Celiko

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

mietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lut, 2015 13:40

Celiko

Post autor: mietka »

Znalazłam u mnie w sklepie budyń i galaretkę bez glutenu firmy Celiko,na razie wypróbowałam budyń,jest ok. Czy macie jakieś informacje na temat tej firmy? :569:
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

Celiko to wieloletni producent żywności bezglutenowej. wystarczy wpisać w google lub na forum:

http://www.celiko.com.pl/o-nas,52

search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keyw ... o&start=30

viewtopic.php?f=3&t=7211&hilit=celiko
mietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lut, 2015 13:40

Re: Celiko

Post autor: mietka »

dziękuję,jestem nowa i wszystkiego się dopiero uczę
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Celiko

Post autor: Justyna1982 »

Celiko pojawił się też w Kauflandach mają fajne miksy na ciastka, chleb itp ja uwielbiam tortille (miks na makaron z tyłu przepis na trotille)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

Celiko widziałam też w Leclercu i Auchanie (Warszawa), ale nawet w jakiś podziemnym markecie w centrum :galy2:
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

kisiel i budyń Celiko

Post autor: Domania80 »

Witajcie. Jestem na diecie od czerwca. Bardzo się pilnuje i zaopatruję tylko w sklepach sprawdzonych i w produkty tez tylko z przekreślonym kłosem lub też z pewnych firm. Jakiś czas temu zakupiłam kisiel i budyń firmy Celiko. Tydzień temu na podwieczorek ugotowałam sobie kisiel i po około godzinie bardzo mnie zaczął brzuch boleć. Przeanalizowałam to co jadłam i piłam tego dnia i tylko ten kisiel był nowym produktem tego dnia. Wczoraj ponowiłam próbę z budyniem tej firmy i jeszcze gorsza reakcja niż przy kisielu. Ból brzucha, przelewanie w żołądku, pod żebrami z prawej strony wyczułam bolesny ucisk. Po nocy już jest ok. Również nic nowego nie jadłam ani nie piłam tego dnia tylko ten budyń. Skąd może być taka reakcja? Co w tych produktach jest podejrzanego? Przecież to sprawdzona firma? Czy ktoś również tak miał?
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Celiko

Post autor: ryska »

ja tak mam po wszystkich budyniach, kiślach i produktach o takiej papkowatej konsystencji. Bo to właśnie o konsystencję (chyba) u mnie chodzi. Ona wywołuje takie dziwne reakcje jelit.
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Celiko

Post autor: Gos!a »

Kupuję często produkty Celiko - gotowe mieszanki i ja nie mam po nich żadnych przykrych rewolucji u mnie nic złego się nie dzieje, chociaż budyniu i kisielu od nich jeszcze nie próbowałam.
Ostatnio zmieniony sob 26 sie, 2017 14:36 przez Gos!a, łącznie zmieniany 1 raz.
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Celiko

Post autor: Gos!a »

Jeśli masz takie problemy, to spróbuj może sama zrobić kisiel i budyń w domu, a nie używać gotowce. To bardzo proste jest i nie potrzeba do tego wielu składników :) Sprawdzisz przy okazji czy znowu pojawią się jakieś przykre dolegliwości.
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: Celiko

Post autor: Domania80 »

Nie sadze by była to wina konsystencji, gdyż przed diagnozą często gotowałam i kisiel i budyń-dodam, że nigdy z papierka. Kisiel zawsze na domowym soku owocowym i owocach. Budynie rzadziej ale tez nie z papierka. Teraz miałam trudność z kupieniem maki ziemniaczanej bzg, na każdej napisano ze może zawierać śladowe ilości glutenu. Pani z zaprzyjaźnionego sklepu gdzie się zaopatruję zauważyła że na opakowaniu produktów Celiko napisano iż może zawierać śladowe ilości orzechów ziemnych i laskowych oraz soję-może to mi w nich nie odpowiada. Teraz wypróbuję budyń z firmy Amylon, zobaczę reakcje.
Gos!a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 09 cze, 2017 08:16
Lokalizacja: Opole

Re: Celiko

Post autor: Gos!a »

Powodzenia, obyś szybko wykryła przyczynę.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

Producent żywności bezglutenowej, firma Celiko, wprowadziła właśnie na rynek 2 nowe smaki bezglutenowego batonu liofilizowanego z owoców pod marką FRUPP:

FRUPP Ananas z bakaliami (20g, nr licencji: PL-064-056) – baton oprócz pysznego ananasa zawiera m.in. ziarna słonecznika, rodzynki, wiórki kokosowe i mak
FRUPP Wiśnia – kakao – ostra papryka (10g, nr licencji: PL-064-055) – to baton dla miłośników nieoczywistych smaków: w intrygujący sposób łączy kwaskową nutę wiśni ze smakiem kakao oraz pikantnością ostrej papryki

Aktualnie wszystkie batony FRUPP zmieniają swoją szatę graficzną. W nowej szacie znajdą się znane i lubiane batony:


Truskawka (10g, nr licencji: PL-064-030)
Malina (10g, nr licencji: PL-064-031)
Wiśnia (10g, nr licencji: PL-064-032)
Banan – marchew – marakuja (12g, nr licencji: PL-064-033)


http://www.celiakia.pl/bezglutenowe-bat ... h-smakach/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

Celiko, producent żywności bezglutenowej oznaczonej licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa, rozszerzyło swoją ofertę owoców liofilizowanych pod marką FRUPP o malinę liofilizowaną (nr licencji: PL-064-077).

Produkt świetnie nadaje się do spożycia zarówno bezpośrednio po otwarciu opakowania, jak również jako dodatek wzbogacający desery, ciasta, jogurty i napoje. Dzięki zastosowaniu liofilizacji zachowana została większość cennych składników odżywczych i walorów smakowych.

http://www.celiakia.pl/malina-liofilizo ... my-celiko/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

FRUPP Smoothie to orzeźwiający i wartościowy napój z owoców liofilizowanych z dodatkiem nasion. Jest idealny na śniadanie, lunch lub jako dodatek do innych posiłków i dań. To produkt bezglutenowy, bez dodatku cukru, z wysoką zawartością błonnika. Można go przygotować na wodzie, mleku, jogurcie lub soku z dowolnymi dodatkami.

W ramach linii Frupp Smoothie dostępne są 3 warianty smakowe:

PL-064-080 Smoothie z owoców liofilizowanych borówka, porzeczka, len mielony, chia, banan, burak
PL-064-081 Smoothie z owoców liofilizowanych chia, ananas, marakuja
PL-064-082 Smoothie z owoców liofilizowanych jagoda, malina, len mielony, truskawka, chia

Produkt dostępny jest zarówno w sklepie internetowym producenta:
http://www.sklepceliko.pl, jak również w sklepach ze zdrową żywnością oraz w wybranych sieciach handlowych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiko

Post autor: Leeloo »

Firma Celiko poszerzyła ofertę liofilizowanych batonów owocowych FRUPP o warianty specjalnie dla dzieci.
Batony FRUPP Kids to produkty bez dodatku cukru i z wysoką zawartością błonnika. Podobnie jak inne przekąski FRUPP, nie mają one dodatku soli ani tłuszczu.

Dostępne są w dwóch smakach:

PL-064-085 Baton liofilizowany jabłko jagoda FRUPP Kids
PL-064-086 Baton liofilizowany marakuja jabłko FRUPP Kids
Produkty dostępne są zarówno w sklepie internetowym producenta, w sklepach ze zdrową żywnością jak i w wybranych sieciach handlowych.
ODPOWIEDZ