Wędliny

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
makakraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 11:30
Lokalizacja: Malanów

Wędliny

Post autor: makakraw »

Witam, jestem nowicjuszem. U mojej 4-letniej Amelki zdiagnozowano częsciowy zanik kosmków typu IIIb, jest na diecie dopiero 3 tygodnie. Przejrzałam wpisy o wędlinach ale niestety w markecie okazało się że niektóre są już nieaktualne. Bardzo proszę czy ktoś posiada listę bezpiecznych wędlin? Pochodzimy z małej miejscowości dostępność takich produktów=0. W pobliskim mieście mamy markety: Kaufland,Biedronka,Lidl,InterMarche, Netto. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie istnieje taka lista. Chyba jedyna firma, która znakuje niektóre swoje wyroby znaczkiem kłosa to Dobija Żywiec Zawsze Dobre http://www.wdobija.com.pl/ Musisz zadzownić do nich i zapytać, gdzie najbliżej Ciebie znajduje się sklep, który zamawia u nich towar BG.
Cała reszta to rosyjska ruletka.
Ostatnio zmieniony śr 27 maja, 2009 11:51 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Nie istnieje taka lista. Chyba jedyna firma, która znakuje niektóre swoje wyroby znaczkiem kłosa to Dobija Żywiec Zawsze Dobre http://www.wdobija.com.pl/ Musisz zadzownić do nich i zapytać, gdzie najbliżej Ciebie znajduje się sklep, który zamawia u nich towar BG.
Z przekreślonym kłosem jest jeszcze Konspol
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

A ja mam pytanie dotyczące produkcji własnych pieczonych wędlin. Czy ktoś wie coś na temat mięsa sprzedawanego w sklepie i jego jakości? Powszechnie wiadomo, że mięso jest szpikowane jakimiś świństwami, żeby było go więcej. Czy te "dodatki" nie zawierają glutenu? Ja bardzo lubię kupić kawałek mięsa od szynki czy karczku i upiec w domu, ale czy mięso ni jest trefne?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
obwarzanka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 26 lis, 2010 18:05
Lokalizacja: Katowice

Post autor: obwarzanka »

Wydaje mi się ,że takie pewności chyba nigdy nie uzyskamy. Nie ma innego wyjścia jak tylko zaufać producentom. Ja wędlinki kupuje od pana Mądrego z Liszek u mnie w Katowicach jeden sklep go sprzedaję. Z tego zakładu wędlinki to 100 % mięsa i jak narazie dobrze trawię :o) A sama w domu też sobie czasami schabik upiekę :053:
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

BeataS pisze:A ja mam pytanie dotyczące produkcji własnych pieczonych wędlin. Czy ktoś wie coś na temat mięsa sprzedawanego w sklepie i jego jakości? Powszechnie wiadomo, że mięso jest szpikowane jakimiś świństwami, żeby było go więcej. Czy te "dodatki" nie zawierają glutenu? Ja bardzo lubię kupić kawałek mięsa od szynki czy karczku i upiec w domu, ale czy mięso ni jest trefne?
Najlepiej jest kupić mięso z chowu ekologicznego - dla pewności zawsze możesz poprosić o certyfikat. Problemem jest to, że zazwyczaj sprzedaje się je już pociachane na małe kawałki, ale może trafi się jakiś rozsądny sprzedawca, poprzez którego będzie się można porozumieć z producentem. No i zawsze można sobie jakoś spreparować pasztet, nawet z drobniejszych kawałków...
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja robię pieczenie: Pieczeń rzymską, Pieczeń kurczakowo-cielęcą, Pieczeń rybną. Na kanpaki daję też kawałki gotowanego kuczka z rosołu... Da się żyć bez wędlin. Mam nowe wyzwanie - planuję zrobic białą kiełbasę... :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

http://www.youtube.com/watch?v=DKjeR0c8 ... re=related tu można podejrzeć produkcję białej kiełbasy jest super i wcale nie potrzeba do jej produkcji tych wszystkich profesjonalnych urządzeń
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Aniu, wielkie dzięki za tego linka... Dokładna instrukcja robienia białej kiełbasy :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

BeataS pisze:A ja mam pytanie dotyczące produkcji własnych pieczonych wędlin. Czy ktoś wie coś na temat mięsa sprzedawanego w sklepie i jego jakości? Powszechnie wiadomo, że mięso jest szpikowane jakimiś świństwami, żeby było go więcej.
Ja nigdy nie słyszałam o dodatkach do MIĘSA sprzedawanego na wagę, to zawsze chodziło o dodatki używane przy produkcji wędlin.
I dlatego mięso kupuję bez problemu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Chodzi o te paczkowane, tak?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja ostatnio znalazłam na udkach wędzonych z kurczaka piękny napis mąka pszenna. Takie udka ni to wędlina ni to mięso. Ja to kiedyś w sumie jako wędlinę traktowałam bo na kanapki to wędrowało (za czasów glutenowych gdzie nie czytałam co kupuję). W każdym razie myślałam, że padnę. Przecież to kawałek kury. W całości, nie rozdrobniony jak kiełbasa czy pasztet a tu pach. Chcesz zjeść kurczaka a płacisz za mąkę.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Justyna1982 pisze:Ja ostatnio znalazłam na udkach wędzonych z kurczaka piękny napis mąka pszenna. Takie udka ni to wędlina ni to mięso.
Dla mnie wędlina jak nic.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ