Leki

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Leki

Post autor: Glut »

Czy na liście leków są wszystkie leki bezglutenowe? Czy jeśli czegoś nie ma na liście to znaczy, że jest gluten? Mam brać Polprazol, Kreon oraz Sorbifer, ale nie ma ich na liście. Zakładam, że lekarz wie co robi, ale nie jestem pewien. W sumie bardzo mała ta lista leków bezglutenowych, czasem chyba nie ma wyjścia. Brał ktoś te leki?

Inna sprawa która mnie zastanawia. Jeśli moje jelito jest kompletnie łyse to Sorbifer coś pomoże?

I jeszcze jedno. Mam zrobić testy oddechowe na Helicobactera. Wiem, że na 2 tygodnie muszę odstawić Polprazol. A Kreon i Sorbifer mogę brać? Wiem, że powiniennem dopytać dokładnie lekarza a nie Was, ale zapomniałem.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Lista leków bezglutenowych nie jest niestety aktualizowana . Czytaj skład, notabene leki w kapsułkach są bezpieczniejsze od tabletek {chodzi przede wszystkim o masę tabletkową}.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Tak na moją wiedzę, to musisz się troszkę podleczyć, inaczej łykanie witaminek i żelaza pódzie na marne... Ja mam podobną sytuację i pytałam doktora czy i co brać, powiedizął, że muszę przynajmniej przez 3-m-ce być na rygorystycznej diecie, dopiero będę mogła poprawić krew. Ale będąc na diecie myślę, że wyniki samoe z siebie się polepszą, wchłanianie ma być przecież lepsze.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Glut pisze:Inna sprawa która mnie zastanawia. Jeśli moje jelito jest kompletnie łyse to Sorbifer coś pomoże?
myslę że pomoze, brałam sorbifer kiedy jeszcze nie wiedziałam o celiakii, więc jelito też było zniszczone , ale pomagał na morfologię.
Obrazek
ODPOWIEDZ