Bondi-deser mleczny z orzechami,kupiony w biedronce

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Bondi-deser mleczny z orzechami,kupiony w biedronce

Post autor: mJULKA »

Właśnie dziś odkryłam ten deser będąc na zakupach i jestem ciekawa czy ktoś już jadł te deserki?
Składa jest chyba ok. niepokoi mnie aromat ale może go wymienię to pomożecie mi zinterpretować:
mleko(49%),śmietanka(36%),cukier,skrobia modyfikowana**,zmielone orzechy laskowe(1,1%),kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu,substancje zagęszczające:karagen,mączka chleba świętojańskiego,wapń,aromat.**Nie zawiera glutenu.

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale napis ''nie zawiera glutenu'' dotyczy skrobi modyfikowanej a nie całości produktu?
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

My z mężem jedliśmy już wielokrotnie i nic nam po nim nie było - to takie biedronkowe-monte ;)
przyjmuję to za dobrą kartę, że skoro piszą że nie zawiera glutenu - to biorą na siebie tą odpowiedzialność :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

mJULKA pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem ale napis ''nie zawiera glutenu'' dotyczy skrobi modyfikowanej a nie całości produktu?
na "prawdziwym" Monte też jest takie info, i niby dotyczy skrobi modyfikowanej - tylko w takim razie po co pisaliby o bezglutenowej skrobi, jeśli reszta mogła by być glutenowa? :)
Więc zakładam, że skoro jasno opisali podejrzany składnik, to reszta tym bardziej jest bezglutenowa.
A w ogóle to jest bardzo dobra wiadomość, bo jem i lubię Monte, więc jak jest jakiś tańszy odpowiednik, to chętnie spróbuję.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ