snickers

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

snickers

Post autor: zofia »

W ubiegłym tygodniu zjadłam dwa snickersy, a w tym tygodniu cztery :) Bardzo je lubię i ostatnio jadłam je regularnie. Jednak na początku tego tygodnia poczułam "znajomy" ,lekki ból brzucha oraz zauważyłam różnicę w pracy jelit.. Prześledziłam dokładnie to, co jadłam ostatnio i wyszło na to, że to Snickers jest podejrzany :( Nic nowego, niesprawdzonego poza nim nie jadłam.

Czy są wśród Was miłośnicy Snickersów :?:

Czy ktoś z Was reaguje źle na te batony :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

tu jest cały wątek :)
viewtopic.php?t=1974&highlight=masterfoods

ja wcinam ;)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja unikam wszelkich słodyczy z nieopisanym syropem glukozowo-fruktozowym - bo zawsze może być to syrop z pszenicy - bezglutenowy - ale jednak niektórym szkodzi, i to bardzo.
Zwróć może uwagę na niego. Możesz jeść czekolady i słodycze Goplany/Jutrzenki? Oni też używają syropu g-f, na pewno pszenicznego, bo pisałam do nich. Jeśli po tych słodyczach czujesz się podobnie, jak po Snickersie - może to jest przyczyną?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Jem czekoladki z Goplany :D Też próbowałam połączyć te dwie rzeczy. Jednak po czekoladzie nie czułam się źle, ale też nie zjadłam jej nigdy tak dużo, jak Snickersów w ostatnim czasie :oops: Generalnie lepiej unikać.. a szkoda :/
Obrazek
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Przecież goplana ma pozwolenie naszego stowarzyszenia na używanie'' znaczka''przekreślonego kłosa.Nie rozumiem skąd wątpliwości że czekolady z goplany są podejrzane?My zawsze je jedliśmy i jemy bez dolegliwości a wyniki też wskazują że jest czysto.
Wracając do snickersów u nas tez szkodziły.Mimo iż czytałam że są bezpieczne nie kupuję(znaczka też nie mają a wydaje mi się że słodycze i nie tylko jeśli mają znaczek czy chociażby napis bez glutenu są pewniejsze-to takie moje osobiste odniesienie).
A wzięłaś pod uwagę że to może orzeszki ze snickersa zaszkodziły?Nie masz na nie alergii?
Tak rozważałam te nasze dolegliwości i orzeszki wydawały mi się prawdopodobne chociaż alergii nie stwierdzono a po chrupkach orzechowych było ok.Tylko jak zjadła orzeszki solone tez trochę kręciło brzucho.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

mJULKA pisze:Przecież goplana ma pozwolenie naszego stowarzyszenia na używanie'' znaczka''przekreślonego kłosa.
Nie naszego znaczka. Ma własny znaczek i Stowarzyszenia nie pytała.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

mJULKA,

O orzeszkach nie myślałam.. hm.. kto wie :galy:
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

a orzeszki to bardzo częsty alergen :) Poza tym są ciężko strawne i jak ktoś ma delikatny żołądek to może go brzuch boleć jak nic poza tym może inaczej w chrupkach gdzie dają aromaty a samych orzeszków niewiele a co innego sam orzeszek
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mJULKA pisze:Nie rozumiem skąd wątpliwości że czekolady z goplany są podejrzane?
Przecież napisałam - nie są podejrzane o gluten, ale dla osób nadwrażliwych na pszenicę są niewskazane właśnie ze względu na pochodzenie syropu g-f. A że wielu z nas tutaj pszenica (np. skrobia pszenna bezglutenowa) szkodzi - to skoro ktoś się źle poczuł po zjedzeniu produktu z syropem g-f - warto się jemu przyjrzeć.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ