Makaron amarantusowy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Makaron amarantusowy

Post autor: Madzia295 »

Ja ostatnio znalazłam w sklepie Lewiatan makaron z amarantusa Smak Zdrowia. Bardzo się ucieszyłam. A, że staram się być przezorna i życie na diecie nauczyło mnie czytać etykiety, to postanowiłam od razu sprawdzić skład. Ale składu nie było :zdziw: Były tylko zalety amarantusa dla zdrowia. Ostatecznie włożyłam go do koszyka.
W domu okazało się, że pod tą etykietą była inna etykieta(czeskiego producenta), ale nie udało się z niej nic odczytać. Sprawdziłam jednak ten produkt w internecie i okazało się, że podstawowym składnikiem tego makaronu jest mąka pszenna :galy:
Zastanawiam się, czy jest to zgodny z prawem proceder, takie naklejanie etykiety na etykietę , który uniemożliwia klientowi odczytanie składu wybranego produktu <sciana>
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Po czesku bez glutenu oznacza słowo "bezlepku" i mają przekreślony kłos. Byłam w wakacje w Czechach i w zwykłym Kauflandzie widziałam sporo pieczywa bg, w tym takie fajne rurki z kminkiem przypominające nieco paluszki.Wszystko pakowane, z kłosem i napisem "bezlepku".
Czy masz tam ten napis i kłos?
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Tak wiem. Ale tak jak pisałam w moim poście nie mogłam już nic odczytać z oryginalnej etykiety z powodu ich sklejenia. A w internecie znalazłam ten produkt i nie było tam napisu"bezlepku". Nie mam żalu do producenta tylko dlaczego ktoś zalepił etykietę ze składem?
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

zaklejanie składu jest chyba niezgodne z prawem chyba że na nowej etykiecie jest dokładnie to samo ja bym to gdzies zgłosiła
toffik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 10:25
Lokalizacja: Kraków

Post autor: toffik »

Myslę że powinnaś zgłosić to gdzieś
digitel.pl
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Madzia295 pisze:Ale składu nie było :zdziw:
Już samo to jest nielegalne - MUSI być podany skład.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ