Margaryna bezmleczna

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Margaryna bezmleczna

Post autor: Asia S. »

Mam do Was prośbę, może wyda się banalna, ale jakiej margaryny bezmlecznej używacie (mała ma jakąś wysypkę i pediatra kazała mi odstawić wszelkie produkty mleczne), a ja właśnie wczoraj kupiłam trzy bochenki chleba (niestety z mlekem w składzie :( ). i tak już prawie nic nie jem, a tu jeszcze teraz muszę odstawić jogurty, serki i tego typu rzeczy.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

Asiu ja kupuję Rama z oliwą, pamiętam, że mam Flore w lodówce a to znaczy, że ta też jest bezpieczna. Przynajmniej z opisów na pudełkach. Gdybym mogła w czyms pomóc to pisz :)
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja kupuję taką bezmleczną, jak się akurat w sklepie trafi. Z pamięci: Vita, Rama Olivio, Delma, Nova, Flora, Maryna do pieczenia, Planta do smażenia, na pewno jest tego więcej, tylko z pamięci trudno wymienić. Natomiast przyznam bez bicia, że nigdy jakoś nie pytałam producentów o ich bezglutenowość. W składzie nic na to nie wskazuje, no chyba że barwniki i aromaty - to jest niestety możliwe, a to, że ja to jem i jeszcze żyję, to nie jest niestety żaden dowód :(
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Witaj, ja używam masła roślinnego MR. lub Ramę, nie zawierają w składzie mleka. Możesz się pocieszyć że eliminacja mleka jest u ciebie przejściowa. Wielu z nas nie może jeść nabiału, jajek, itp. Jogurt trudno zastąpić, ale serki możesz zastąpić serem sojowym wędzonym, różnymi pastami (najlepiej swojej roboty) i warzywkami na kanapkę. Ja kiedy przestałam jeść nabiał, zaczęłam jeść więcej ryb i warzyw. Ale szczerze- też mi brakuje nabiału. Najgorsze jest to, że większość produktów bezglutenowych zawiera w składzie mleko i jajka..
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Rama nie zawiera mleka? A nie zawiera czasem jakichś jego pochodnych? Mnie się wydaje, że coś mlecznego w jej składzie widziałam...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

bez mleka jest Rama Olivio :)
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

jomate pisze:bez mleka jest Rama Olivio :)
A, to tak. Ale pozostałe wersje Ramy, o ile pamiętam, są z mlekiem.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

tak, ale ja pisałam o tej z Oliwą tylko nie napisałam Olivio bo nie pamietałam jak sie nazywa :roll:
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Sonka, zgadza się, tak właśnie napisałaś. Ale Nastka pisała o Ramie - pewnie też chodziło o olivio, ale napisane było tak, jakby każda Rama była bezmleczna...
A, przypomniało mi się, że bezmleczne były jeszcze Kama i Bona, nie mam pojęcia czy one jeszcze są w sprzedaży, bo jakoś nie widuję.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

oj jak dobrze mieć takie forum!!!! wpisałam w wyszukiwarkę margaryna bezmleczna i już gotowa recepta :!:
Pewnie bym z głodu umarła gdyby nie Wy. Właśnie się dowiedziałam że istnieją bezmleczne margaryny! czyli wszelkie ciastka nie są jednak zabronione (oczywiście mówię tu o zrobionych przez samą siebie, żeby były pewne). Jeszcze tylko muszę znaleźć przepis na te bez białka jaj ale to już sobie poradzę. Jesteście wspaniali, często wspieram się na Waszych komentarzach :lol:
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

ja ostatnio zrobiłam ciastka z mąki Schar c z dodatkiem 50g.margaryny bezmlecznej Maryna,i coś skurcze brzucha syn miał i przelewania w brzuchu.Czy ta margaryna jest bezmleczna ,a co właściwie ma zawierać taka bezmleczna margaryna?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

dorciap1975 pisze:.Czy ta margaryna jest bezmleczna ,a co właściwie ma zawierać taka bezmleczna margaryna?
Czy jest bezmleczna - to musisz sprawdzić sama czytając skład na opakowaniu, odpada wszystko, co ma związek z mlekiem, z serwatką w proszku włącznie. Bezmleczna margaryna może składać się tylko z utwardzonych tłuszczów roślinnych. Chyba że producent nie deklaruje, że jest bezmleczna i wtedy może sobie do niej wrzucić każdy tłuszcz, jak tylko sobie życzy:)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Lata całe używałam Maryny, bo była bezmleczna. Ale jakieś 8 miesięcy temu, zobaczyłam że w składzie pojawił się niewielki (ale jednak!) dodatek masła. Nie wiem jak jest teraz - sprawdźcie skład.
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Ja używam margaryny" Dobrej gospodyni" z Mlekovity, ostatnio jak ją kupowałam była jeszcze bezmleczna :D i najważniejsze nic mi po niej nie jest, a :) jestem mega uczulona na wszystko co z krową związane
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Nastka pisze:Witaj, ja używam masła roślinnego MR. lub Ramę, nie zawierają w składzie mleka.
też używam masła roślinnego MR , tylko ostatnio doczytałam się w składzie że zawiera serwatkę :/ no i już sama nie wiem co z tym fantem zrobić ?
Obrazek
ODPOWIEDZ