do mam 5 latków chorych na celiakię

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Mam pytania do mam dzieci chorych na celiakię. Czasami chociaż zdaje mi się, że już wszystko wiem mam wątpliwości co do tego, czy wszystko robię dobrze w diecie dziecka. Każdy się mnie pyta, czy może ona kinderki. Odpowiadam, że tak, ale jak mam jej je podać to 10 razy się zastanawiam, czy robię dobrze. I tak mam z wieloma produktami firm, które twierdzą, że w ich produktach nie ma glutenu. Czy podajecie swoim dzieciom kinderki, kinder niespodziankę, żelki haribo? Na razie wpadły mi do głowy tylko te produkty. Chciałabym, abyście w tym wątku podzieliły się ze mną swoimi wątpliwościami i doświadczeniami.
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Ja podaję swojemu synkowi kinderki i jest ok ;) Nie jesteś sama.Ja też się zawsze zastanawiam :/
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Leeloo »

jeśli dziecko toleruje mleko krowie, to może jeść m.in: kinderki, schoko bonsy, nutella, toffifee, Goplana, Monte, Snickersy, Bounty, lody Grycana (bez smaków typu wafelkowy, ciasteczkowy itd), dużo lodów Algidy w tym Magnumy, są też jakies czekolady w Lidlu bg i baton sojowy w czekoladzie, M&M'sy czekoladowe i z orzechami..na forum można znaleźć mnsótwo poszechnie dostępnych słodyczy, w tym Biedronkowych itd.

prawie wszystkie żelki Haribo są bez glutenu, ale trzeba czytać ich skład, bo np. spaghetti jest z mąką pszenną. Śmiejżelki są OK, wybrane żelki Carrefourowskie są opisane jako 'glutenfree'.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Twoje obawy są jak najbardziej zrozumiałe. Ja zawsze sprawdzam, czy syn może jakiś smakołyk, który ktoś przynosi w prezencie albo go częstuje
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

Ja też daję te produkty. Do tego zawsze w torebce noszę coś bg jakieś cukierki (ostatnio hit to joli baby z solidarności) i paluszki. Jak ktoś częstuje to mamy bg zamiennik pod ręką.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

dziękuję wam za te wszystkie porady. A te galatetki jolibaby są bezglutenowe, czy to tylko zapewnienie producenta?? Czy któraś z was sama piecze chleb lub szynkę na chleb? ja jak na razie kupuję wędliny w lidlu a paróweczki drobimexu, ale to już jej się trochę nudzi. A co z tictacami i lizakami chupa chups?
U nas w naszym mieście jest wytwórnia słodyczy Wisła i mam zapewnienie od nich, że ich słodycze też są bezglutenowe, dlatego moja rodzina na święta właśnie tam kupiła jej zzajączki i czekolady. http://www.wisla-slodycze.com.pl/. Dziękuję wam bardzo i w razie jakiś pytań się odezwę:)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Leeloo »

tic tac'i są ok, lizaki chupa chups też ALE POZA COLOWYM.

wątki o szynkach i chlebach są na forum, wszystko znajdziesz po wpisaniu słów w wyszukiwarkę w górnym prawym rogu strony.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

Joli baby zapewnia producent o tym, ze są bg więc jemy :) Ja piekę chleb ale czasem tez kupuję ale nie wszystkie gotowe są smaczne trzeba uważać bo można trafić na "watę". Kiedy jedliśmy mięso piekłam szynki w domu przepis bardzo prosty - kawałek dowolnego mięsa, ponakłuwaj + sól peklująca (na opakowaniu pisze ile gram na ile kg) - kupisz w każdym markecie. Odkładasz do lodówki na parę dni w woreczku pa potem pieczesz w rękawie tyle minut ile ma kg mięso :) Aha do mięsa dajesz dowolne przyprawy np majeranek, jałowiec itp. Można też nakłuć mięso i w te nakłucia wkładać ząbki czosnku.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

A jakiej soli peklowej używasz?
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

ja wiem, że jest dużo rzeczy na forum, ale jak tak czasami się z kimś porozmawia o konkretnej sprawie to wszystko wydaje się prostsze, można też powymieniać się doświadczeniami z naszymi maluchami celiakami:) jeśli ktoś nie chce pisać to nie musi:)
A dajecie swoim maluchom danonki? muszę sprawdzić co firma mówi na ten temat bo jeszcze tego nie sprawdzałam na forum:) pozdrawiam
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Monika widzę, że jesteś z Grudziądza tak jak ja:)
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Cieszy mnie to agnisia7 :) Jak co zawsze mozemy sie spotkać i wymienić sie naszą wiedzą :D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Anula80 »

Ja mojemu daję danonki. Danone bardzo dobrze opisuje swoje produkty. Raz prawie się nacięłam, bo chciałam kupić nowe danio karmelowe czy jakoś tak. W ostatniej chwili sprawdziłam skład i był tam jakiś błonnik pszenny czy coś w tym stylu. Zawsze trzeba sprawdzać etykiety
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: Justyna1982 »

firmy soli nie pamiętam ale w soli jeszcze glutenu nie spotkałam ;)
Ja też z ciężkim sercem nie raz kupię danonki, są bg a to serce dlatego, że to sam cukier i chemia :( Ale od czasu do czasu pozwalam i tak wiele rzeczy omijam ze względu i na gluten i chemię. A z jogurtów duży jest wybór bg. Moje dzieci uwielbiają z Olmy Olmici z drażami tu napis - produkt bezlgutenowy (słodkie to okropnie ale traktuję to zamiast słodyczy). Kupuję w Kauflandzie ale uważaj bo te z biszkoptami czy kuleczkami czekoladowymi są glutenowe.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
agnisia7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 149
Rejestracja: pn 10 lut, 2014 20:36

Re: do mam 5 latków chorych na celiakię

Post autor: agnisia7 »

Monika nie ma sprawy:) my jesteśmy na diecie dopiero od ok 1,5 miesiąca, więc dużo rzeczy mnie jeszcze zastanawia, ale Ty chyba dłużej? Ja też kupuję mojej małej jogurty z Olmy. Kupuję też MOnte i te w biedronce bezglutenowe. Ostatnio odkryłam bezglutenowe budynie w lidlu. Teraz wiem, że na pewno kupię na Wielkanoc schoco bons dla małej. Jakiej mąki ziemniaczanej używacie? Ja chcę piec biszkopt na ziemniaczanej, ale nie mogę znaleźć bezglutenowej więc piekłam z takiej zwykłej plus mąka kukurydziana bg. Monia, a czy ty pieczesz czy kupujesz chleb? Jakiej firmy używacie produkty mleczne? Ja wszystko kupuję u nas w mleczarni grudziądzkiej łącznie z serem, tylko nie wiem, czy mogę jej dać te serki homogenizowane?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ