Chaber

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tusiolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 paź, 2005 00:26
Lokalizacja: Sopot

Chaber

Post autor: Tusiolek »

Mam pytanie w kwestii pieczywa chrupkiego Chaber.
Kupiłam ryżowe i ryżowo-kukurydziane. Bartuch je je bardzo chętnie. Jednak zdarzyło się, że w tym czasie troszkę pogorszyły się jego bomby. Nie wiem, czy wine ponosi chleb Chabra czy coś innego - zdarza się, że czasami coś podprowadzi, a ja tego nie zauważę :evil: .
Produkt w sumie bezglutenowy, ale z tego, co pamiętam przekreślonego kłoska nie znalazłam. No chyba, że niedokładnie patrzyłam.
Jakie macie doświadczenia z Chabrem :?:
Tusiolek z Bartuchem
Awatar użytkownika
Meg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 09 sty, 2006 08:07
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: Meg »

Być może jest to spowodowane wspólnymi lniami produkcyjnymi, na jakich są wytwarzane różnego rodzaju wafle Chabra. Ja ostatnio spotkałam w sklepie wafle firmy Sante: min. wafle pszeniczne, ryżowe z soją, sezamem itd, bardzo się ucieszyłam na ich widok, jednak w składzie na opakowaniu była zawarta informacja, iż wafle te mogą zawierać śladowe ilości białek pszenicy, soji lub innych zbóż. Więc może twojemu Maluszkowi zaszkodziły :frown: śladowe ilości. Życzę zdrówka. :D
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Jeśli chodzi o mnie wczoraj skonsumowałem trochę tych wafli i nie narzekam dziś ani wczoraj po zjedzeniu a zapewniam , że nie zjadłem tego mało ;) zakupiłem je w InterMarche na Widzewie w mieście Łodzi ... jeśli chodzi o mnie to jestem zadowolony z tego produktu i na tak . :)
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
JoannaFG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 14:20
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: JoannaFG »

Jem kukurydziano - ryżowe od dwóch tygodni i nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

:burger: Z tych wafli dość często korzystam i jakiś dolegliwości nie odczuwam. Co do wspólnych linii produkcyjnych, to już by trza wypytywać fabrykę - jak to tam jest.
Ostatnio zmieniony pn 18 paź, 2010 16:59 przez Tomkus, łącznie zmieniany 1 raz.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

jeszcze do niedawna na pieczywie kukurydziano-ryżowym Chaber był napis, że to produkt bez glutenu . teraz coś się zmieniło . takiego napisu wgl. nie ma , na innych pieczywach z tej firmy zamieszczone są informacje, że produkt zawiera gluten . ale na tym jednym felernym , niby bezglutenowym . wszelkich informacji brak . czytałam gdzieś, że nie jest to produkt bezpieczny dla nas. ;(
And the world will be better, if we will accept us. < 3
kowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 17 sty, 2012 16:42
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kowal »

Telefonowąłem do firmy z pytaniem dlaczego zniknął napis "produkt bezglutenowy". Odpowiedź była niejasna. Ten napis chyba zniknął nie przez przypadek. Sądzę, że do wyrobów tej firmy trzeba podchodzić z dużą ostrożnością.
JoannaFG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 18 paź, 2010 14:20
Lokalizacja: Łowicz

Post autor: JoannaFG »

Pieczywo to było badane w II turze i wyszło, ze nie jest bezglutenowe.
ODPOWIEDZ