Jęczmień Green Ways

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Jęczmień Green Ways

Post autor: agacia »

Słuchajcie, jest taka sprawa. Znalazłam na allegro pewien błonnik (jabłko i żurawina) i wysłałam zapytanie o gluten. Oczywiście zaznaczyłam jakich zbóż nie mogę. w odpowiedzi dostałam że owy błonnik jest dla mnie bezpieczny, przy czym miła pani poleciła mi jeszcze napój z młodego jęczmienia Green Ways, który jest bezglutenowy. (JAK TO BEZGLUTENOWY?!) napisałam do niej że musiała nastąpić pomyłka, wszak jęczmień zawiera gluten. Miła pani odpisała:

"Serdecznie dziękuję Pani za odpowiedź i podzielenie się swoimi obawami.

Biorę pełną odpowiedzialność za napisane przez siebie słowa. Współpracujemy z lekarzami m.in. w Warszawie (m.in. w klinice przy Uniwersytecie Warszawskim), którzy zalecają swoim pacjentom spożywanie soku z młodego jęczmienia firmy Green Ways, m.in. właśnie dlatego, że nie zawiera on glutenu.

Gluten w młodym jęczmieniu nie zdąży się zawiązać, gdyż jęczmień jest ścinany po 14 dniach od wysiewu zanim wykształci się tzw. pierwsze kolanko.

Rozumiem Pani ostrożność. Ja sama długo podchodziłam do soku z młodego jęczmienia i związanych z nim badań nieufnie. Od stycznia tego roku sok z młodego jęczmienia Green Ways testuje mój mąż, który od kilku lat jest na diecie bezglutenowej. Przyswaja go bez żadnych skutków ubocznych z widoczną poprawą m.in. dla układu trawienia.

Z innymi firmami sprzedającymi jęczmień w jakiejkolwiek postaci nie mam doświadczenia, stąd bałabym się - jako ziołolecznik - polecać je komukolwiek.

Załączam serdeczne pozdrowienia.

Z wyrazami szacunku
(...)"

CO WY NA TO ??? :galy: :galy: :galy:

ps. podaję stronę tego produktu http://www.gw-int.net/pl/jecmen
Ostatnio zmieniony wt 22 maja, 2012 08:07 przez agacia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Poproś Panią o przesłanie certyfikatu na bezglutenowość - wynik badań na zawartość glutenu w tym produkcie.
Obrazek
minako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 13:21
Lokalizacja: lbn/wawa

Post autor: minako »

o, ja mam jęczmień młody w proszku z firmy NATURYA i na moim również jest napisane "gluten-free" ;) wiec chyba rzeczywiście coś w tym jest i nawet czytałam kiedyś o tym, że w zielonej trawie (ponoć pszenicznej też, ale ja pszenicy unikam jak ognia) nie ma glutenu. W każdym razie czuję się dobrze i nic mi po nim nie jest, a to świetna skarbnica wielu witamin i minerałów ;)
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

Generalnie miła Pani już miesiąc przesyła mi badania. Tak więc coś czuję że albo ich nie posiadają, albo nie chcą ujawnić niekorzystnego wyniku...

co jak co. jęczmień to jęczmień, a jęczmienia na diecie bezglutenowej nie można. więc nie zamierzam tego spożywać.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Ja również nie polecam :/
paulina jz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 08 lut, 2014 22:48

Re: Jęczmień Green Ways

Post autor: paulina jz »

Cześć,

Jestem tu całkiem nowa :) I to mój pierwszy post.
Co do Jęczmienia - nie ma się czego bać. Jęczmień Green Ways faktycznie nie zawiera glutenu. Mój mąż ma nietolerancję glutenu, jęczmień pijemy razem i wszystko jest OK.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jęczmień Green Ways

Post autor: Anula80 »

Jaki to cudem jęczmień nie zawiera glutenu???
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
paulina jz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 08 lut, 2014 22:48

Re: Jęczmień Green Ways

Post autor: paulina jz »

Bo to jest sok z liści jęczmienia - młodej trawy jęczmiennej, która nie zawiera glutenu. Gluten występuje w ziarnach zbóż (dokładnie pochodzi z bielma nasion), w ich liściach już go nie ma.
Ozi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 15 kwie, 2014 00:53

Re: Jęczmień Green Ways

Post autor: Ozi »

Kochani.Green Ways to wiadomo zwykła sieć na zasadzie piramidy...Możesz wejść w siec lub nie.Stosowałem od czasu do czasu ten produkt.Podczas spotkań z dystrybutorem w celu zakupu zawsze jesteś w tej niekomfortowej sytuacji,ponieważ żeby kupić musisz wysłuchać wszystkie zalety stosowania i ewentualnej opcji wejścia w sieć.Asertywność przychodzi po czasie(przynajmniej tak było w moim przypadku:)))czyli kupuję i pa.Powtarzająca się informacja to :
1.Jęczmień GW jest najlepszy.
2.Jest 100% Ekologiczny(Bio)
3.Można stosować cały czas i nie można tego przedawkować.
4.Fakty o cudownych uzdrowieniach.
5.Dobry zarobek czyli bezpieczna przyszłość.
6.Tylko GW suszy sok z jęczmienia w 30 C.inne nie.
Jest jeszcze wiele teorii,ale tylko te miałem okazję lub było b.istotne sprawdzenie dopiero po jakimś czasie ...
Więc okazuję się że:
1.Nie jest najlepszy ponieważ są produkty innych firm dobrej żeby nie powiedzieć lepszej jakości...
2.Jęczmień GW nie ma i nigdy nie miał certyfikatu rolnictwa ekologicznego ISO-22000 czyli takie logo z zielonymi listkami,numerami i symbolem na opakowaniu ZAWSZE umieszczane.Na pytanie czy jest Eko wszyscy odp.tak:Rośnie na terenach dziewiczych w górach i tyle...W broszurce GW jest napisane że jęczmień Eko można kupić od firm ,które na to stać...Myslę że GW jest dość dużą firmą i może sobie na taki certyfikat pozwolić.Znam małe ,skromne firmy rodzinne które owe certyfikaty posiadają.Wiem że procedury są dość surowe,a kontrole nie zapowiadane na wszystkich etapach produkcji.
3.Nie mozna stosować cały czas ponieważ proszek z soku jęczmienia zawiera enzymy żywe i oczyszcza.To wiem od bardzo dobrego lekarza medycyny chińskiej.(osoby wychłodzone powinny stosować w dosć ograniczonych ilościach)
4.Poznałem osoby chore stosujące jęczmień lub chlorellęGW.Znam tylko przypadki załagodzenia choroby lub ustąpieniu na jakiś czas.Tu dodam liczy się dieta sama w sobie oraz psychika...
5.Dobry zarobek mają osoby z kontaktami dość obrotne czyli potrzeba dużo czasu,energii i inwestycji.Jest duża rotacja...
6.Dobre firmy mają dokładnie taką samą procedurę suszenia w 30 C.
Ponieważ suplementacją interesuję się od 5lat.myślę że oferta GW na tle innych firm jest słaba.Osobiście wybieram produkt 100% Eko z certyfikatem w podobnej cenie jak GW sprzedawane detalicznie.Zaoszczędzony czas na spotkania w celu promowania ,sprzedaży wolę poświecić na własne pasje i cenny odpoczynek.Działąlnosć w każdej piramidzie jest wchodzeniem na siłe w tzw.terytorium osobiste innych osób i nigdy nie sprawdzi się w krajach dobrze rozwiniętych...
Osobiście polecam chlorellę z Hawajów.GW ma Tajwańską.Dobry jęczmień jest z N.Zenlandii ,Usa.dostepne w interenecie za srednio 150-180 pln.za 200-270g.produktu.Pozdrawiam.O
ODPOWIEDZ