coca cola ??

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Rena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 05 sie, 2013 19:10
Lokalizacja: Warszawa

coca cola ??

Post autor: Rena »

Witam, mam pytanie odnosnie coca coli czy picie tego napoju jest dozwolone dla osob z celakia?
Przyznam,ze jestem zagubiona w tym swiecie bez glutenu i nie do konca jeszcze wiem co jest dozwolone a co nie :p
pentlik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pt 01 mar, 2013 21:13
Lokalizacja: Parchowo

Post autor: pentlik »

Oryginalna coca cole niby mozemy pic(wyczytałem tak gdzieś na forum), ale jezeli przechodzisz na diete bezglutenowa to nie radze, poniewaz Twoje kosmki jelitowe jeszcze sie nie odbudowały... Ja osobiście choć jestem na diecie 8 miesięcy unikam tego napoju:D
Rena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 05 sie, 2013 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rena »

faktycznie moze lepej unikac :P a soki w kartonach te ogolno dostepne mozna spokojnie pic?
Lenka_a1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:16
Lokalizacja: Polska

Post autor: Lenka_a1 »

Niestety nie wszystkie, unikaj tych co mają w składzie syrop glukozow- fruktozowy bo może być z pszenicy. Ja wyczuwam nawet śladowe ilości glutenu, a z soków piję zwykle soki 100% hortexu (słodzone cukrem). Co do coli to piję tę oryginalną i hoop'a i tą z biedronki (też prod. przez hoop'a) ale tylko zwykłe - na wszystkie mieszanki i lighty reaguję wysypką i niekiedy coś tam wyczuwam, więc nie pijam innych niz te wymienione. Pozdrawiam, zobaczysz, że wkrótce to wszystko ogarniesz, powodzenia.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Rena pisze:soki w kartonach
wyłącznie SOKI 100%, a nie napoje i inne wynalazki sokopodobne.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Moja córka bo to ona jest celiakiem pije soki z tymbarka 100% , coca cole oryginalną bardzo rzadko ale odgazowana niejednokrotnie pomaga jej na bóle brzucha przy wirusowych biegunkach. Kupujemy też syrop taki do rozrabiania z wodą z łowicza i herbatkę owocową granulowaną ekoland junior-ma napis że jest bezglutenowa bo sama ekoland już nie ma tej adnotacji.No i zwykłą czarną herbatę saga.
Rena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 05 sie, 2013 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Rena »

A jeszcze takie pytanie mam - w sobotę wybieram się na wesele i jaki alkohol głównie można pić prócz win, w internecie wyczytałam , że czyste alkohole również są dozwolone rozumiem, że powinny być to vódki na bazie ziemniaczanej?? :p
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Rena, wśród wódek polecam Luksusową. Podobno z ziemniaków jest też Palace.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 sie, 2012 21:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DamianK »

Rena pisze:A jeszcze takie pytanie mam - w sobotę wybieram się na wesele i jaki alkohol głównie można pić prócz win, w internecie wyczytałam , że czyste alkohole również są dozwolone rozumiem, że powinny być to vódki na bazie ziemniaczanej?? :p
Ten temat był wielokrotnie omawiany. Jeśli chodzi o wódki itp to wszystkie alkohole wysokoprocentowe, które są destylatami (wódki, whiskey, burbony)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

DamianK pisze: Ten temat był wielokrotnie omawiany. Jeśli chodzi o wódki itp to wszystkie alkohole wysokoprocentowe, które są destylatami (wódki, whiskey, burbony)
Tak, i wielokrotnie było przy tej okazji powiedziane, że jeśli ktoś nie toleruje TYLKO glutenu, to wysokoprocentowe (destylowane) alkohole może pić;
jednak gdy dodatkowo cierpi po spożyciu np. skrobi pszennej bezglutenowej czy syropu glukozowego z pszenicy (co wskazuje na osobną nietolerancję zbóż, a nie tylko glutenu), to lepiej żeby pił alkohole, które nie pochodzą od zbóż,
tak jak pisząca te słowa.
Po "zwykłej" wódce, choćby najlepszej - cierpię, po nienajwyższych lotów kartoflanej Luksusowej czuję się dobrze.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
DamianK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 sie, 2012 21:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DamianK »

Ola_la pisze:
DamianK pisze: Ten temat był wielokrotnie omawiany. Jeśli chodzi o wódki itp to wszystkie alkohole wysokoprocentowe, które są destylatami (wódki, whiskey, burbony)
Tak, i wielokrotnie było przy tej okazji powiedziane, że jeśli ktoś nie toleruje TYLKO glutenu, to wysokoprocentowe (destylowane) alkohole może pić;
jednak gdy dodatkowo cierpi po spożyciu np. skrobi pszennej bezglutenowej czy syropu glukozowego z pszenicy (co wskazuje na osobną nietolerancję zbóż, a nie tylko glutenu), to lepiej żeby pił alkohole, które nie pochodzą od zbóż,
tak jak pisząca te słowa.
Po "zwykłej" wódce, choćby najlepszej - cierpię, po nienajwyższych lotów kartoflanej Luksusowej czuję się dobrze.
Trochę to dziwne, bo destylacja pozbawia wszelkich alergenów. Z destylacji wychodzi czysty alkohol, który następnie jest odpowiednio rozcieńczany w wodzie destylowanej. Ale każdy ma subiektywne odczucia co do alkoholu. Generalnie najlepsze alkohole w Polsce są ze spirytusu ziemniaczanego. Jeśli takie ci pasują to dobrze, to najlepszy spirytus :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

DamianK pisze:Trochę to dziwne, bo destylacja pozbawia wszelkich alergenów.
Jak widać - jednak nie wszystkich (to dziwne, fakt - ale chyba jeszcze nie wyjaśniono, CO zostaje), a ja też nie jestem jakimś kuriozum ani wyjątkiem (nawet na tym forum).
DamianK pisze: Jeśli takie ci pasują to dobrze, to najlepszy spirytus :)
Jeśli mogę wybierać, to wolę białe wino, brandy albo cydr - na szczęście coraz więcej ich już w Polsce.
Spirytus zostawię sobie do pączków.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
DamianK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 sie, 2012 21:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DamianK »

Jak widać - jednak nie wszystkich (to dziwne, fakt - ale chyba jeszcze nie wyjaśniono, CO zostaje), a ja też nie jestem jakimś kuriozum ani wyjątkiem (nawet na tym forum)
Czytam często forum i tak się zastanawiam, czy nie przesadzamy i nie wpadamy w błędne koło. Przy spożyciu tego samego produktu, jedni odczuwają jakieś niedogodności ze strony układu inni wręcz przeciwnie. Podejrzewam, że problem tkwi bardzo często z zastosowanych przy ich produkcji konserwantów. Bowiem co coraz więcej ludzi również jest uczulona /nie toleruje konserwantów, barwników itp chemię, ale o tym często zapominamy. Po zjedzeniu produktu b/g wydaje nam się, że było jakieś zanieczyszczenie, ale bardzo często zapominamy o tej drugiej stronie- zastosowanej chemii, która niestety też ma dla wielu zły wpływ. Stąd też jeden zje snickersa i nic się nie dzieje, a ktoś inny będzie miał wir w jelitach.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

DamianK pisze:Podejrzewam, że problem tkwi bardzo często z zastosowanych przy ich produkcji konserwantów.
W czystej wódce?

W codziennym jedzeniu unikam chemii nie od dzisiaj, większość rzeczy przygotowuję sama od zera, mało jem gotowej żywności i z grubsza wiem, co w niej może mi zaszkodzić.
O chemii spożywczej nigdy nie zapominam :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
DamianK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 sie, 2012 21:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: DamianK »

W czystej wódce?
Nie, to już nie dotyczyło wódki
Ostatnio zmieniony pt 09 sie, 2013 13:59 przez DamianK, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ