STILLA fitness

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

STILLA fitness

Post autor: Kasinka »

W sieci Kaufland dostępne są mini ryżowe ciasteczka oblewane czekoladą, jogurtem bądź o smaku tofii. Napis jak wół: gluten free, z tyłu przekreślone dwa kłoski (produkt czeski wyprodukowany dla Kaufland). Pierwszą paczkę w przypływie wielkiego głodu pochłonęłam natychmiast, w końcu produkt bezglutenowy...
Natomiast ostatnio jak mąż mi zakupił miałam więcej czasu i nie byłam tak głodna więc czytam z tyłu skład, a w składzie:syrop glukozowy, syrop fruktozowy, a obok tabelka ze średnią wartością odżywczą w 100g, a tam m.in. gliadin <5mg.......
I co Wy na to? strasznie dużo jak na produkt bg, sama nie wiem, wiadomo jak z tymi normami :((
Obrazek
Awatar użytkownika
Wniebowziety
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 65
Rejestracja: sob 09 cze, 2007 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wniebowziety »

5 mg / 100 g to jest mniej niż 50 ppm gliadyny, a to jest mniej niż 25 ppm glutenu. O 5 jednostek więcej niż norma dla produktów naturalnie bezglutenowych, ale zdecydowanie poniżej normy dla produktów ze składników sztucznie przetworzonych.
Obrazek
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Kaufland np w Szczytnie ma też good chips ryzowe snaki o smaku paprykowym i serowo-cebulowe bardzo smaczne szczególnie te serowo-cebulowe.
dodatkowo nie wiem czy to nowośc ale np po trasie w działdowie kupiłem w sklepie Grosik chipsy firmy Sonko lekkie snaki ryzowe z dodatkiem prawdziwych włoskich pomidorów - pycha!!! :)
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Maklak, dzięki za szczegółowe wyjaśnienia ;) z tego co zrozumiałam można jeść :)
Czyli jak widać niemieckie sieci mają choć trochę produktów dla nas :) oby tak dalej. Cena również zachęcająca :) i chandrowego głoda da się zagryźć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Wklejam zdjęcie produktu:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

Witam,
Bardzo intrygujące są produkty z serii Stilla fitness. Zakupiliśmy w Kaufland oprócz wymienianych w tym temacie mini chrupek ryżowych takie zwykle chrupki ryżowe (zdjęcie poniżej)

Obrazek

Oczywiście jest napis Gluten Free, lecz na drugiej stronie jest napisane "Produkt jest produkowany w zakładzie, w którym przetwarzane są zboża zawierające gluten"

Obrazek

Chrupki ryżowe są bezglutenowe, nie mniej jednak czy w takim przypadku można być pewnym, że chrupki nie są zanieczyszczone glutenem?
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

grawoj pisze:Oczywiście jest napis Gluten Free, lecz na drugiej stronie jest napisane "Produkt jest produkowany w zakładzie, w którym przetwarzane są zboża zawierające gluten"
Jakieś nieporozumienie z tym oznaczeniem.. Trzeba by było to wyjaśnić u producenta.
Obrazek
ODPOWIEDZ