Soki "Kubuś"

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Bartek 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 22:07

Soki "Kubuś"

Post autor: Bartek 23 »

Witam wszystkich glutków!!! Mam pytanko czy soki kubuś są bezglutenowe! Bardzo je lubie! Bardzo proszę o odpowiedź !!!
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Fuj! fuj!
Mój lekarz mówi, że nie ale nawet jeśli tak to zastanów się czy chcesz pochłaniać taką ogromną ilość sodu, i jak w ogóle można dawać coś takiego dzieciom? :( Poza tym lepiej wypij sobie Smakusia, przynajmniej pewny.
mamuśka Mariuszka
Bartek 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 22:07

Post autor: Bartek 23 »

dziękuje za info.Pozdrawiam
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

sód w Kubusiach ? Nie rozumiem? Można więcej informacji? moja córka soki typu kubuś pija codziennie, a nie chciałabym jej szkodzić .
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Już tłumaczę!
Sód jest prawie we szystkich produktach, nawet w mleku, tylko, że w niektórych jest go wiecej a w niektórych mniej. Najwięcej jest go oczywiście w soli i produktach wyhodowanych na terenach bardzo intensywnie nawożonych, bądź bogatych w ten pierwiastek gleb. Nie da sie go całkowicie uniknąć no i nie jest to potrzebne, ale nadmiar jest bardzo obciążający dla nerek. Na studiach miałam do czynienia z badaniem składu akurat kubusia no i dorosłemu wielkiejkrzywdy nie zrobi, ale nie po to karmisz malucha najpierw piersią potem mlekiem modyfikowanym żeby to sprzeniewierzyć. Ty rób jak chcesz ale ja wyznaję zasadę, że lepiej mniej a dobre, np. bezpieczne Bobo fruty w przypadku dzieci lub choćby kompoty, herbatki dla dzieci (różne-pyszne), lub kolorowe pite przez dorosłych.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Wklejam to w obydwa tematy o Kubusiu, bo w tym poprzednim ta informacja wskoczyła mi do mojego starego posta.

Napisałam do firmy Maspex z pytaniem o bezglutenowość Kubusia, bo pamiętam, że np. nad morzem w zeszłym roku Smakusia nigdzie kupić nie mogliśmy. Oto odpowiedź:

W odpowiedzi na Pani zapytanie informujemy j.n

Produkty bezglutenowe są zaliczane do środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Mogą one być produkowane i wprowadzane do obrotu po uzyskaniu zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego, muszą być także odpowiednio oznakowane i systematycznie badane na zawartość glutenu. Produkowane przez nas soki "Kubuś" są ogólnego przeznaczenia i nie posiadają takiego zezwolenia ani badań na zawartość glutenu.

Według naszej wiedzy w używanych przez nas owocach i warzywach nie występuje gluten, natomiast syrop glukozowo-fruktozowy – który dodajemy do naszych soków wg deklaracji producenta pochodzi z pszenicy i też jest produktem bezglutenowym.

Zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawnymi UE produkty bezglutenowe mogą zawierać śladowe ilości glutenu - ustalony jest jego maksymalny poziom, używany przez nas syrop glukozowo-fruktozowy zawiera poziom znacznie niższy niż powyższe wymaganie i dlatego jest produktem bezglutenowym.

Mając nadzieję, że będzie Pani usatysfakcjonowana naszym wyjaśnieniem pozostajemy



z poważaniem

Urszula Zduniak

Kierownik Działu Rozwoju

"Tymbark"S.A. Oddział Olsztynek

Grupa Maspex Wadowice

tel. (89)5194660

fax (89) 5194681

www.maspex.com.pl

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 19:02 ]
Czy jestem usatysfakcjonowana? nie wiem... wolałabym przeczytać, że ten nieszczęsny syrop jednak nie jest z pszenicy...
shane0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 23 sty, 2009 11:28
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: shane0 »

My pijemy Soki Kubuś. Nie zbyt często bo jak córka piła codziennie
to w szpitalu stwierdzili że jej skóra zrobiła się zbyt pomarańczowa od ilości marchwi. :)
i kazali wogóle nie pić lub pić rzadziej lub pić kubusie bananowe <lala> <lala>
Awatar użytkownika
adukan
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 20 kwie, 2012 01:57
Lokalizacja: Lublin

Post autor: adukan »

edyta pisze:Już tłumaczę!
Sód jest prawie we szystkich produktach, nawet w mleku, tylko, że w niektórych jest go wiecej a w niektórych mniej.
Nie da sie go całkowicie uniknąć no i nie jest to potrzebne, ale nadmiar jest bardzo obciążający dla nerek.
Trzymam w reku Kubusia i z tego co widze w skladzie ma SÓD 0,02g/100ml soku.
Mam obok wode mineralna Muszynianka, ktora ma 63g SODU w 100ml, czyli 3 x wiecej niz Kubus.
Czy te 20mg sodu na 100ml Kubusia to naprawde tak duzo, aby zagrazaly nerkom dziecka?
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Mnie baredziej interesuje syrop glukozowo fruktozowy w Kubusiu. Wczoraj wypiłak szklankę i barzuch mnie bolał jak... :) diabli. Coś nie jestem pewna za tego Kubusia
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

właśnie nie piję kubusiów ze względu na syrop.
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

A czy można pić wodę smakową (Waterrr) Kubuś?Np.malinowa ma w składzie woda,cukier trzcinowy,sok malinowy(0,1%)z zagęszczonego soku malinowego,sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego,aromat.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

Anna Mama Szymona pisze:A czy można pić wodę smakową (Waterrr) Kubuś?Np.malinowa ma w składzie woda,cukier trzcinowy,sok malinowy(0,1%)z zagęszczonego soku malinowego,sok cytrynowy z zagęszczonego soku cytrynowego,aromat.
aromat ale jaki??

lepiej samemu zrobić wode smakową do picia zawsze bezpieczniej ;)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

wieczorynka pisze:Mnie baredziej interesuje syrop glukozowo fruktozowy w Kubusiu. Wczoraj wypiłak szklankę i barzuch mnie bolał jak... :) diabli. Coś nie jestem pewna za tego Kubusia
Do tej pory kupowałam w Biedronce Bobofruty, na których jest kłos przekreślony, ale dziś kupiłam właśnie Kubusia i niestety czuję się zle. Widać nie tylko ja, no ale jeśli syrop jest z pszenicy, to się nie dziwię, że mam objawy.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Ostatnio kupiłam Kubusia i w składzie nie było syropu gluk.-fruk., tylko cukier trzcinowy. To znaczy, że dwa rodzaje? Nie bardzo rozumiem. A jak w składzie jest cukier trzcinowy, to można? Coraz głupsza jestem, im więcej wiem :(
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Też właśnie ostatnio odkryłam kubusie z cukrem. Te pije.
ODPOWIEDZ