Wapno

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Wapno

Post autor: Jajciarz »

Witam czy ktoś byłby w stanie polecić mi jakieś sprawdzone bezglutenowe wapno ?? Piję obecnie wapno jako Suplement Diety firmy Kruger. Skład: regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i wodorowęglan sodu, węglan wapnia, substancje słodzące: cyklaminian sodu i sacharynian sodu, aromaty, barwnik: ryboflawiny-5'-fosforan. Nigdzie nie jest napisane o glutenie ani nic więc zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno ono jest bezglutenowe. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Wapno

Post autor: titrant »

Jajciarz pisze:Nigdzie nie jest napisane o glutenie ani nic więc zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno ono jest bezglutenowe.
Wapń to suplement diety, więc producenta nie wiąże zarządzenie o oznaczaniu żywności i nie ma co liczyć na informacje :P. Jedyne co pozostaje, to kierowanie się substancjami podejrzanymi, ew. kontakt z producentem (?). W składzie, który wymieniłeś, ja za najbardziej podejrzany uważam aromat (podobno może zawierać gluten).

Sam używam Ostercal 1250 D. Skład: węglan wapnia (500 mg), cholekalcyferol (wit. D3, 10 ug), celuloza, karboksymetyloceluloza, stearynian magnezu. To wydaje mi się mniej podejrzane, bo nie zawiera żadnych nazw zbiorczych. Dodatkowo zawiera jeszcze wit. D3 i nieco magnezu. A przy okazji nie ma w nim słodzików. W przeliczeniu na zawartość wapnia koszt obu jest podobny, o ile pamiętam.
Ostatnio zmieniony ndz 20 maja, 2012 10:14 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

dzięki za pomoc :) w takim razie jak Ty pijesz te wapno to lecę do apteki też kupić je :) a co do tamtego suplementu diety to też właśnie te aromaty mi się nie podobały.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

To jest w tabletkach.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

no tak tak :) już sprawdzałem na necie co i jak :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ja używam (jak mnie dopadnie alergia) Calperosu w kapsułkach, skład ma o taki:

Skład: 1 kapsułka preparatu Calperos 1000 zawiera 1000 mg węglanu wapnia, co odpowiada 400 mg jonów wapnia.
Substancje pomocnicze: magnezu stearynian, talk, dwutlenek tytanu, indygotyna, laurylosiarczan sodu, dwutlenek siarki, woda oczyszczona, żelatyna.

Znalazłam je jeszcze przed dietą b/g, jak szukałam wapna bez aspartamu. Potem zauważyłam, że nie ma też glutenu (no chyba, że kryje się gdzieś, a ja tego nie umiem rozpoznać pod niewinną nazwą...)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ