Co Kupić ?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

marinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 25 cze, 2012 18:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: marinka »

z tego co wiem to jeśli chodzi o pasztety Profi to tam jest chyba z 10 różnych wersji i wszystkie bezglutenowe, nie wszystkie są dostępne w sklepie pod domem, ale ja kupuje np w kauflandzie.
A też często kupuje te pasztety Majka i wieprzowy krem z wątróbek albo pasta z wedzonego miesa w Balvitenie.
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Ja dzisiaj kupiłam pasztet Podlaski - Drosed, oczywiście bezglutenowy. Co Mnie zdziwiło, bo nie wiedziałam, że Podlaski Drosed też ma pasztety bezglutenowe :)
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam jest na nim napisane ze jest bezglutenowy???? maja znak??? i jest w każdym sklepie?
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Tak jest napisane - oznakowanie. W Realu, Piotr i Paweł w Warszawie, ale nie tylko w tych sklepach.


http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-588520/dros ... g-Full.jpg ---> widać oznakowanie po lewej stronie.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

red_asia pisze:Tak jest napisane - oznakowanie. W Realu, Piotr i Paweł w Warszawie, ale nie tylko w tych sklepach.


http://a01.cdn.a.pl/zdjecie-588520/dros ... g-Full.jpg ---> widać oznakowanie po lewej stronie.
Gdzie tu jest jakiekolwiek oznaczenie, że nie zawiera glutenu? Na zdjęciu go nie widać. Mogłabyś przytoczyć skład? Zastanów się nad nim, bo gdyby rzeczywiście był bezglutenowy napisaliby o tym zapewne tam, gdzie piszą o innych rzeczach, których w pasztecie nie ma.
Ostatnio zmieniony pn 02 lip, 2012 22:22 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

red_asia pisze:Ja dzisiaj kupiłam pasztet Podlaski - Drosed, oczywiście bezglutenowy. Co Mnie zdziwiło, bo nie wiedziałam, że Podlaski Drosed też ma pasztety bezglutenowe :)
bo nie ma. Też mnie to zdziwiło i przed chwilą w sklepie uważnie mu się przyjrzałam. On jest bez GLUTAMINIANU (co też nie jest prawdą, ale to na inny wątek), co więcej - w składzie ma kaszę mannę, nawet dla laików opisaną w nawiasie, że "zawiera gluten".

W żadnym razie nie jedz Podlaskiego!

Ja pozostaję fanką Profitka. Spróbowałam Dworskiego Profi z królikiem, cena podobna jak Profitka, ale jest zdecydowanie gorszy, no i ma "przyprawy" - czyli słowo-wytrych, pod którym producenci najczęściej ukrywają glutaminiany wszelkiej maści.
A Profitek ma przyprawy jasno wypisane, ma super konsystencję i smak - i nie "przypomina się" potem przez pół dnia. Jest naprawdę super - szkoda tylko, że dość trudno go dostać.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Napewno ten pasztet nie jest bezpieczny, a ksiazki madre pisza ze glutaminian sodu nie zawiera glutenu w tej chwili, ale jest ogolnie szkodliwy i niepolecany w szczegolnosci przy chorobie trzewnej, w tego co sie orietuje to ten pasztet zawiera kaszke manna,
odradzam, red-asia.
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

A co z kaszą gryczaną? Czy kupujecie każdą kaszę gryczaną czy tylko tą gdzie jest napis BG?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ja kupuję każdą i każdą skrupulatnie przed przygotowaniem przebieram.
tzn. uściślając - nie kupuję każdej - nie kupuję BG, bo (jak mi się zdaje, pewności nie mam, bo nie wiem, jaką kaszę BG można kupić) jest o wiele droższa od zwykłej.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Wczoraj zauważyłam kasze gryczaną firmy Kupiec bezglutenową, ale obok leżała również kasza firmy Kupiec - bez napisu BG. Na pierwszy rzut oka różni się ceną. Dlatego zastanawiałam się czy każda gryczana jest dla Nas :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

niestety nie każda - prosto z opakowania, bo w każdej znalazłam więcej lub mniej obcych ziaren. ale każdą można przebrać :)
ja najczęściej kupuję kaszę na wagę na bazarze i potem przebieram. specjalnie do tego celu kupiłam sobie biały, płaski, podłużny półmisek (najlepiej mi się sprawdza ten kształt) i przeglądam porcję kaszy, zanim ją ugotuję/zmielę na mąkę.

kaszy BG Kupca nie widziałam - ale może też dlatego, że nie szukałam specjalnie.
natomiast - z całą pewnością - nie dla nas jest "zwykła" mąka gryczana. nawet te bezglutenowe bywały mocno zanieczyszczone (niedawna afera z Gluteneksem), jeśli mąka - to tylko z oznaczeniem BG.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Lizander333444
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 22 sie, 2012 12:25
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Lizander333444 »

Mała porada w przypadku kasz gryczanych prażonych - taką kaszę najlepiej kupować w jednorodnym opakowaniu (bez saszetek np. 4x100g), i jeżeli nawet nie jest oznaczona jako bezglutenowa wystarczy ją umyć na sitku pod dużym ciśnieniem - wówczas pozbędziemy się pyłu z kasz jęczmiennych, mąk pszennych itp. jakim mogła zostać skażona podczas produkcji. Następnie kaszę gryczaną z sita wystarczy na chwile wsypać do naczynia z wodą i sprawdzić czy nie wypływają nasiona zbóż - wyraźnie się odznaczają poprzez inną barwę on i oczywiście kształt . Chwilowe moczenie nie ma żadnego wpływu na prażoną grykę, a tak mamy pewność iż będzie bezpieczna.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Lizander333444 pisze:Następnie kaszę gryczaną z sita wystarczy na chwile wsypać do naczynia z wodą i sprawdzić czy nie wypływają nasiona zbóż - wyraźnie się odznaczają poprzez inną barwę on i oczywiście kształt .
Metoda mniej męcząca od przeglądania suchej kaszy, ale skąd przekonanie, że ziarna obcych zbóż mają wypływać ponad grykę?
Ostatnio zmieniony czw 23 sie, 2012 16:11 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Lizander333444 pisze:nasiona zbóż - wyraźnie się odznaczają poprzez inną barwę on i oczywiście kształt .
co do kształtu - jasne - choć zdarzają się ziarna nadłamane i wtedy trzeba się dokładnie przyglądać.
co do koloru - nieraz znajdowałam ziarna dokładnie w kolorze prażonej kaszy...

no i nie sprawdzałam, czy faktycznie wypływają na wierzch. obawiam się, że tak się dzieje tylko z nieobłuszczonym ziarnem - plewa jest lekka i trzyma ziarno na wodzie, ale przeważnie znajduję ziarna już obłuszczone i nie bardzo chcę wierzyć, że będą pływać...

ale w sumie ja i tak głównie mielę kaszę na mąkę, więc moczenie odpada. wolę poprzebierać.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

To co znalazłam w sklepach ja:

Monte (Zott)- ma napis że skrobia modyfikowana nie zawiera glutenu, zaś inne składniki są z natury bezglutenowe. Dostać jak wiecie można praktycznie wszędzie.

AKUKU (Jutrzenka) - żelki. Mają napis że są produktem bezglutenowym. Wiele odmian, pyszczki, serduszka, owocki... wszystkie z napisem. Dostać jak wiecie można praktycznie wszędzie z wyjątkiem chyba Biedronki.

KONSPOL - z napisem że nie zawiera glutenu i laktozy:
- Kabanosy - 10 zł za opakowanie. Tylko w Biedronce.
- Kiełbasa krakowska - paczkowana, w białym opakowaniu. 4 zł. Real.

LAJK - cydr. Ma znak. Można go było dostać w Piotrze i Pawle, obecnie z nimi ciężko. Podobno są też w Almie.

KUPIEC - z napisem "produkt naturalnie bezglutenowy:
- płatki ryżowe śniadaniowe (bez smaku, ale z dżemem są spoko) - Real, Auchan, Chata Polska
- wafle ryżowe - (jak już ktoś napisał)
- mąka kukurydziana
- kasza jaglana
- kasza gryczana
- kasza kukurydziana
- groch, fasola, ciecierzyca, soja itp

KIKKOMAN - sos sojowy tamari - napis: gluten free. Chata Polska, Piotr i Paweł, Alma. 16 zł

Ketchup McDonald's - DEVELEY - napis: nie zawiera glutenu. Chata Polska, Piotr i Paweł, Alma. ok 5 zł

Kaszka ryżowa NESTLE - napis: produkt bezglutenowy. Smaki różne (banan, czekolada, malina itd). Chata Polska - 8,60. Auchan 5,60 (no właśnie, dużo taniej).

GOPLANA - znak licencjonowany
- czekolady (oj dużo do wyboru)
- krówki
- Rajskie mleczko
- dropsy: miętowe, brando, ice,
- cukierki: minties faworytki, kukułki, oryginalne mleczne, miętowe extra mocne

PROFI - znak licnencjonowany:
- DANIA GOTOWE:
gyros wieprzowy z warzywami i ryżem,
chilli con carne z warzywami i ryżem. Nie mam pojęcia gdzie, nigdzie dostać nie mogę, ale widziałam w ofercie firmy.
- PRZETWORY MIĘSNE (wiem że ktoś napisał ale nie wymienił jakie):
profitek - pasztecik dla dzieci,
mielonka turystyczna,
szynka mielona wieprzowa,
pasztet dworski z dzikiem/jeleniem/królikiem,
szynka z indyka

SONKO - znak licencjonowany:
- wafle ryżowe: zwykłe, z ziarnami (wszędzie chyba)
- wafle ryżowe z polewą: czekoladową (żabka, fresh, piotr i paweł), truskawkową, czekolada biała, mleczna, toffi (piotr i paweł)
- mini wafle ryżowe o pikantnych smakach - pyyyszne, o smaku pizzy itp. Jak chipsy i cheetosy. Tylko Piotr i Paweł i Alma. Dać znać jak ktoś znajdzie gdzie indziej.

HARIBO - poważna deklaracja na ich stronie, zanim ktoś się wkurzy, zobaczcie ( http://www.haribo.com/planet/pl/info/fr ... akosc.html ) - nie pamiętam czy napis jest, ale chyba tak:

ROULETTE-OWOCOWE
ROULETTE-COLA
BERRIES-JEŻYNA
BRIONCHOL
ERDBEEREN PRIMAVERA-TRUSKAWKA
GOLDBAREN-ZŁOTY MIŚ
FRESH COLA
GRUNER APFEL-ZIELONE JABŁKO
HAPPY COLA-COLA
LIEBES HERZEN-SERCA
PFIRSICHE-BRZOSKWINIA
SAURE POMMES-FRYTKI
SAURE BARENZUNGEN-KWAŚNE JĘZYCZKI
QUAXI-ŻABY
TROPIFRUTTI-OWOCE TROPIKALNE
BEERENTRAUM
BODYFIT GUMS
SPORT FRUITS
SAFTBAEREN
DINOSAURIER-DINOZAURY
GOLDBAREN-ZŁOTY MIŚ
SAURE BARENZUNGEN-KWAŚNE JĘZYCZKI
STARMIX
WUMMIS-DŻDŻOWNICE
FOOTBALL MIX
JOGI BUSSI
MAOAM (to jeszcze jadłam jako 5 latka z poważnymi objawami w latach 90'tych)
MAOAM kostka
MAOAM pasek 5 kostek
MAOAM STRIPES
MAOAM FRUTTI - STRIPPIS mini
MAOAM KRACHER
PIANKI MARSHMALLOWS
MALLOW MANIA
FLOWERS
(dostać jak wiecie można praktycznie wszędzie, ale nie wszystkie. Marshmallow i złote miśki, raczej tak).

FLIPSY - na bank napis i chyba znak (nie pamiętam) - chrupki kukurydziane o wielu smakach: truskawka, czekolada, toffi orzech.

MOLINO NICOLI - producent włoski, ze znakiem licencjonowanym, tylko w sklepach ze zdrową żywnością... ale zobaczcie też w Almie. (INFO DLA POZNANIAKÓW: Sklep BioSpołem na placu Cyryla Ratajskiego lub Dr Maryniak, sklep firmowy, ul. Kolejowa 35, Skórzewo /obok Ławicy, tam można dostać wraz z mięsem i innymi bezglutenowymi smakołykami):

Gluten free corn flakes

Gluten free bars
Multigrain organic cereals bars with chocolate
» Multigrain organic cereals bars with apple
» Diet with pomegranate and papaya
» Multigrain with red fruits
» Multigrain gluten free with chocolate drops
» Multigrain with Omega 3 coffee and chocolate

Gluten free crisps

» Rice chips with cheese flavouring Pack
» Rice chips with cheese flavouring
» Rice chips with paprika flavouring Pack
» Rice chips with paprika flavouring

Gluten free corn flour
(a z resztą, patrzcie: http://www.molinonicoli.it/en/products/gluten-free/ )
Nie chciało mi się tłumaczyć, ale chyba każdy rozumie :036:

Jak coś powtórzyłam to sorry, ale starałam się zapamiętać wszytsko co napisalicie. Mogło mi się to nie udać.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
ODPOWIEDZ