Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja 2 lata temu to połknęłam i miałam masakrę.2 tygodnie spać z bólu po tym nie mogłam.Możliwe, że dlatego, że miałam wtedy zły stan jelit, ale generalnie jest to lek mało przyjazny na jelita i żołądek.Może jak ktoś ma dobry stan jelit to nie ma problemu.
Czy dziecko ma potwierdzoną na pewno tę glistę?
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: zbyszek1904 »

Witam.

Nie, badań nie robiliśmy pod tym kątem. Problem jest w tym, że od 3 tygodni jest problem w nocy, zasypia bez problemu a po 2 godzinach snu budzi się z płaczem i nie można się z nią porozumieć. Gdy ją pytam po przebudzeniu czy ją coś boli to mówi, że nie , a dlaczego płaczę czy to sen - nie pamięta. Dzwoniłam do jednej pani pediatry powiedziała,"że dzieci w tym wieku często tak mają, że budzą się w nocy". Poszłam do innego lekarza i powiedział, że mogą to być "robaki" i właśnie przepisał Pyralentum i Hydroxizinum(syrop uspokajający).
Jednak ten lekarz z tematu celiakii powiedziałabym ,że jest "bardzo słaby" ,więc wolałam zapytać czy ktoś to stosował.
Szczerzy powiedziawszy to jeszcze jej tego nie dałam, na wykazie leków bezglutenowych znalazłam Zenad więc jutro może pójdę żeby zmienił. Dałam jej prze 2 nocy Hydroxizinum i nawet przespała spokojnie. Dziś spróbujemy bez syropu, zobaczymy jak minie noc.
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

zbyszek1904 pisze:Szczerzy powiedziawszy to jeszcze jej tego nie dałam, na wykazie leków bezglutenowych znalazłam Zenad
ja "na robaki" biorę Zentel (tylko na receptę) - jednorazowa dawka, po zażyciu daje lekką "śrubkę", całkiem przyjemną, ale brzuchowi nie dokucza.
a Pyrantelum od zawsze dawało się u mnie w domu na odrobaczenie psom i kotom... Choćby z tego powodu nie miałabym ochoty tego zażyć, kojarzy mi się wyłącznie z odrobaczaniem zwierząt...;)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
maska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: śr 04 kwie, 2012 18:09
Lokalizacja: centrum

Post autor: maska »

Może komuś przyda się informacja odnośnie leku Fanipos. Biorę go teraz (aerozol do nosa, zawiesina - na zatoki oraz alergię ). Jest bezpieczny, zadzwoniłam do producenta i nie ma żadnych zakazanych dla nas składników.
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: zbyszek1904 »

Napisałam do producenta Medana Pharma , Oto odpowiedź.


Produkt leczniczy Pyrantelum Medana 250 mg/5 ml, zawiesina doustna nie zawiera w swoim składzie glutenu. Substancje wchodzące w skład preparatu nie są otrzymywane ze zbóż. Również pozostałe leki i suplementy diety produkowane przez naszą Firmę nie zawierają glutenu i składników otrzymywanych ze zbóż co eliminuje kontaminację krzyżową. Tym niemniej zarówno substancja czynna jak i składniki pomocnicze użyte do produkcji preparatu Pyrantelum Medana nie są badane na obecność śladowych ilości glutenu i nie posiadają certyfikatu "wolny od glutenu". Z uwagi na wysokie koszty (badaniu podlega każda seria, każdego składnika, wydzielenie specjalnych stref magazynowych) i brak formalnych wymogów Medana S.A. nie planuje obecnie wdrożenie tego typu badań.

Z uwagi na to, że stopień nasilenia celiakii jest zróżnicowany osobniczo, decyzję o podaniu preparatu Pani dziecku powinien podjąć lekarz prowadzący.

Z poważaniem,

Jakoś nie jetem przekonana i pójdę po Zentel.
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Allertec

Może ktoś będzie zainteresowany. Dostałam taką oto informację od producenta:

W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informuję, że preparat Allertec, tabletki powlekane 10 mg zawiera jako substancję czynną cetyryzyny dichlorowodorek oraz następujące substancje pomocnicze:



Laktoza jednowodna

Celuloza mikrokrystaliczna

Skrobia kukurydziana

Powidon K-25

Magnezu stearynian

Karboksymetyloskrobia sodowa

Krzemionka koloidalna bezwodna

Sodu laurylosiarczan

Hypromeloza

Makrogol 6000



Spośród tych składników produktem, który teoretycznie mógłby być otrzymywany ze zbóż zawierających gluten jest karboksymetyloskrobia sodowa. Z informacji prezentowanych przez producenta tej substancji wynika jednakże, że związek ten otrzymywany jest ze skrobi ziemniaczanej, a więc nie zawiera glutenu.

Ze względu na reżim wytwarzania leków i wszystkich substancji farmaceutycznych można wykluczyć możliwość zanieczyszczenia preparatu glutenem na etapie jego produkcji (od wytworzenia wszystkich składników do zapakowania gotowych tabletek).

Specjalista Wiodący
ds. Badań Klinicznych i Informacji Medycznej
Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA

Wygląda na to, że allertec jest bezpieczny ale jakoś 100% pewności nie mam...
Obrazek
Beatryc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 02 cze, 2013 20:26
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Beatryc »

Przyjmuje narazie na stałe lek Betaserc (na uszkodzony błędnik). Skład napisany:dichlorowodorek betahistyny, celuloza,mannitol,kwas cytrynowy, krzemionka koloidalna bezwodna, talk. Czy te składniki sa bezpieczne dla bezglutenowców ? Jeszcze mam pytanie o Solpadeine, często ją stosuję na bóle głowy skład paracetamol, kodeina, kofeina,sorbitol proszek,sacharyna sodowa,sodu wodorowęglan,powidon,sodu laurylosiarczan,dimetykon, kwas cytrynowy,sodu węglan
Szpunka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 05 lut, 2013 20:13

Post autor: Szpunka »

Witam !

Czy ten suplement jest dla nas bezpieczny ?

http://www.fbb.pl/olimp_vita-min_multip ... ids_1671_1
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja używałam różnych witamin z tej firmy - bez żadnych problemów, wręcz przeciwnie. Są bezglutenowe, poza tym, to bardzo dobre suplementy.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Szpunka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 05 lut, 2013 20:13

Post autor: Szpunka »

Tak właśnie słyszałam,że dla nas,którzy mamy duże niedobry dobre są takie suplementy dla sportowców,bo są w większych dawkach i dobrze przyswajalnej formi.Dziękuję za odpowiedź :)
rodziceuli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 16 paź, 2013 08:54
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rodziceuli »

Miałem właśnie zagwozdkę z antybiotykiem Ceclor firmy TEVA (granulat do sporządzania zawiesiny, w składzie skrobia modyfikowana). Na podanej na forum liście nie ma. Nigdzie w necie nie mogłem znaleźć informacji. Trafiłem jedynie na listę, która chyba nie pojawiła się jeszcze na forum (albo wyszukiwarka mi nie znalazła).

http://www.glutenfreedrugs.com/list.htm - lista ponoć aktualna na 3.11.2013

W każdym bądź razie zadzwoniłem dziś do producenta i po 30 minutach oddzwonili, że mają na ten antybiotyk certyfikaty, że żaden ze składników nie zawiera glutenu i że w trakcie produkcji również nie istnieje niebezpieczeństwo zanieczyszczenia.
Ostatnio zmieniony wt 05 lis, 2013 08:46 przez rodziceuli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Witam

Cyclo-Progynova:
Skład: walerianian estradiolu , norgestrel
W inne informacje:
każda biała tabletka powlekana zawiera 2 mg estradiolu walerianianu.Każda jasnobrązowa tabletka powlekana zawiera 2mg estradiolu walerianianu i 0,5 mg norgestrelu.
Inne składniki leku to:

Tabletki białe:
rdzeń- laktoza jednowodna,skrobia kukyrydziana,powidon 25 000,talk,magnezu stearynian

otoczka:: sacharoza , powidon 700 000,makrogol 6 000,wapnia weglan,talk,wosk montana

Tabletki jasnobrązowe:
rdzeń: laktoza jednowodna,skrobia kukyrydziana,powidon 25 000,talk,magnezu stearynian

otoczka:sacharoza , powidon 700 000,makrogol 6 000,wapnia weglan,talk,glicerol 85%,tytanu dwutlenek ( E 171) żelaza tlenek żólty ( E172) żelazatlenek czerwony ( E172) wosk montana.

Concor Cor 1.25 :
Substancją czynną jest fumaran bisoprololu.Każda tabletka powlekana zawiera 1,25 mg.

Inne składniki leku to:

Rdzeń tabletki: krzemionka koloidalna bezwodna,stearynian magnezu, krospowidon,preżelatynizowana skrobia kukrydziana , skrobia kukurydziana celloza mikrokrystaliczna , wodorofosforan wapnia ( bezwodny)

Otoczka tabletki - dimetikon, talk , makrogol 400 dwutlenek tytanu( E171) hypromeloza

Kreon 10 000

Substancją czynną leku jest 150 mg pankreatyny o aktywnościach:

10 000 j. Ph.Eur lipazy
8 000 j. Ph.Eur amylazy
600 j. Ph.Eur proteazy
Inne składniki leku to: makrogol 4000,hypromelozy ftalan,dimetykon 1000, alkochol cetylowy,trietylu cytrynian.

skład kapsułki żelatynowej: żelatyna,zelaza( III ) tlenek bezwodny (E 172) żelaza ( III) tlenek uwodniony ( E 172) żelaza ( II, III) tlenek ( E 172 ) tytanu dwutlenek ( E 171) sodu laurylosiarczan.


Euthyrox 125: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=836


Chciałabym zapytać czy ktoś stosował leki w/w. Na liście leków bezglutenowych nie znalazłam nazw leków które przyjmuje.Nie mam pojęcia co może kryć się pod nazwami Składu. Szukałam w internecie ale nic konkretnego nie znalazłam.
Bardzo proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony wt 26 lis, 2013 01:58 przez idealna81, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Mógłby ktoś mi polecić jakieś witaminy które nie zawierają glutenu ???

Z góry bardzo dziekuje
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: dorkub »

z tego co pamiętam to CENTRUM ma adnotacje w ulotce że nie zawiera glutenu
celiakia od lutego 1996 ;)
M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Córce kupuję CENTRUM JUNIOR i na 100% jest informacja, że nie zawierają glutenu :)
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
Zablokowany