Batony i kawy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Przypuszczam, że podali niejasny skład, a jeżeli skład jest prawdziwy, to tego znaczka tam nie powinno być. Ale jak napisałaś, on jest, więc zakłamuje całą rzeczywistość składu tych herbatników. Być może coś się zmieniło w zakładzie na produkcji i skład produktu jest inny, i te wcześniejsze dane już są nieaktualne. Co do tego, to są tylko moje hipotezy.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

O tych batonach już chyba było na forum. O tutaj:
viewtopic.php?t=1190&postdays=0&postord ... e&start=15
Tam właśnie jest dyskusja o tym słodzie :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

w sklepie Glufree pojawiły się pyszne batony w 3 rodzajach włoskiej firmy Molino Nicioli.
Są wspaniałą przekąską do szkoły czy pracy,polecam :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Madzia295 pisze:Mam zapytanie: kupiłam ostatnio herbatniki jabłkowe w polewie mlecznej zdobione polewą kakaową CeliHope i w składzie jest słód jeczmienny(z tego co słyszałm to kazda ilość słodu jęczmiennego jest dla nas szkodliwa), a na opakowaniu jest przekreślony kłos, no i produkt znajduje się na wykazie produktów bg Stowarzyszenia.
Jak mam to rozumieć?
Po pierwsze herbatniki są w wykazie, bo nasz wykaz zawiera produkty, które są bezglutenowe według deklaracji producenta, który na etykiecie pisze, że produkt jest bezglutenowy. My niestety nie jesteśmy w stanie wszystkich produktów zbadać, bo jak? Wyjątek stanowią produkty z licencją na używanie znaku przekreślonego kłosa - te są regularnie badane i my o tym wiemy, ze są bezglutenowe na 100%.

Batony CeliHope nie są licencjonowane
!!!!!!! Po raz kolejny wyjaśniam - znak znakowi nierówny! Każdy producent może sobie oznaczyć produkt jak chce, może wymyślić jakiś kłosik i dać go na opakowanie. My panujemy tylko nad produktami z licencjonowanym znakiem, tym który widnieje w bannerze na górze strony.

Sprawę CeliHope wyjaśniamy z dystrybutorem, czekamy na informację jak to z nimi jest.
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

witajcie,
ja w sprawie batoników Milky Way. Niestety, ten pyszny mleczny :P zawiera słód jęczmienny więc my go nie możemy :036: . Wstrętny (dla mnie) różówy Milky Way truskawkowy, słodki jak cukier, jest OK bo bez słodu. Podłamka absolutna :042: Producenci, zlitujcie się!
Tak na pociechę: GOPLANA ruszyła z kopyta i wypuściła całą partię czekolad nadziewanych z przekreślonym (licencjonowanym) kłoskiem. Czekolady są naprawdę przepyszne! I mleczne i gorzkie, z róznymi nadziewkami. Czapki z głów przed panią Goplaną! <roza>
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

parówka pisze:GOPLANA ruszyła z kopyta i wypuściła całą partię czekolad nadziewanych z przekreślonym (licencjonowanym) kłoskiem. <roza>
Goplana nie ma licencjonowanego kłosa!!!!!!

Proszę, nauczcie się go rozpoznawać.
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

http://www.portalspozywczy.pl/inne/slod ... 14797.html
A jak się ma do tego co pisze moderatorka w sprawie "kłoska" Goplany, ten artykuł w gazecie? Robią z nas jeleni? :zdziw:
Dodam tylko, że jem od kilkunastu m-cy czekolady nadziewane Goplany i nie mam żadnych niepokojących objawów. Dodam tylko, że jem na raz 3-4 kostki, a nie całą tabliczkę.
pozdrawiam i nadal szczerze GOPLANIE gratuluję! <roza>
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ja tylko informuję, że Goplana nie ma licencjonowanego kłosa, nie twierdzę, że ich czekolady nie są bezglutenowe. Widzę, że musimy to bezustannie wyjaśniać....

Goplana sama sobie wymyśliła kłos, który jest tylko podobny do licencjonowanego (niektórzy nazywają ten znaczek paprotką nie kłosem :), część firm tak właśnie robi, bo z różnych powodów nie chce mieć licencji na ten właściwy symbol.

Teraz wyjaśniam raz jeszcze sprawę z licencją i nie piszą o Goplanie, bo to akurat wiarygodna firma.

Otóż licencja może być dla części firm kłopotliwa, bo musieliby regularnie badać produkty i być w kontakcie ze Stowarzyszeniem, czyli dopuścić naszą kontrolę nad produktami (audyt w zakładzie produkcyjnym). A nie wszyscy produkty badają, więc część tych przeróżnych kłosików na opakowaniach, jakie możemy zobaczyć nie musi być wiarygodnych. Taka sytuacja jest tez w innych krajach, więc celiacy w całej Europie w końcu postanowili, że będą promować tylko licencjonowany kłos. Tylko nad takim produktem z licencjonowanym kłosem jako konsumenci możemy jakoś zapanować, bo nie robi tego za nas państwo!.

Posiadanie licencja oznacza, że firma:
1. chce współpracować ze stowarzyszeniem
2. nie boi się audytu czyli spełnia wszystkie warunki bezpiecznej produkcji bezglutenowej
3. regularnie bada produkty, a my te badania otrzymujemy

Teraz odpowiedzcie sobie na pytanie czy wolicie jeść produkty firmy jak wyżej, czy takiej, która ma wymyślony przez siebie kłosik (nie chodzi o Goplanę, ale są takie firmy, które raz zbadają produkt, dadzą jakiś tam kłosik albo coś napiszą, a potem nie badają takiego produktu przez 6 lat - znamy taką sytuację...)

To dlatego tak dużo mówimy i piszemy o licencjach. W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo!

Warto sobie zapamiętać jak wygląda ten kłos międzynarodowy - ma go Schar, Bezgluten, Sonko, Good Food i wszystkie inne firmy, które są tu:
http://www.przekreslonyklos.pl/produkty-licencjonowane/

jest też całe mnóstwo firm zagranicznych z licencją, są jasno wskazane jako pierwsze w naszym wykazie:
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... Itemid=183

PS A co do podanego przez Ciebie linku - pech chciał, że jak Goplana wypuszczała bezglutenowe czekolady my jeszcze nie rozpoczęliśmy akcji licencjonowania....
Ostatnio zmieniony wt 08 lis, 2011 21:28 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

witam, :>
to, że w momencie, kiedy GOPLANA wypuszczała swoje bezglutenowe czekolady, Stowarzyszenie nie miało jeszcze kłoska, chyba tłumaczy dlaczego GOPLANA go (kłoska) nie posiada. Ale prywatnie trudno mi uwierzyc w to, że na forum gazetowym pletliby bzdury o bezglutenowości czekolad, gdyby produkt nie był czysty. Goplana to firma, która ma dużo do stracenie. Ale może jestem naiwna...
Decyzja jeśc czy omijac łukiem czekolady Goplany należy do każdego z nas. Ja jem i nie narzekam na jakieś objawy gastryczne. Więc myślę, że jest OK.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

parówka pisze: to, że w momencie, kiedy GOPLANA wypuszczała swoje bezglutenowe czekolady, Stowarzyszenie nie miało jeszcze kłoska, chyba tłumaczy dlaczego GOPLANA go (kłoska) nie posiada.
Nie, bo potem mogli mieć licencjonowany kłos, ale nie chcieli.
parówka pisze:Ale prywatnie trudno mi uwierzyc w to, że na forum gazetowym pletliby bzdury o bezglutenowości czekolad, gdyby produkt nie był czysty.
Czy ja gdziekolwiek to napisałam???? Czytaj ze zrozumieniem, please...To co napisałam powyżej o kłosie nie odnosiło się do Goplany, specjalnie to dodałam. Nie zarzucam, że ma złe produkty i nie każę ich omijać łukiem. Skończmy już temat, bo tu jest wątek batonów i kaw.
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Czy ktoś posiada informację na temat czy kawa CARTE NOIRE firmy Krafts Foods jest bezglutenowa? Na opakowaniu nic szczególnego się nie doczytałem...
ODPOWIEDZ