Jogurty OLMA

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Skoro nie ma napisane jaka , teoretycznie powinna być bezpieczna, gdyby zawierała gluten, a jest to alergen, producent powinien to zaznaczyć , na tym czekoladowym wyraźnie było że zawiera skrobię modyfikowaną pszenną, ale najlepiej byłoby napisać do producenta i dopytać się . Bo z drugiej strony skoro do jednego dodają skrobi modyfikowanej i piszą że pszenna , to co do innego smaku używali by innej <mmm>
Obrazek
alis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 14 maja, 2010 22:51
Lokalizacja: katowice

Post autor: alis »

Deser czekoladowy firmy Olma zawiera śladowe ilości glutenu - jest pod tym względem przebadany przez niezależną instytucję- widziałam gdzies na necie opublikowane badania. Zawartośc glutenu jest bezpieczna dla osób chorych na celiakię. Gluten jest alergenem więc musiał zostac wymieniony w składzie produktu.

W sklepach pojawił się już oznaczony naklejką "przekreślonego kłosa" czyli jest bezpieczny.


Polecam również inne jogurty tego producenta:
1. Deser Cavalier czereśniowy, malinowy, truskawkowy i w końcu mój ulubiony jagodowy - prawdziwa uczta dla podniebienia.
2. Maty - świetny dla dzieciaków krem orzechowo -czekoladowy
3. Jogurty zwane BIO (zielony kubeczek)
4. Pieroty - polecam o smaku owocó leśnych - uwielbiam ten smak
5. Floriany - choc znalazłam na jednym - chyba z chrupkami że zawiera gluten - jest wiele smaków widziałam w Almie i Makro.

Polecam stronkę tej firmy - wiekszośc asortymentu jest bezglutenowa - warto zobaczyc:

www.olma.cz

:D
Ostatnio zmieniony sob 29 maja, 2010 22:37 przez alis, łącznie zmieniany 3 razy.
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Dzięki serdeczne za tak szczegółową odpowiedź na mój problem:-) Już mogę konsumować jogurty i desery Olmy bez obaw:-)
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Jogurty i desery Olma można kupić w Warszawie w Kauflandzie na ul. Modlińskiej (przy skrzyżowaniu z Mehoffera).
Np. ten:
Obrazek

Nasze dziecko jest szczęśliwe, my również :)
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

Przy bezglutenowości jogurtów i deserów Olmy postawiłabym duży znak zapytania. Bo niby są bezglutenowe więc skąd w składzie deserów cytuję: "modyfikowany pszeniczny krochmal"?? (swoją drogą szkoda, że nie pszeniczny proszek do prania -co to w ogóle jest pszeniczny krochmal :?: :!: . Poza tym, na niektórych opakowaniach jest jakaś nalepka z dziwnym kłosem, a na innych nie..., nie rozumiem jak produkt oznaczony jako bezglutenowy, może zawierać w składzie gluten według polskich przepisów jest to niedopuszczalne!!!
Ostatnio zmieniony pt 24 wrz, 2010 13:06 przez polla2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

polla2 pisze:jest jakaś nalepka z dziwnym kłosem, a na innych nie...
wiadomo, że nalepkę można przylepić na losowo wybrany produkt
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Jak widać, lepiej zaufać oryginalnym oznakowaniom, umieszczonym na stałe na opakowaniach... : /
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

polla2 pisze:nie rozumiem jak produkt oznaczony jako bezglutenowy, może zawierać w składzie gluten
ja tego też nie rozumiem... :zdziw:
Jeśli jakiś produkt ma gluten to absolutnie nie powinien mieć znaku przekreślonego kłosa, bo jeśli jest znak przekreślonego kłosa to przecież oznacza, że taki produkt jest bezpieczny, że można go spokojnie zjeść.
Przedwczoraj widziałam jogurty Olma w sklepie. Niby przekreślony kłos tylko co wart jest ten znak? Nawet moja córka zwróciła uwagę, że ten znak jest jakiś dziwny... zupełnie inny. I faktycznie nie jest to znak sprawdzony, licencjonowany!
Na produktach powinien być znak, który jest używany w całej Europie, bo taki właśnie znak daje gwarancję i bezpieczeństwo, że dany produkt jest bezglutenowy!!
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Ale Wam fajnie,mieszkacie w dużych miastach,gdzie jest dostęp do jogurtów,a w moim mieście nie ma i nie mają zamiaru markety zamawiać,bo nie będzie schodziło nie ma zapotrzebowabia...o tak mi mówią,więc ludzie są egoistami,liczy się zysk,kasa anie wsp o lpraca pomoc dla dziecka,toż nie jednego w moim mieście....
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
olma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 14 paź, 2010 13:07
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: olma »

Szanowni Państwo,
w związku z tym, że produkty firmy OLMA cieszą się coraz większym zainteresowaniem i popularnością zwłaszcza pośród konsumentów będących na diecie bezglutenowej czujemy się zobowiązani do wyjaśnienia wątpliwości internautki polla2. Znak charakteryzujący produkty bezglutenowe udostępniło nam TPD Krajowy Komitet Kół Przyjaciół Dzieci na Diecie Bezglutenowej w Warszawie, ma on charakter informacyjny i zarówno w prezentacji produktów jak i reklamie stosowany jest wyłącznie w przypadku produktów, na które firma OLMA ma stosowne badania. Treść badań udostępniona jest na stronie internetowej Komitetu.Wyniki tych badań oraz stosowne przepisy- w tym przypadku- ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 41/2009 z dnia 20 stycznia 2009 r. dotyczące składu i etykietowania środków spożywczych odpowiednich dla osób nietolerujących glutenu, pozwalają nam na takie a nie inne oznaczanie naszych produktów. Jednocześnie pragniemy podziękować za zwrócenie uwagi na użycie przez producenta w opisie produktu mało popularnego sformułowania „krochmal”. W najbliższym czasie zostanie zmieniony na opis, który odpowiada obecnie obowiązującym przepisom. W przypadku wątpliwości odsyłamy na stronę www.olma.cz lub prosimy o przysłanie maila olma@olma-polska.pl


Przedstawiciel Olma :)
Ostatnio zmieniony czw 14 paź, 2010 19:17 przez olma, łącznie zmieniany 3 razy.
polla2
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: czw 30 paź, 2008 19:13
Lokalizacja: warszawa

Post autor: polla2 »

moim zaintersowniem się nie cieszą, jako dość wymagający i upierdliwy konsument w związku z krochmalem powiem stanowcze- nie, dziękuję, na szczęście są inne jogurty -bez zawartości "mało popularnego" pszenicznego krochmalu, czymkolwiek on nie jest
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Krochmal pszeniczny jest zakazany w diecie bezglutenowej i nawet jak Państwo zmienią nazwę to będzie to samo, więc ja osobiscie tego nie polecam :(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Proste pytanie: czy w takim razie ten jogurt zawiera jakieś składniki wytworzone z pszenicy?
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Olma posiada jogurt (deser)o nazwie DEZERT taki różowy z bitą śmietaną który posiadał napis "wolny od glutenu" .Wczoraj w Almie miałam zamiar go zakupić ale niestety napis zniknął.Ciekawe czy raptem zrobił się glutenowy??
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Te desery mogą zawierać krochmal pszeniczny-taki kiedyś miały napis na opakowaniu.
Być może zmienili etykietę, ale co do zawartości to nie jestem pewna.
ODPOWIEDZ