w podróży

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ix Chel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 23 cze, 2012 15:38
Lokalizacja: Kraków

w podróży

Post autor: Ix Chel »

Początkiem lipca wyjeżdżam na dwutygodniowy trekking - z założenia będzie to typowy wypad backpackerski (plecak, namiot, śpiwór... i zapas żywności w plecaku). Wyjazd ten planowałam od kilku miesięcy, natomiast na diecie bezglutenowej jestem od 3 tygodni... Dlatego proszę o radę: co do jedzenia mogę wziąć ze sobą w podróż? Zależy mi na tym, by było małe, lekkie i mega sycące!
Proszę, podzielcie się swoim doświadczeniem! :)
Ostatnio zmieniony sob 23 cze, 2012 17:22 przez Ix Chel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Małe, lekkie, sycące i bezglutenowe - to jest wyzwanie! :)
Z lekkich rzeczy to myślę, że makarony ryżowe/sojowe będą dobre, mają wprawdzie objętość, ale nawet jak się pokruszą, to zjeść się da. Zalewasz je wrzątkiem i po 5 minutach gotowe, do tego jakiś sos i jest obiadokolacja. U różnych producentów bg są dostępne różne zupki i sosy instant, też mogą się nadać. Owsianki instant, te bezglutenowe, też powinny być ok. Ja bym poszła też w czekoladę gorzką, orzechy i bakalie (jeśli nie masz uczulenia), najlepiej surowe, nie smażone i mało solone. Chałwa też ma mnóstwo energii.
Są też dostępne w sklepach turystycznych takie obiady liofilizowane, powinno się trafić jakieś z bezpiecznym składem, aczkolwiek na pewno najlepiej by było dopytać producenta. Są drogie, ale rzeczywiście lekkie i sycące.
A ten wyjazd w Polskę? Bo może mogłabyś na bieżąco uzupełniać zapasy? Czy całkiem w odludzia planujecie?
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Polecam pasztety dworskie Profi oraz ich konserwy :)
leaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 02 cze, 2012 14:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: leaster »

Sheep - każda chałwa jest bezglutebowa?
Ix Chel -ze słodyczy polecam żelki Akuku (nie roztopią się w ciepły dzień jak czekolada) w ogóle słodycze Goplany, jeśli będziecie mieli możliwośc gotowania to ryż można zjeść na kilka sposobów, ja bardzo lubię na słodko, dodaję tylko cukier i cynamon niezanieczyszczony glutenem - jeden woreczek to jedna porcja jak dla mnie
aby dziecko było szczęśliwe, szczęśliwa musi być matka
ODPOWIEDZ