brak informacji

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iwka84ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 06 sty, 2008 21:52
Lokalizacja: strzegom

brak informacji

Post autor: iwka84ch »

:/ Witam wszystkich! Jestem tu nowa , o tym, że mam celiakię dowiedziałam się w grudniu 2007 i od razu zaczęłam uważać na to co jem ,lekarz powiedział mi ,że mam te postać najmniej szkodliwą, tzn., że jak cos zjem zawierającego gluten to tak bardzo sobie nie zaszkodzę:) mieszkam w Strzegomiu - małe miasteczko na Dolnym Śląsku i jeżeli chodzi o produkty bezglutenowe w sklepach to jest ich brak, w sumie to kupuję tylko pieczywo ryżowe ,zamiast chleba, i piekę mięsa:)) na forum jest napisane, które produkty niby nie zawierają glutenu, a tu idę do sklepu i czytam, ze "ten produkt może zawierać gluten", np. produkty firmy goplana, jeśli chodzi o wędliny nie spotkałam się jeszcze z przekreślonym kłosem, nie wiem juz co mam jeść
// moderator zlikwidował CapsLock i dodał polskie znaki.
Bardzo proszę nie pisać wielkimi literami - w internecie oznacza to krzyk. Proszę również używać polskich znaków.
Ostatnio zmieniony sob 19 sty, 2008 16:21 przez iwka84ch, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Re: brak informacji

Post autor: kfiatek »

iwka84ch pisze:lekarz powiedział mi ,że mam te postać najmniej szkodliwą, tzn., że jak cos zjem zawierającego gluten to tak bardzo sobie nie zaszkodzę:)
Proponuję zmienić lekarza, albo uświadomić go, że nie ma mniej i bardziej szkodliwych postaci celiakii! Jeśli masz zdiagnozowaną celiakię, to nawet bardzo mała ilość glutenu ci szkodzi . Pozwolę sobie zacytować ze strony http://www.celiakia.org.pl/index.php?la ... ie.rodzina :
"odrobina" też szkodzi! Maleńki opłatek używany w kościele podczas komunii, składający się praktycznie z samej mąki, zawiera aż 2,5 raza więcej glutenu niż dobowa dawka, uznawana za dozwoloną dla celiaków. Pomyśl, jak niewielka jest taka hostia i ile razy więcej mąki jest w jednym kawałku ciasta...
iwka84ch pisze:mieszkam w Strzegomiu - małe miasteczko na Dolnym Śląsku i jeżeli chodzi o produkty bezglutenowe w sklepach to jest ich brak, w sumie to kupuję tylko pieczywo ryżowe ,zamiast chleba, i piekę mięsa:))
Zawsze możesz spróbować zamówić produkty bezglutenowe bezpośrednio od producenta, z dostawą do domu - więcej dowiesz się np. w wątkach:
topics22/bezgluten-vt308.htm
topics22/glutenex-vt283.htm

Nie martw się, to tylko na początku wygląda tak trudno. Szybko nabierzesz wprawy. Czytaj forum, polecam też lekturę strony www.celiakia.org.pl
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

iwka84ch możesz zamówić produkty bg internetem tak jak napisała kfiatek, albo zapraszam Cię na zakupy do Wrocławia.
iwka84ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 06 sty, 2008 21:52
Lokalizacja: strzegom

Post autor: iwka84ch »

hej dzięki ,jestem wdzięczna , a co to sklepów we wrocławiu, to czy są jakieś w okolicy centrum?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Poczytaj ten wątek:
topics2/wroclaw-vt2.htm
Ja zaopatruję się na Grabiszyńskiej 55 (bliżej od strony Placu Legionów). Kupić tam można chleby różnych firm bg, słodycze, oraz wędliny. Czasem bywam w EPI (Swobodna, obok Dworca PKS) - tutaj jest mniejszy wybór, ale chleb Glutenexu jest zawsze.
Obydwa te sklepy są w centrum. Jeśli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji to pytaj.
iwka84ch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 06 sty, 2008 21:52
Lokalizacja: strzegom

Post autor: iwka84ch »

pewnie się odezwe jak będę jechać na spokojnuie do Wrocławia, bo póki co to jeżdże do szkoły i teraz sesja jest ,więc jak będę jechać dla przyjemności to się skontakuujje, jeszcze raz dzięki, pozdrawiam
ODPOWIEDZ