29 maja, 2013 12:20 przez karmelwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Jak widać produkty większości firm specjalistycznych ci szkodzą. Może problem jest zupełnie gdzie indziej. Nie w zawartości glutenu. Może masz jeszcze jakąś inną chorobę?

Inny pomysł to może jesteś tak wrażliwy, że szkodzi ci nawet skrobia pszenna bezglutenowa. Spróbuj kupować produkty bez tej skrobii.
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Też bym proponowała odrzucić skrobię pszenną bg.
Awatar użytkownika
xPrzybyLx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 06:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: xPrzybyLx »

Sorki za reaktywację ale jak to jest teraz z tą firmą ?

Jeść czy nie jeść ich produkty ?
--
Michał Przybyłowicz
xPrzybyLx
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

jako jedyni polscy producenci mają licencję naszego Stowarzyszenia, produkty są pod kontrolą, a asortyment jest stale poszerzany i wg mnie coraz bardziej atrakcyjny. Odpowiedź: jeść. :)
aleks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 06 gru, 2014 22:06

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: aleks »

Ja nie polecam, kiedyś-5-6 lat temu jadłam tylko produkty glutenexu, były dobre, nie szkodziły, a od 2 lat cos się u nich dzieje, najpierw odstawiłam kilka produktów po których się żle czułam, a teraz jadłam tylko bułki i makaron i niestety czułam się okropnie, może by ktos to wreszcie sprawdził-tak wyrywkowo, bo to jest żywność dla chorych ludzi.Co się stało z glutenexem -nie wiem ,ale ich asortyment powinien być bardzo wnikliwie przebadany, ja miałam b.silne objawy po ich produktach i to nie tak dawno, bo w ubiegłym tygodniu.
ODPOWIEDZ