Jogurty OLMA

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

M
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: pt 15 maja, 2009 13:04
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M »

Krochmal pszeniczny zawierają desery o smaku czekoladowym i karmelowym. Na opakowaniu jest opis - zawiera gluten. Natomiast deser o smaku truskawkowym nie zawiera krochmalu pszenicznego i na opakowaniu jest napisane, że nie zawiera glutenu. Kupuję ten deser już od jakiegoś czasu i za każdym razem czytam etykietę. Jak narazie nie spotkałam się z innym opisem. Mimo, że wiem iż ten deser nie zawiera glutenu, za każdym razem przy zakupie czytam etykietę. Z tego wynika, że to dobry nawyk.
Mama Ani zdiagnozowanej w 2008r.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Tak ja właśnie też czytam etykiety ostatnoio w Almie Deser truskawkowy(który zawsze kupowałam bo było z informacją o bezglutenowości) nie posiadał tego napisu "nie zawiera glutenu"i go nie kupiłam .
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

Ja od jakiegoś czasu go jem i zawsze ma ten napis bo to sprawdzam.. mysle ze akurat ten deser truskakowky i te Bio jogurty gdzie jest napisane ze nie ma glutenu na prawde go nie mają, bo jestem na etapie choroby gdzie od razu efekt jest gdy zjem chociazby odrobine glutenu (np. przedostanie sie okruszkow, brudne naczynie) a po nich nic... wiec ja osobiscie je wszystkim polecam o ile maja ten napis
sławek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt 08 sty, 2010 15:57
Lokalizacja: kielce

Post autor: sławek40 »

własnie kupiłam jogurt BIO z owocami i musli zawarto;mleko,wsad owocowy brzoskwinie, banany, płatki kukurydziane,gryka,sok pomaranczowy ,jabłka,rodzynki... i pisze na nim nie zawiera glutenu
nie wiem czy jest bezpieczny?
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

ja je jem od kilku miesiecy, nigdy nie zauwazylam zeby cos mi po nich bylo, a jem je namietnie... i wyniki mam dobre. wiec jak dla mnie nie maja, bo reakcje mam natychmiastowa
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

sławek40 pisze:i pisze na nim nie zawiera glutenu
nie wiem czy jest bezpieczny?
jak by tak przebadać na obecność glutenu, to może coś by wyszło;
a na razie jesteśmy zdani na wiarę na podstawie tego, co piszą na opakowaniach;
skład lub tekścik w typie 'zawiera gluten' albo też 'produkt bezglutenowy'
:042:
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Jeżeli chodzi o jogurty i desery Olma, to nie musimy polegać wyłącznie na napisiku, mają certyfikat tutaj
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Fajnie, ale nie ma daty. Nie wiadomo też jak często producent się bada.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

hmmmm... mam dziwne refleksje, bylam dzisiaj w supermarkecie, chcialam kupic deser truskawkowy a tam zmienil sie opis, zamiast 'nie zawiera glutenu' jest napis 'gluten nie przekracza 20g/kg'... czy ktos coś wie czy faktycznie firma poczynila tak ogromny krok ku bezglutkom?:)))) AAAAA ZAPOMNIALAM DODAC! ten sam napis pojawil sie tez na czekoladowym i waniliowym co mnie wprawilo w ogromną radość, ale mowie najpierw skonfrontuje informacje z Wami. czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat?:)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

http://www.olma.cz/pl/desery-deser-pudd ... _3_26.html

Produkt zawiera śladowe ilości glutenu (od lutego również w truskawce), zawartość glutenu jest niższa niż 20 mg na 1 kg. Bezpieczny dla osób cierpiących na celiakię.



pisze do nich maila to wydaje sie zbyt piekne:)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

napisałam maila do OLMY, wytlumaczylam wszystko gdzie mogloby dojsc do zanieczyszczenia, pytalam kto i kiedy sprawdza produkty, napisalam rowniez ze naleze do stwoarzyszenia naszego by otrzymać poważną odpowiedz, na to dostalam dzisiaj odpowiedz:




Szanowna Pani,

spróbuję jak najdokładniej odpowiedzieć odnośnie kontroli zawartości glutenu u nas oraz u naszych dostawców.

Producent mieszanek proszkowych do produkcji deserów używa surowców z deklarowaną zawartością glutenu i na wyrywki analizuje zawartość glutenu w tych surowcach. Oczywiście, analizuje też mieszankę przezaczoną dla nas, a mianowicie pierwsze części, kilka dawek mieszanych jako pierwsze, dla eliminacji kontaminacji krzyżowej.

My jako mleczarnia OLMA s. a. przypadkowo kontrolujemy zawartość glutenu w produkcie. Skażenie krzyżowe jest u nas niemożliwe. To widać przy pierwszym rozejrzeniu się. Dla każdej mieszanki jest przezaczona szczotka szczegółnego koloru, żeby przy oczyszczaniu leja wsypowego między produkcją różnych deserów nie była możliwa kontaminacja krzyżowa.

Więc producent kontroluje każdą swoją produkcję w najkrytyczniejszym punkcie. Tym eliminuje skażenie krzyżowe i sprawdza zawartość glutenu w surowcach. Firma otrzymała certyfikat BRC. My kontrolujemy tylko przypadkowo, bowiem kontaminacja krzyżowa nie jest u nas możliwa.
Alergeny mamy pod kontrolą, jesteśmy w posiadaniu certyfikatu IFS. W ciągu więcej niż rocznej współpracy wszystkie rezultaty w porządku. Jako odbiorcy surowców jesteśmy upoważnieni do kontroli oraz wizyt naszych dostawców i tej możliwości w pełni wykorzystujemy.

Mam nadzieje, iż Pani będzie już spokojna i przekaże te informacje w Stowarzyszeniu Osób
z Celiakią.

Serdecznie pozdrawiam i łączę ukłony.

Jiří Berger



co o tym myslicie? bo ja jutro się wybieram po czekoladowy;)
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

WITAM SERDECZNIE.MAM PYTANIE ,CZY KTOS JADŁ JOGURTY Z OLMY Z CUKIERECZKAM :| .PYTAM ,PONIEWAŻ JEST NA NIM NAPISANE"NIE ZAWIERA GLUTENU"III MOŻE ZAWIWRAĆ ŚLADOWE ILOŚCI GLUTENU .JEDNO PSZECZY GRUGIEMU ;( .
ODPOWIEDZ