Coś o wędlinach..

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: coś o wędlinach

Post autor: titrant »

Danuta Wojciechowska pisze:Mam pytanie, czy ktos sprawdza węliny Płynem Lugola?.Szynka bez konserwantów nigdy się nie zabarwi pod wpływem Płynu Lugola, natomiast taka normalna,oczywiście zaraz sie barwi na czarno.
Bywa różnie. Szynka bez konserwantów to w końcu wyrób z górnej półki, więc pewnie nie jest oszukiwana. Kiełbasa wiejska nie czernieje mi pod jodyną, a już np. dwa razy tańsza toruńska robi się czarna aż niemiło. Hehe, nie wolno wierzyć ogólnikom typu: taka a taka wędlina jest bez mąki. Ja zawsze sprawdzam przed konsumpcją. W końcu nawet jeśli firma jest sprawdzona, mogła w międzyczasie zmienić recepturę. Albo oszukać ze względu na zbliżające się święta itp.

I jest jeszcze jedno ziarno strachu, które ktoś tu we mnie zasiał: Co jeśli nie dodają mąki tylko czysty gluten (pewnie lepiej klei niż mąka). Tego już jodyna nie wykryje.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Chyba bardzo dużo osób korzysta z tego testu, ale:
- nie ma on nic wspólnego z konserwantami
- nie istnieje też zależność, że jak nie ma konserwantów, to nie ma też glutenu
- jodyna reaguje ze skrobią, nie z glutenem, więc:
- tak jak napisał @titrant, wg laboratorium z CZD istnieją dodatki zawierające gluten, a nie zawierające skrobi - wtedy test jest bezskuteczny.
Czytanie etykiet to podstawa, a w przypadku niejasności rozmowa z technologiem żywności danej firmy.
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Ja się trochę pogubiłam z tymi wędlinami :( Kupiłam dzisiaj w Kredensie Krakowskim szynkę Generalską i szyneczkę Emausową - w składzie, który przeczytałam nie było nic podejrzanego a substancją konserwującą był azotan sodu a w domu z ciekawości zakropiłam płyn Lugola i pojawiła się niewielka ilość czarnych drobinek i teraz nie wiem jeść czy nie bo chyba już popadam w lekki obłęd z tym jedzeniem a przynajmniej tak podejrzewa profesor bo znowu schudłam :(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Czarne kropki w wędlinach to reakcja na przyprawy, przy skrobi powierzchnia zaciemnienia jest raczej większa.
Z drugiej strony jednak płyn Lugola nie uchroni Cię przed dodatkiem samego białka, jakim jest gluten. A może pojawić się on w czystej postaci np. w formie wypełniacza wiążącego wodę.
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Dziękuję Panie Rafale trochę rozjaśniło mi to sprawę z wędlinami i w takim razie zaryzykuję ich zjedzenie :) Nie pozostaje mi nic innego jak zaufać producentowi w skład jaki umieścił w opisie sporządzonego produktu i tak innej wędliny a zwłaszcza oznakowanej jako produkt bezglutenowy nie dostanę w okolicy :)
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Mam pytanie a oprócz szynki surowej nie można skonsumować bezpiecznie np wędliny drobiowej albo polędwicy ? jeśli było takie pytanie to sorry za replay :) jakie można jeść wędliny,mięsa prócz właśnie surowej szynki ... wiem , że nie można np parówek takich zwykłych,kiełbasy białej czy szynki gotowanej ... hm piersi z kurczaka zjadłem i było w porządku nic się nie działo a nawet nie wiem czy to można zjeść lub nie ... poszukałem listę z produktami,które można zjeść ale jakaś skromna ta lista uboga,lista nie ma wypisane o wędlinach które można zjeść i np typu kurczak świeży nie z grilla , nóżka albo skrzydełko oczywiście bez ostrych przypraw...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Wpisz sobie w wyszukiwarkę nazwy producentów : konspol , żywiec zawsze dobre , rolmięs :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie ma gatunków wędliny, które są bezpieczne lub niebezpieczne. Wszystko jest na etykietach (mam nadzieję...) Wiem, że wędliny leżą w chłodziarkach i ladach sklepowych, ale czasem zdarzy mi się wstąpić do sklepu, kiedy nie ma dużego ruchu przy stoisku z wędlinami i wtedy kupując coś proszę sprzedawczynię, aby przeczytała mi skład z opakowania wędliny, którą byłem zainteresowany.
Można też dzwonić do producentów. Ale jest ich jak mrówków, i każdy z nas ma innych w swoim najbliższym sklepie, więc trudno zebrać wiadomości na temat tego, która wędlina jest bezglutenowa, a która nie.
echo204

Post autor: echo204 »

Ja od kilku lat kupuje wedliny producenta 'Tradycyjne Jadlo', dostepne w sklepach 'Organic Farma Zdrowia' w Poznaniu (w innych miastach nie maja tego samego dostawcy i tak np. we Wroclawiu czy Gdansku dostaniemy tylko parowki lub ich wlasne niesmaczne wyroby) i 'Piotr i Pawel' w Pile. W Bydgoszczy w sklepie 'Zetka' na ul. Gdanskiej (maja tam wydzielone stoisko z produktami bezglutenowymi - duzy wybor) sa wedliny 'Zywiec - zawsze dobre' - niestety nie tak smaczne jak poprzednie. Znalazlam tez kilka produktow:
'Konspol' i spis gdzie mozna kupic:
http://www.konspol.pl/index.php?tx=gdzie_kupic&woj=P
'Rolmies':
http://www.rolmies.pl/sklepy.html
'Masarnia Bieganowo' - trzeba uwazac, bo tylko kilka produktow jest bezglutenowych jak np. kielbasa ze swiniobicia, niestety maja tylko kilka sklepikow w Polsce....
....i chyba to wszystko.
Jest jeszcze 'Krakowski Kredens' ale nigdy nie otrzymalam jasnej odpowiedzi na temat skladu ich produktow, osoby sprzedajace jednak zapewnialy mnie ze WSZYSTKIE produkty sa bezglutenowe (ale nie warto im wierzyc, dzis pani nazwala chleb zytni na zakwasie bezgltenowym.....coz....)

A co do plynu Lugola - rowniez polegalam na jego skutecznosci, az zaczelam pracowac w laboratorium - niestety wedliny barwia sie rowniez przy obecnosci skrobii bezglutenowej (zawiera jeszze kilka innych bialek, nie wywolujacych alergii i nie bedace problemem dla chorych z celiakia).
A kielbasa krakowska 'Morlin', 'Stoklosy', 'Sokolow' - ma gluten, seler i mnostwo konserwantow.
Pozdrawiam i zycze smacznego jak juz sie zaopatrzycie :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

echo204 pisze: A kielbasa krakowska 'Morlin', 'Stoklosy', 'Sokolow' - ma gluten, seler i mnostwo konserwantow.
Szczerze mówiąc, nie pamiętam glutenu w składzie "Krakowskiej" z Morlin, raczej była tam tylko wzmianka o zakładzie w którym jest gluten albo o sladowych ilościach. Coś się zmieniło?
Obrazek
Hannah
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 08 lut, 2010 12:57
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Hannah »

Witam. Nie udzielałam się jak dotąd raczej, co najwyżej przeglądałam interesujące mnie wątki - jestem na początku diety. Ale postanowiłam podzielić się z Wami swoim ostatnim odkryciem. W Biedronce znalazłam bardzo dobrą Szynkę Westfalską łagodnie wędzoną - pokrojona w plasterki i pakowana próźniowo. Na opakowaniu jest informacja, że "produkt jest bezlaktozowy i bezglutenowy". Niestety nie pamiętam ceny, ale nie była jakoś szokująca - jak to w biedronce;) Smacznego :D
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Cena tej szynki jest 3,99. Jest też mocno wędzona- obydwie bardzo mi smakują. :P
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Jaka firma produkuje tę szynkę?
Na diecie od 15.03.2011
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Gutek, to szynka firmy Abraham.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

-ania- pisze:Gutek, to szynka firmy Abraham.
Dokładnie ... dostępne m.in w mieście Łodzi w sklepach Intermarche na Widzewie czy Realu też widziałem swego czasu :) ale po tym remoncie teraz u nich to nie wiem czy będzie ale w Intermarche na 100% bedzie jeszcze ja jem je na śniadanie i są ok :okulary:
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
ODPOWIEDZ