Majonez????

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Informacja z firmy DEVELEY


Witam Panią;

Bardzo dziękujemy za miłe słowa skierowane pod naszym adresem.

Odnośnie innych produktów, które nie zawierają glutenu – zachęcam do analizy listy składników dressingów i sosów. Listy składników są na pewno aktualne, deklaracje podane są zgodne z prawem w odniesieniu do konieczności informowania konsumenta o obecności składników alergennych. Tam, gdzie nie jest ujęty „gluten” (większość naszych produktów) w wykazie składników, nie ma go na pewno.

Deklaracja o nieobecności pojawiła się np. na ketchupie McD’s ponieważ dla tego produktu przeprowadziliśmy dodatkowe badania potwierdzające nieobecność. Inne produkty nie zostały objęte badaniami, nie podkreślamy że nie zawierają glutenu; natomiast analiza receptury wyklucza jego obecność.

W przypadku dalszych zapytań o konkretną recepturę proszę o kontakt


Pozdrawiam serdecznie

Krystyna Wełnicka

Kierownik DKJ


--------------------------------------------
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

a pytałaś konkretnie o majonez?
bo Kielecki mi nie podchodzi - wali octem na kilometr, a samej nie zawsze mi się chce ukręcić (zagrożenie zwarzeniem jest stresujące ;)).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

WITAM,MAJONEZ FIRMY "ROLESKI" JEST BEZGLUTENOWY.... :)
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Pytałam czy poza keczupem McDonalda mają w ofercie coś bezglutenowego. Ale skoro robili badania tylko dotyczące keczupu, to jak widzisz, tylko temu można zaufać. Sam mail średnio mnie usatysfakcjonował, ale ich rozumiem. Chronią się prawnie. Ale nie sądzę żeby był, jak nie ma nic w składzie. Najpierw robią majonez, a potem na jego podstawie inne dressingi.
Zastanawiam się nad jodynowym testem, bo z tego co pamiętam w składzie nie ma w ogóle skrobi i chyba miałby sens.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
ODPOWIEDZ