Cukrowa Sowa

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Osobiście jestem zachwycona. Zawsze jak jestem w Centrum Warszawy, kupujemy tam słodycze. Wszystkie cukierki i lizaki są bezglutenowe, Panie przesympatyczne, robią cukierki przy dzieciach :)
Tym razem zamówiłam tam "cukierek" na tort dla mojej córki. Pająka białokolankowego - to ulubieniec mojej córci.
Efekt zobaczcie sami. Cukiernia mieści się w Warszawie, przy ul. Piwnej 7. Jestem tak zadowolona, że musiałam się z Wami podzielić tą wiadomością. Mało jest bezglutenowych ozdób na torty, a tu bardzo proszę, jakie tylko sobie wymarzycie i to w dowolnym smaku :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Leeloo »

wygląda wspaniale! cenowo w granicach rozsądku?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Anula80 »

Aż się wzdrygnęłam, jak żywy ten pająk :D Świetny. Też jestem ciekawa jak cenowo to wyszło. Cały tort sama zrobiłaś? Imponujący :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Za pająka zapłaciłam 20 zł - wg mnie to bardzo przystępna cena jak na takie cudo cukiernicze :)
Tort robiłam sama. Biszkopt z 5 jajek, krem do tortów Celiko, masa cukrowa z zielonym i czerwonym barwnikiem, sieć to lukier królewski z kakao (nakładany za pomocą szprycy).
Oczywiście w torcie były jeszcze świeczki.
Dodatkowa atrakcja: goście ( a były to same dziewczynki) oprócz kawałka tortu dostali po pajęczej nodze :D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Leeloo »

evita, no niesamowity ten pająk, a cena? po prostu śmieszna, nie wiem jak im sie to opłaca :P

a poza tym, to gratuluję talentu i cierpliwości! myślałam, że cały tort jest z cukierni :galy:

P.S. i miła odmiana, zero różu i kucyków, córa ma charakter :kosci:
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Dzięki Leeloo, czego się nie robi dla dzieci...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Anula80 »

Cudny ten tort, też myślałam że z cukierni. Normalnie ukryty talent :D Może jakąś działalność otwórz? Chętnie zamówię :)
A myślałam, że to tylko mój synek uwielbia potwory, dinozaury, itd. itp. Pająki i węże też lubi. Ale dziewczynki to z reguły landrynkowo-cukierkowe jakieś są ;)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Szczerze mówiąc to nie takie trudne :) a reakcja solenizantki bezcenna.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Anula80 »

To ja poproszę o przepis, ale bardziej na tą całą otoczkę, bo my i tak ciasto bez jaj raczej musimy zrobić :D Jakąś masę plastyczną kupiłaś? Jak się coś takiego samemu robi? Poproszę łopatologicznie i prosto ;) Jakiś filmik najlepiej :043:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Gdybym mogła, to pewnie bym kupiła, jednak brak asortymentu, jak widać wymusza kreatywność :)
Bardzo proszę filmik (masa cukrowa):
https://www.youtube.com/watch?v=bAmexhtwSro

Masę podzieliłam na 2 części.
Do pierwszej dodałam zielony barwnik spożywczy, rozwałkowałam cieniutko, cały czas podsypując cukrem pudrem (przyklejał mi się nieco do blatu), położyłam na torcie i docięłam do brzegów nożem.
Do drugiej części dodałam barwnik czerwony, rozwałkowałam i wycięłam serduszka (foremką do ciastek). Aby się błyszczały, pomalowałam je bardzo delikatnie wodą.
Natomiast lukier królewski zrobiłam w trochę uproszczonej wersji: ubiłam białko na sztywno i dodałam (na oko, aby uzyskać satysfakcjonującą konsystencję) cukier puder i kakao. Wlałam to wszystko do szprycy i "namalowałam pajęczynę".
Pajęczna schodzi na bok tortu, więc musiałam poprosić o pomoc męża, aby nieco uchylił tort, przytrzymując go delikatnie z boku (bałam się, żeby się nie zsunął z patery).
Pająka położyłam 20 minut przed podaniem tortu.

Wiele instrukcji znajdziesz na You tube, wpisując słowa kluczowe np. ozdoby z masy cukrowej. To nie jest mój pierwszy tort z pająkiem, wcześniejsze lepiłam sama właśnie z masy cukrowej lub z marcepanowej (wszystkie przepisy wzięłam z internetu), jednak tym razem, na okrągłe urodziny, chciałam aby tort był wyjątkowy, a pająk bardzo realistyczny. Na profilu facebookowym Cukrowej Sowy widziałam inne zamówienia, więc skusiłam się i nie żałuję, na pewno skorzystam jeszcze nie raz.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Anula80 »

Serdeczne dzięki za szczegółową instrukcję :) Na 5 urodziny mojego dziecka może spróbuję swoich sił (ale to w grudniu)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Ok, ja kolejny robię w sierpniu, na 15 urodziny mojej Basi.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Justyna1982 »

Cudo. Mój mąż ma za parę dni urodziny to chyba będę eksperymentować bo ta masa wcale taka trudna do zrobienia się nie wydaje tylko gdzie kupić te barwniki spożywcze? Dostanę takie cudo w Kauflandzie?
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
evita
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn 21 maja, 2007 09:30

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: evita »

Powinnaś, a jeśli nie są na allegro.
U nas w domu każdy na swoje urodziny dostaje ode mnie tort. Najtrudniej jest tylko mężowi wstawić tyle świeczek, bo sobie zawsze 18 :D
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8118
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Cukrowa Sowa

Post autor: Leeloo »

haha :)

nie no wspaniałości, dzięki evita za podzielenie się tym cennym doświadczeniem :D
ODPOWIEDZ