Serek ''Seruś'' Krasnystaw.

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Serek ''Seruś'' Krasnystaw.

Post autor: mJULKA »

Kupiłam ostatnio w tesco taki właśnie serek i nie wiem czy jest ok.Na forum znalazłam info że produkty z tej mleczarni są ok.ale są to posty z 2006roku.Mam pytanie czy ktoś jada te serki?Skład wydaje się w porządku:ser twarogowy,cukier,skrobia modyfikowana kukurydziana,aromaty,zagęstnik,pektyna,barwnik Beta-karoten,wsad truskawkowy(truskawki w gotowym produkcie-6%,cukier,skrobia modyfikowana kukurydziana,koncentrat z marchwi,zagęstnik:pektyna,guma guar;aromaty,barwniki:karminy,Beta-karoten).No i co myślicie jest bezpieczny?
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam, ja podaje córce serki i jogurty itp. z tej firmy, jak w składzie sa sa dozwolone składniki, wiec mysle ze sa ok.pozdrawiam,
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Dzięki za odpowiedź.Będziemy próbować.
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

a ja myslę,że skrobia modyfikowana to chyba nie jednak-tak czytałam na forum ,ze skrobii modyfikowanej nie wolno :(
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

ale tu jest kukurydziana - ta może być.
jak jest nieopisana - wtedy jest ryzyko, że może być pszenna i należy z gruntu omijać.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Też nie prawda - skrobia modyfikowana, jeśli NIE jest opisana na opakowaniu, z definicji powinna być bezpieczna (wg Rozporządzenia Ministra Rolnictwa). Pszenna musi być na opakowaniu opisana, bo zawiera gluten.
Obrazek
anetabb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt 15 lis, 2011 20:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: anetabb »

aha w takim razie dobrze wiedzieć ;)
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

To odpowiedź w związku o zapytanie o serek homogenizowany Łowicz ------------- Szanowna Pani,
serek naturalny chomogenizowany nie zawiera glutenu, więc bez obaw dziecko Pani może go spożywać.
Anna Szukalska
Ostatnio zmieniony pt 17 lut, 2012 11:10 przez Anna Mama Szymona, łącznie zmieniany 1 raz.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Nam serki nie zaszkodziły więc polecam.Tylko moja bezglutka zjadła sam wierzch a truskawki ze spodu zostawiła bo stwierdziła że nie lubi.Dziwne to moje dziecię czasem bo dżem truskawkowy uwielbia ale truskawki muszą w nim być rozdrobnione na miazgę bo całej też nie zje a świeże truskawki uwielbia. :053:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja ją rozumiem doskonale, bo też nie przełknę takich owoców z dżemu w dużych kawałkach, a w całości to już w ogól, fuj ;) świeże to zupełnie inna bajka, inna konsystencja, nie są hmmm takie oślizgłe :zly:
Ale wróćmy do Krasnystawu.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Oj, myślę, że tę odpowiedź chyba sporządziła pani od konserwacji powierzchni płaskich raczej niż technolog żywności :P.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Chyba można sobie pozwolić czasem na off-topic, prawda?

Lubię Was :) Za to, że też nie lubicie glutowatych truskawek z przetworów i za "konserwatorkę powierzchni płaskich" :)

Krasnystaw ma doskonałe jogurty, czyste, bez dodatków w postaci żelatyny czy tp. Właśnie kończę mix z jogurtu naturalnego zmiędlonego z mrożonymi truskawkami i syropem z agawy, lodowate, kwaśne i pyszne!!! I bezglutenowe :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ