Badania

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hokus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 maja, 2012 22:03
Lokalizacja: pl

Badania

Post autor: hokus91 »

Witam,
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Zobaczyłem na stornie coś takiego:
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... Itemid=151

I dzięki temu wiem. np. że mogę jeść Snikersa :)

Czytałem również kilkanaście storn tematu o piwie. Z tego co wywnioskowałem (w miarę) bezpiecznine jest pić Heinekena i Carlsberga.

Dlaczego jeśli jest takie 'parcie' na piwo, nie można wykonać badania kilku popularnych marek (żywiec, tyskie) tak jak wykonano badania np. snikersa czy nawet odżywek dla sportowców?

Zdecydowana większość ludzi chce wiedzieć jakie piwo ze znanych może wypić, a nie jaką odżywkę zastosować
Zostały wykonane badania dla innych alkoholi:
Wódka żołądkowa, Advocat, żubrówka
http://celiakia.pl/index.php?option=com ... Itemid=151
Bardzo proszę więc osobę, która wykonuje /zleca te testy nad zastanowieniem się o możliwości dodania do testów 2 piwek :))

Widzę, że Pani Małgorzata jest chyba odpowiedzialna za te badania.
Może jeśli jakiś moderator, albo jakaś inna osoba zna Panią Małgorzatę, to bardzo proszę o podsunięcie pomysłu, za którym pewnie większość osób na tym forum jest, aby zbadać kilka piwek i raz na zawsze zamknąć temat o piwach.

Zaczyna mnie to po prostu dziwić... dlaczego jeśli naprawdę duża ilość osób chce aby zostały wykonane ta badania one nadal nie są wykonane..
Ostatnio zmieniony pn 28 maja, 2012 22:55 przez hokus91, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Producent deklaruje, że w piwie jest słód jęczmienny. Więc i gluten. Chciałbym znać wytłumaczenie obecności słodu jęczmiennego w piwie bezglutenowym. Czy rzeczywiście jest go tak mało?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
jolo72
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: ndz 15 kwie, 2012 17:14
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: jolo72 »

jestem za tym jezeli mozna to spróbowac zbadac te 2 piwa ewentualnie 1 piwo bezglutenowe aby sprawdzić czy nas nie oszukują, proponuję piwo CELIA czeskiego browaru ZATEC które ostatnio zdobywa popularnosc :564:
hokus91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 maja, 2012 22:03
Lokalizacja: pl

Post autor: hokus91 »

Tak jak ktoś zaproponował
Można zbadać piwo Celia, Carslberga, Żywca..
Tylko kto wie w jaki sposób znaleźć Panią Małgorzatę?
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

hokus91- a będziesz 2 czerwca na MDC? Tam będą członkowie zarządu stowarzyszenia,zapraszamy :)
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Zwykłe piwa zawierają słód jęczmienny i są zabronione w diecie bezglutenowej.
Koniec kropka. Nie ma co dywagować czy są czy nie są w miarę bezpieczne bo nie są.

Szkoda pieniędzy na ich badania. Przypominam, że nie mamy żadnych państwowych dotacji na tego typu badania tylko jest to finansowane z wpłat 1% i są to bardzo drogie badania. Dlatego oglądamy każdą złotówkę i badamy tylko produkty, które są lub mogą być bezglutenowe.

Piwa bezglutenowe uzyskuje się dwoma metodami. Albo poprzez korzystanie z surowców bezglutenowych (np. piwo z miodu) albo poprzez usunięcie glutenu w czasie warzenia. To drugie powoduje, że są znacznie droższe od tych zwykłych piw :(
Obrazek
ODPOWIEDZ