Ryby w puszkach

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Ryby w puszkach

Post autor: Demon »

Mam ochotę na jakąś rybkę z puszki. Czy na polskim rynku są jakieś bezglutenowe? Wszystko jedno jakie, może być śledź, szprotki, tuńczyk itp.

Znacie jakieś, polecacie?
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

polecam firmę Calvo małe konserwy z łososiem w sosie wlasnym, w oliwie i pomidorach.Ostatnio widziałam w promocji w Biedronce.
Jest też firma Appel niem.
która produkuje śledzie w pomidorach
Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Dzięki. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Firma King Oscar, czerwone opakowania. Duży wybór i żadnych podejrzanych składników.

Np. szproty w sosie pomidorowym z przyprawami orientalnymi:
Skład: Ryba - szproty, sos pomidorowy (32%) - woda, koncentrat pomidorowy, cukier, olej roślinny, mieszanka przypraw, cebula suszona, sól, substancja zagęszczajaca (guma guar), mąka ryżowa, pieprz czarny, imbir.

Smacznego :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

LumiBo pisze:mieszanka przypraw
Taka niesprecyzowana "mieszanka" zawsze budzi moje podejrzenia.
Poza tym "cebula suszona" może być (nie musi, ale jednak) obtaczana w mące pszennej
Ale nie wiem, czy ktoś stąd nie pisał właśnie do KING OSCAR i podali, które ich produkty są O.K. - więc warto to sprawdzić. Może akurat są bez glutenu?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

Max7311 w styczniu otrzymał odpowiedź od producenta:

"Witam serdecznie,
Na etykietach naszych produktów podawane są wszystkie informacje niezbędne dla konsumentów.
Obecnie nie produkujemy wyrobów zawierających w swoim składzie gluten. Jednakże na rynku polskim wciąż mogą znajdować się produkty, wyprodukowane przez nas wcześniej, np. produkty smażone w panierce, tj. "Śledzie Rybaka" czy "Śledzie Sternika", do których produkcji używano mąki pszennej do panierowania, a których to już nie ma w naszym portfolio.
W każdym razie wszystkie użyte przez nas do produkcji składniki wymienione są w wykazie składników w oznakowaniu naszych produktów."
:)
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

Calvo ma nawet napis "gluten free" te co są okej... ale w przypadku Appela skąd wiecie które są okej? ostatnio czytałam w Bomi etykiety, ale były dość poklejone polskimi napisami i w sumie na żadnej nie widziałam napisu gluten free albo przekreślonego kłosa. skąd wiecie które sa okej? bo pamietam nawet ze balviten/bezgluten? sprzedawał z mango i jakieś jeszcze

je ktoś w ogóle jakies śledzie?! mam straszną ochote zrobić do ziemniaków... ale wszyscy producenci się bronią i wszędzie czytam o śladowych ilościach... jedynie firma SEKO jak wczoraj znalazlam miala kilka etykiet z alergenami bezglutenowymi na niektórych produktach, a na nowszym wersjach jak mi się wydawało był już i gluten... więc nie wiem czy można im ufać, czy rzeczywiście są okej czy tylko popisują teraz alergeny... w składzie nic nie było niepokojącego - nawet octu itp
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

King Oscara kupujemy szproty i sardynki
Natomiast w Lidlu znaleźliśmy jeszcze puszki " NIXE - filet z tuńczyka w kawałkach w sosie własnym. Konserwa rybna sterylizowana.Składniki:tuńczyk złowiono w śr.-zach. Oceanie Spokojnym, woda, sól " WCINAMY
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Calwo w Biedronce a King Oscar,? gdzie
dorota pajor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 20:27
Lokalizacja: tarnów

Post autor: dorota pajor »

Calvo rybki były w biedronce w sprzedaży krótko jak to w promocjach,aktualnie ich tam nie kupisz.Ryby Appel tylko w sosie pomidorowym były bezglutenowe reszta nie.Trzeba studiowa etykiety
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Post autor: LumiBo »

wieczorynka pisze:Calwo w Biedronce a King Oscar,? gdzie
Ja ostatnio kupiłam w Realu (cennik na zdjęciach) :) Są również dostępne w Mokpolu, ale droższe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

a czy ktoś kupuję jakieś ŚLEDZIE? mówie tutaj o takich z cebulką w oleju.... jakieś płaty śledziowe lub w słoiczkach, bo od kilku miesięcy szukam i jedynie firma SEKO na kilku rodzajach ma wypisane alergeny bezglutenowe (jednak, na kilku innych produktów jest również gluten wypisany, choć liczę, że do zanieczyszczenia nie dochodzi)



wiem, że nie są to ryby w puszkach, ale nie znalazłam odpowiedniego tematu do mojego pytania, a skoro tu o rybach "przetworzonych"....
ODPOWIEDZ