Coś o wędlinach..

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Dzięki, w Sieradzu też znalazłam w Kauflandzie.
Na diecie od 15.03.2011
echo204

Post autor: echo204 »

Sheep pisze:
echo204 pisze: A kielbasa krakowska 'Morlin', 'Stoklosy', 'Sokolow' - ma gluten, seler i mnostwo konserwantow.
Szczerze mówiąc, nie pamiętam glutenu w składzie "Krakowskiej" z Morlin, raczej była tam tylko wzmianka o zakładzie w którym jest gluten albo o sladowych ilościach. Coś się zmieniło?
Na samym poczatku nie bylo infomacji o tym, po jakims czasie ta informacja sie pojawila i kontaktowalam sie z producentem (Morliny i Sokolow). 'Nie zalecal' spozywania ich produktow osobom na diecie bezglutenowej. Natomiast zaznajomiony technolog z zakladow Stoklosy, pasknal smiechem na moje pytanie. Odradzil rowniez ich mieso mielone, metke itp. Co do miesa (surowego) mozemy byc spokojni.
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Wędliny w Biedronce

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Znalazłam wędline w Biedronce, a mianowicie: Polędwica Wędzona z kurczaka firmy Konspol, ponadto Szynka Werstwalska łagodnie wędzona wyprodukowana w Niemczech,oraz Szynka Szwrcwaldzka mocno wędzona wyprodukowana w Niemczech,a takze Szynka Serano suszona powietrzem firmy Abraham -kraj pochodzenia Hiszpania.Są bardzo smaczne i nawet stosunkowo nie drogie, Polecam i zycze smacznego.
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Danuta Wojciechowska pisze:Polędwica Wędzona z kurczaka firmy Konspol,
ja też znalazłam i kupiłam :) tam jest zresztą napis że bezglutenowa a te inne wędliny skąd wiesz że są bezglutenu?
Obrazek
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

gosia888, na wędlinach o których pisze Danuta Wojciechowska jest napis że są bezglutenowe i w dodatku bardzo smaczne. Jajecznicę na Szwarcwaldzkiej polecam :)
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

wiosenka pisze:na wędlinach o których pisze Danuta Wojciechowska jest napis że są bezglutenowe i w dodatku bardzo smaczne.
to muszę popatrzeć czy są u mnie. Bo ostatnio tylko tą polędwicę wędzoną znalazłam z napisem bezglutenowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

jestem zauroczona Lidlem :) są trzy wędliny na których napisane jest że są bezglutenowe.
Firmy Dulano: Szynka pieczona z pieprzem, szynka pieczona ( czy jak jej tam) i pierś z kurczaka <lala> zapakowane po 5 plasterków cena za szynkę 4,49zł za 100 gram a za pierś 4zł.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Poszukaj jeszcze boczku dwa rodzaje. W Słupskim Lidlu jest ale już w Świętochłowicach (śląsku) moja mama nie znalazła. Też jest firmy Dulano z napisem bg :) Coś jak szynka parmeńska tylko tańszy
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Justyna1982 pisze:ma mega plusa za jogurty z napisem bg :)
a właśnie zapomniałam na śmietanie jest ten napis też :053: a może by tak założyć nowy wątek pod tytułem Lidl i pisać co tam można spotkać bezglutenowego. Chyba nie ma takiego wątku i nie bardzo wiem gdzie by go można założyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

Dabriza pisze:Które Lidlowe jogurty są ze znakiem bezglutenu?
te produkty nie mają oficjalnego loga, tylko napisane na nich jest że nie zawierają glutenu.
A może jakiś moderator przeniesie naszą rozmowę bo już po za temat wyszła :)

na dalszą rozmowę zapraszam tutaj
viewtopic.php?p=49898#49898
Ostatnio zmieniony czw 04 sie, 2011 13:43 przez gosia888, łącznie zmieniany 1 raz.
anqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Wierzejki

Post autor: anqua »

Polecam wędliny z Wierzejek. W sklepach formowych na każdym wyrobie jest plakietka z ceną i składem. Przetestowałam je na sobie. Piszą prawdę. Jak na maszynie była cięta mielonka (zawierająca gluten), to pani zaproponowała mi, że krajalnicę umyje. Sklepy firmowe są w dużej ilości w Warszawie i okolicach i na Lubelszczyźnie. http://www.wierzejki.pl/sklepy_adresy.php
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

anqua pisze:Polecam wędliny z Wierzejek
oo dzięki. A mogłabyś podać jakiś rodzaj tej wędliny? Typu szynka jakaś tam?
Obrazek
anqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anqua »

Dużo tego... szynka z beczki, gotowana itd, różnego rodzaju schaby - pieczone i wędzone, baleron, polędwica sopocka i przepyszna z liściem, boczek, kiełbasy cienkie i grube (tu za każdym razem patrzę na etykietki, bo nigdy nie pamiętam, którą brałam wcześniej i co w niej jest), biała surowa i parzona. Parówki, kupuję wierzejki z szynki, bo w nich jest najwięcej mięsa, ale zwykłe wierzejki też nie zawierają dodatków szkodliwych. Krupniok śląski - jestem fanką kaszanki i gdy odkryłam wierzejki zostałam im wierna właśnie ze względu na nią. Oczywiście pasztety i różnego rodzaju mielonki są z dodatkami i trzeba zwrócić uwagę co koło czego leży i w jakiej kolejności było cięte, jakby co powiedzieć jaki jest problem i poprosić o umycie krajalnicy. Jeszcze mi się nie zdarzyło chorować po ich produktach, a reakcje mam po znikomych dawkach glutenu.
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: gosia888 »

anqua pisze:Dużo tego
to oni do niczego glutaminianu sodu nie dodają :galy: czy piszą z czego ten glutaminian? Muszę się przejść i zobaczyć.
Obrazek
anqua
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 sie, 2011 14:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anqua »

Glutaminian nie zawiera glutenu. Nie pamiętam czy go dodają czy nie, ale na końcu składu jeszcze raz wymieniają alergeny, które są w składzie wędliny.
ODPOWIEDZ