do mam 5 latków chorych na celiakię

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

I całe szczęście, żę są te tanie Flipsy, bo ja bym chyba naprawdę zbankrutowała:) U nas w domu to zawsze ok 4 paczki leżą, bo mała nie chce jeść żadnych innych słodyczy bg, woli kiśle, budynie, galaretki i Flipsy:)
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

w ten weekend zamierzam upiec chleb bg:) zrobię to z przepisu podstawowego na razie i jak wyjdzie to będziemy udoskonalać:)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

O tym mówisz?
http://www.mojewypieki.com/przepis/chle ... ajprostszy

Ja ostatnio tylko z tego przepisu korzystam. Jest prosty, nie trzeba rozpuszczać drożdży, a jak się daje różne mąki, to za każdym razem można uzyskać inny smak :) I wlewałam to ciasto też do muffinek i miałam bułki. Fakt w kształcie babeczek, ale nie zbite, mięciutki, pyszne.
Jak będziesz chciała więcej szczegółów, to pisz, bo ja oczywiście kilka drobnych zmian wprowadziłam :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

MI chodzi o ten podstawowy przepis na chleb z książki.
Mam do was pytanie o frytki w kfc? Jadacie?
I jeszcze jedno:) chodzi mi o syrop glukozowo - fruktozowy...wiem, że jest zakazany w diecie bg, ale który składnik jest gorszy jeśli występują osobno w danym produkcie? MOżna kupować z samym syropem fruktozowym?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

My w KFC nie jadamy ani frytek, ani nic innego.
Syrop glukozowo-fruktozowy nie jest zabroniony w diecie bg, chyba że jest podane na opakowaniu, że pochodzi z pszenicy. Tak jest np w serku homo Maćkowy. W pozostałych przypadkach spełnia wymagane normy, nawet gdy jest z pszenicy. Problem pojawia się wówczas, gdy oprócz glutenu ktoś ma jeszcze alergię na pszenicę i wtedy faktycznie musi się wystrzegać tego syropu. Niestety, gdy nie podają źródła jego pochodzenia, to nie wiadomo, czy jest z pszenicy czy nie :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

no dobra ale mówi się, że nie powinno kupować się produktów, które mają w składzie syrop g-f, chodzi mi np. o soki, co wtedy jeśli go mają??
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

Ja staram się unikać syropu jak mam do wyboru produkt z syropem i cukrem to wybieram cukier. Z syropem jest tak jak pisała Anula jeżeli jest nie oznaczony to powinien być bg. My kfc w okolicy nie mamy. Frytki kupuję z małym barze w którym sprawdziłam i frytki i frytownicę tj nie smaż tam nic poza frytkami bo nie mają nawet w ofercie nic smażonego w głębokim tłuszczu :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Ja tak samo, staram się unikać tego syropu, ale nie zawsze się da.
Jeśli chodzi o soki, to kupuję z reguły 100% takie bez żadnych dodatków. Bardzo dobry jest i mój syn chętnie go pije - Tymbark jabłko i marchew 100% (podobny w smaku do Kubusia) w litrowych kartonikach. Zawsze można wlać do butelki po Kubusiu czy bobofrucie
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

NO tak ja też nie kupuję nic z syropem f-g, a jeśli jest sama fruktoza, albo sam syrop glukozowy? co jest gorsze? czyli z tego co piszecie to wszystkie soki, które mają w swoim skłądzie cukier są bezpieczne i można je naszym bezglutkom małym podawać;) U nas w małych barach też nie smażą nic innego na głębokim tłuszczu oprócz frytek, ale mają tam pełno zapiekanek i hamburgerów, co kojarzy mi się z zanieczyszczeniem:)
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Mam przepis na ciasteczka ryżowe z kleikiem ryżowym, jest w nim też dżem i wiórki kokosowe i moje pytanie brzmi: jakich wiórek i jakiego dżemu byście użyli?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Jeśli chodzi o wiórki kokosowe, to ja bym użyła firmy Kresto albo marki własnej z Tesco. A jeśli chodzi o dżemy, to Łowicz ma bezpieczne, ale się szybko psują w lodówce, więc albo kup mały słoiczek, albo postaraj się szybko zużyć. Ja już 2 słoiczki wyrzucałam i wcale długo nie były otwarte :/
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

NO ja tez używam łowicz ale tych rzeczy które nie mają znaczka nigdy nie jestem pewna:( A co do ich trwałości to się zgadzam mi też zepsuły się dwa słoiczki:( no to w weekend robię ciasteczka kokosowe:)
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Witam:) Dzisiaj zakupiłam w promocji w LIdlu dwie szynki bg: Szynka praska i kiełbasa szynkowa. Oczywiście zamroziłam, bo na razie mamy inną:) Też robicie takie zapasy? W Biedronce zaś są soki Kubuś w trochę innych opakowaniach (mniejszych) kosztują chyba 2,79 i mają napis bg:)
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Jutro jade do LIdla,zrobić sobie zapas :) Niewiedziałam ,ze w Biedronce sa Kubusie bg? :?:
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

ODPOWIEDZ