gdzie kupować przez internet czy w sklepach ?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukaszek2213
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 gru, 2009 22:16
Lokalizacja: Pabianice

gdzie kupować przez internet czy w sklepach ?

Post autor: lukaszek2213 »

Mam pytanie czy lepiej kupową żywność bezglutenową przez internet czy w sklepach?
Gdzie Wy kupujecie?
[/b]
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Ja głównie zamawiam przez internet, tak mi wygodniej i taniej. Linki do sklepów podane są na stronie głównej Stowarzyszenia Najczęściej zamawiam z "Bezglutenu" , "glutenex" , "Balviten" sporadycznie. Przedewszystkim są to : pieczywo, mąki, makarony, słodkości :)
A i jeszcze z firmy Rolmięs wędliny, jak ma dość samodzielnego przyrządzania :) lub chęć na kiełbasę, czy kaszankę tych sobie sama niestety nie zrobię :)
Przez internet od w.w. producentów kupujesz bezposrednio , więc cena jest bez marży sklepowej, oczywiście są koszty dostawy, ale dojazd do sklepu, jeżeli nie ma się go "pod ręką" też kosztuje :) więc wychodzi na jedno.
Obrazek
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Ja kupuję głównie bezpośrednio w Glutenexie ponieważ mam do Sadów dosyć blisko:)
raz w miesiącu wybieram się na zakupy i robię spore zapasy:D
a jeśli chodzi o wędlinę to kupuję w normalnych sklepach i sprawdzam Lugolem lub w sklepach ze zdrową żywnością-trochę drożej wiadomo ale mam pewność że to bezpieczny produkt:)
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Elevinka86, na sklepy ze zdrową żywnością trzeba też uważać, ja po zjedzeniu szynki wieprzowej z takiego sklepu prawie bym zeszła z tego świata, ale ja jeszce dodatkowo jestem uczulona na mleko i wszystko co z krową związane (bardzoooooooooooo)
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Ostatnio spróbowałam zakupów przez internet ( w sklepie intern.Bezglutenu) i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.
Wybór ogromny. Znalazłam m.in. świetny, wieloziarnisty chlebek o którego istnieniu nie wiedziałam ( i to za jedyne 4, 50). Gdybym zamówiła go w sklepie, czekałabym na niego minimum miesiąc i zapłaciłabym pewnie ze 2 zł.więcej. A tak zamawiam jednorazowo ok. 15 chlebów, kilka kg. mąki i parę innych bezglutenowych wynalazków. Każdy produkt kosztuje 1-2 zł mniej niż w moim sklepie, więc w sumie zwracają mi się koszty przesyłki, a może nawet jeszcze oszczędzam.
Dodam też,że przesyłka przychodzi w ekspresowym tempie - 2 dni to max.( a mam do Krakowa ok 500km). Ostatnio myślałam, że przez fatalne warunki pogodowe dostawa potrwa conajmniej tydzień - zasypało nas potwornie, a tymczasem po 48 godzinach paczka czekała już pod drzwiami.

Złożenie zamówienia jest proste jak zakupy w zwykłym sklepie. Wszystko przebiega szybko i sprawnie. Nie przepłacam, nie dźwigam bagaży, nie muszę biegać do sklepu co parę dni, mam ogromny wybór produktów. Naprawdę polecam!
Na diecie od 25.06.2008r.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

A ja robię tak: przez Internet oglądam ofertę a potem dzwonię do producenta i składam zamówienie telefonicznie. Ma to ten plus, że czasami niektórych produktów akurat nie ma i mogę na bieżąco skorygować zamówienie. Koszt ten sam co przez Internet. Wydaje mi się, że jak jest osoba dorosła na diecie (i dużo jedząca :) ) to się bardziej opłaca kupować bezpośrednio u producenta. Jedyna wada, że wtedy musisz wybrać u którego...
Obrazek
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

ja kupuję przez internet z firmy bezgluten,duży wybór ,i taniej niż w sklepie:)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Re: gdzie kupować przez internet czy w sklepach ?

Post autor: Rafal_tata »

lukaszek2213 pisze:Mam pytanie czy lepiej kupową żywność bezglutenową przez internet czy w sklepach?
Gdzie Wy kupujecie?
[/b]
zależy w jakim mieście - w Krakowie nie opłaca się zamawiać przez net - ceny są podobne jak u producentów, a odpada koszt przesyłki. Jedyny minus, to, że nikt mi do domu tego nie przyniesie ;)
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

ja zamawiam, z internetu ceny 30-50 % niższe niż w sklepie( Gdynia) więc nawet z kosztami przesyłki to i tak dużo taniej i jeszcze pod same drzwi :D
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

IMHO decydujące znaczenie ma tryb życia. Dla mnie czekanie na kuriera jest sporym problemem, bo przecież nie można wcześniej ustalić, kiedy przyjedzie. A podjechanie do sklepu i załadowanie sporej torby - to żaden problem.

Najczęściej kupuję w budce na Góralskiej. Zwykle 1 - 2 zł taniej niż w Organicu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ