BAKOMA - Bita śmietana w sprayu

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

BAKOMA - Bita śmietana w sprayu

Post autor: Dagmara85 »

Mam straszną ochotę na bitą śmietanę w sprayu. Kilka miesięcy temu miałam bitą śmietanę BIO - była przepyszna i niczym się nie różniła od zwykłej. Znalazłam skład ten śmietany - wiecie, czy jest ona bezpieczna przy diecie bezglutenowej?
Oto link: http://wiem-jem.pl/item,Bakoma-Spray-Bi ... sprayu,299
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Czy to jest pełny skład? Bo to nie jest strona producenta, więc pewności nie mam. Teoretycznie jeśli w składzie nie jest napisane, że zawiera gluten, lub jeśli nie ma żadnego typowo glutenowego składnika, to jest OK. Ale lepiej się upewnić u producenta.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Wydaje mi się, że to jest pełny skład. Boję się własnie tego, że mimo tego, że nie jest napisane nic o glutenie to może go zawierać, bo producent może zlekceważyć to. Jakoś nie ufam... Zadzwonie do nich, dopytam i umieszcze informację.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

al pisze:Ostatnio na jogurcie naturalnym :galy: Bakomy znalazłam wzmiankę o śladowych ilościach glutenu, więc raczej dotyczy to wszystkich produktów tej firmy...
Może na tej samej linii produkcyjnej jest w inne dni tygodnia produkowany jogurt z ziarnami zbóż, i na wszelki wypadek wolą machnąć ten dopisek.
kowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 17 sty, 2012 16:42
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kowal »

Jogurt Bakoma,naturalny,bardzo gęsty,bez dodatku cukru piję codziennie od kilku miesięcy bez żadnych złych skutków.Gluten,jeżeli w ogóle jest to prawdopodobnie w ilościach rzeczywiście śladowych.
kowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 17 sty, 2012 16:42
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kowal »

Przejrzałem swoje notatki i już nie jestem taki pewien tego co napisałem 29 kwietnia.Jogurt Bakoma nie jest chyba tak bezpieczny glutenowo jak sądziłem.Być może jest tak, że niektóre jego partie zawierają glutenu więcej niż "śladowe" ilości.
ODPOWIEDZ