„Dieta i ja na dobre i na złe”. Obchodzimy 17. Międzynarodowy Dzień Celiakii

Imprezy organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

„Dieta i ja na dobre i na złe”. Obchodzimy 17. Międzynarodowy Dzień Celiakii

Post autor: Leeloo »

Zbliża się 17. Międzynarodowy Dzień Celiakii (MDC). W tym roku skupiamy się na praktycznych aspektach życia na diecie bezglutenowej i obchodzimy go pod hasłem „Dieta i ja na dobre i na złe”.

Ubiegłoroczny 16. MDC poświęciliśmy przedstawieniu masek, pod którymi może ukrywać się celiakia. Nasza kampania „Celiakia – mistrzyni w chowanego” okazała się ogromnym sukcesem w budowaniu świadomości o tej chorobie.

W tym roku skupiamy się na diecie bezglutenowej i naszej trudnej „przyjaźni” z nią. Na wyzwaniach codzienności, plusach i minusach życia na diecie, a przede wszystkim na praktycznych wskazówkach, jak sobie z nią radzić. Co ważne – nasze wsparcie kierujemy nie tylko do osób z celiakią, ale do wszystkich, które z powodów zdrowotnych są na diecie bezglutenowej.

Oto co planujemy:
Wirtualny bieg – cała Europa dla Ukrainy
W ramach tegorocznego MDC nasze Stowarzyszenie we współpracy z AOECS (Zrzeszeniem Europejskich Stowarzyszeń Osób z Celiakią) organizuje wirtualny bieg pod hasłem Coeliac Day Run for Ukraine. Biegnąc, idąc lub jadąc na rowerze 3 lub 10 km wspieramy zbiórkę funduszy na pomoc osobom na diecie bezglutenowej. Zapisy są już otwarte. Biec możemy od 16 do 22 maja. O szczegółach piszemy TUTAJ. Zapraszamy serdecznie!

Jak poradzić sobie z dietą na co dzień i od święta?
Od 16 maja aż do 19 maja 2022 na naszej stronie oraz profilach w mediach społecznościowych będziemy publikować praktyczne treści o tym, jak poradzić sobie w codziennym życiu z dietą bezglutenową. Pokażemy m.in.:
dlaczego zdarza się nam łamać dietę,
jak rozumieć informacje na etykiecie, by dokonywać bezpiecznego wyboru produktów spożywczych,
jak przygotowywać się do urodzin i innych uroczystości w gronie rodziny i znajomych,
jak przeżyć ze spokojną głową bezglutenowe wakacje i inne wyjazdy.
Wierzmy, że dzięki tej akcji uda nam się pomóc szczególnie tym osobom, którym trudno pogodzić się z wyzwaniami bezglutenowego życia.

Bezpłatne porady dietetyczek
W dniach 16-22 maja nasze dietetyczki z Centrum Diety Bezglutenowej będą dyżurować w godzinach 9.00-17.00, udzielając porad dotyczących wszelkich problemów z dietą bezglutenową. Można zadzwonić, napisać maila, umówić się na poradę online lub osobiście w Centrum Diety Bezglutenowej na warszawskim Ursynowie. Mail: dietetyk@celiakia.pl oraz nr tel.:
Grażyna Konińska +48 602 258 466
Natalia Lipietta +48 736 098 826

„Dieta i ja wychodzimy z domu” – zapraszamy na webinar
Opowiemy w nim o praktycznych aspektach jedzenia poza domem. Webinar odbędzie się w środę 18 maja 2022 r. w godzinach 18:00-20:00. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia otrzymają dziś ponownie w mailu link do rejestracji na spotkanie. Zapisy trwają do 17 maja. Uwaga – jest już bardzo wielu chętnych!

Bezglutenowy Dzień Dziecka – pikniki i spotkania na żywo
Wszyscy jesteśmy spragnieni spotkań na żywo, rozmów, wspólnych posiłków, śmiechu i zabawy. Dlatego z radością zapraszamy na spotkania dla dzieci i dorosłych w ramach zbliżającego się Dnia Dziecka. W tym roku dla naszych członków organizujemy wydarzenia w kilkunastu miastach w całej Polsce! Będą m.in. pikniki, ogniska, wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Plan poszczególnych wydarzeń przedstawimy już jutro.


Mamy nadzieję, że wśród tak wielu wydarzeń każdy znajdzie dla siebie takie, które mu odpowiada. Prosimy o aktywną obecność na naszych profilach w mediach społecznościowych, wklejanie zdjęć z biegów, komentowanie naszych postów. Wspierajmy się wzajemnie w tym szczególnym tygodniu MDC w naszej nie zawsze łatwej codzienności na diecie bezglutenowej.

https://celiakia.pl/dieta-i-ja-na-dobre ... -celiakii/
ODPOWIEDZ