Coś o wędlinach..

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

W Piotrze & Pawle też są :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Gaga pisze:prawie całą ich serię zobaczylam na półce w w supermarkecie dawnej sieci Savia pod szyldem Tesco w Bielsku Białęj
Gaga, a możesz sprecyzować w którym sklepie Savii to widziałaś? (tzn. konkretnie przy jakiej ulicy się on znajduje) ? Co prawda w Bielsku najwcześniej będę pewnie na Święta, ale zawsze warto wiedzieć...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

Mam dobrą wiadomość dla bezglutków z Wrocławia. Otóż w sklepie z żywnością bezglutenową przy ul. Grabiszyńskiej wprowadzone zostały wędliny bezglutenowe, bez konserwantów, prawdziwe, mięsne, pyszne. Jakby ktoś chciał to podam dokładny adres i cennik tylko nie wiem czy mogę na forum wszem i wobec?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

ania pisze:w sklepie z żywnością bezglutenową przy ul. Grabiszyńskiej wprowadzone zostały wędliny bezglutenowe, bez konserwantów, prawdziwe, mięsne, pyszne
Tak. Byłam tam, kupiłam i jestem zachwycona sklepem. Moja córka zjadła na kolację 3 paróweczki, a jaka była przy tym szczęśliwa, aż miło patrzeć. Do szkoły wzięła kanapeczki z pysznym pasztetem!!
Aniu- dzięki!!
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Czy to są jakieś lokalne wędlinki czy ze znanych nam już firm?
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

o ile dobrze pamiętam to te wędliny są z miejscowości Koźminek (do tego naszego sklepu przywożone 1 raz w tygodniu) - jak dokładnie nazywa się firma i namiary na nią mogę sprawdzić jak będę w domu, bo przecież można tam zadzwonić i spytać gdzie jeszcze dostępne są ich wyroby.

[ Dodano: Sro 18 Paź, 2006 21:12 ]
Na opakowaniu wędlin jest napisane: Masarnia Koźminek, jest podany adres strony internetowej, weszłam na nią, ale nic mi się na tej stronie nie otwiera- mam nadzieję, że to chwilowe. Telefon do firmy mogę podać na pw jesli ktoś jest zainteresowany. adres strony: www.masarniakozminek.prv.pl
Celiak
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: czw 29 mar, 2007 12:29
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Celiak »

GosiuM, sklep na Grabiszyńskiej jest fantastyczny. Zaangażowanie pani sprzedającej jest rewelacyjne. Świetnym pomysłem jest również przesyłanie do swoich klientów oferty świątecznej wraz z informacją o godzinach otwarcia sklepu.
Nie ograniczam się jednak do zakupu gotowych wędlin. Wspólnie z mężem pokusiliśmy się na zrobienie własnych wyrobów. Zakupiliśmy połowę świnki i będziemy wędzić zaraz przed Świętami. Ciekawa jestem co nam z tego wyjdzie, jest to nasz pierwszy raz :) .
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wracam do pierwszego posta, czyli COŚ o wędlinach i o mięsie, polecam ludziom o mocnych nerwach :D :
jak się w Polsce produkuje wędliny i mięso
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

bleeeeeeee.... i jak tu nie być wegetarianinem :?:
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Hm ciekawość pierwszy stopień do p... . :galy: ależ to okropne ciężko będzie się przemóc aby spokojnie zjeść sztukę mięska.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Mam nadzieję, że "Zawsze Dobre "są naprawdę dobre.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Rafal_tata pisze:bleeeeeeee.... i jak tu nie być wegetarianinem :?:
Dlatego nie przeczytam tego artykułu. Jestem mięsożerna i wolę żyć w nieświadomości... ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

no my na szczęście nie jadamy wędlinek,parówek itp rzeczy :P ,bo i tak nie mają takiego smaku jak te ,które pamietam z dzieciństwa :okulary2:
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

JEsooooooo bleeeee....
Dobrze że od dawna sama kupuję surowe mięso i sama je również piekę,wedlin nie jem od....dawna
Smerfik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 10 lip, 2008 10:02
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Smerfik »

Tak się składa, że 2 osoby z mojej rodziny mają swoje masarnie i robią mięso i inne wędliny. Po rozmowach z nimi, nie uwierzę, jeśli ktoś nadal będzie mi mówił, że nie dodaje się do wyrobów spulchniaczy ani innych przetworów, które pomijając fakt że zawierają gluten, to są czystą chemią. Przodują w tym parówki i pasztety. Ale nawet szynka czy baleron nie jest w 100% mięsem nie mówiąc już o bez glutenowości. Wystarczy kupić choćby kiełbasy czy szynkę, która jest bez konserwantów i zawiera tylko i wyłącznie samo "czyste" mięso i efekt widoczny od zaraz. Sama kiełbasa w dotyku jest dużo twardsza. Inny kolor mają wędliny i mięsa. I nie lśnią tak. Uwielbiam wędliny, ale tylko od zaufanych producentów gdzie mamy 100% pewności że są bez glutenowe i zaufamy im na słowo, albo mają znak kłoska.
ODPOWIEDZ