Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
skrzypcowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 16 mar, 2005 16:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: skrzypcowy »

Witam!
Ja mam skąpoobjawową więc na dietę przechodzę co jakiś czas (wiem, że to głupota, ale zbyt długo nie daję rady). Właśnie mam kolejny okres bólu, biegunek, wymiotów i innych atrakcji związanych z nietolerancją glutenu więc po raz kolejny przechodzę na dietę bez glutu....
Co do chleba kukurydzianego to mam wrażenie że z czystej mąki kukurydzianej bez dodatku "zwykłej" bezglutenowej nic z tego nie wyjdzie - będzie się kruszył. Poczytaj forum tam znajdziesz info na każdy temat ;-)
Pozdrawiam!
agnieszka02
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 paź, 2006 23:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: agnieszka02 »

Cześć:)
Mam dietę bezglutenową od urodzenia, a właściwie od 3 miesiąca życia, czyli już 20 lat... wcale nie uważam tego za coś uciążliwego, choć dawniej przeszkadzało mi to. Mam jednak szczęście, bo nie mam żadnych objawów, chorobę widać jedynie dzięki badaniom.
Dopiero niedawno odkryłam to forum, świetnie, że można się wymienić tutaj uwagami, sama znam 2 osoby osoby chore na celiakię, w tym moją kuzynkę (ale ona ma dodatkowo uczulenie na białko), której mama wpadła w panikę, bo nie wiedziała co robić:)
Ja jem w miarę normalnie to samo co cała rodzina ( bo mama przez te 20 lat nauczyła się tak gotować, że prawie nie widać różnicy w zupach i innych daniach).
Zresztą w Krakowie zaroiło się ostatnio od sklepów ze zdrową żywnością :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lili
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt 17 paź, 2006 16:50
Lokalizacja: Białystok

Może ja też się przedstawię :)

Post autor: Lili »

Cześc O:)
Mam na imię Lila
Od wczoraj jestem nową zarejestrowaną użytkowniczką forum, chociaz na stronę poświęconą celiakii zaglądam od roku. Temat jak najbardziej dotyczący również mnie. Celiakię zdiagnozowano u mnie w 2 miesiacu życia. O powikłaniach napiszę kiedy indziej. Ciesze się że jest miejsce gdzie można dyskutowac i dzielic sie doswiadczeniami. To z pewnością pomaga wielu z nas. Czuję że bede tu gościc bardzo czesto O:) z czego się cieszę.
Lili
Dorciq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 18 paź, 2006 17:46
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dorciq »

mi tez udało sie zalogowac jestem z siebie dumna :lol: I właśnie postanowilam zaczac scisłą diete, bo zawsze sobie na cos pozwalam albo podjadalam wiem wiem to nie odpowiedzialne, ale wszystko co zabronione kusi chrupiaca buleczka itd...
Awatar użytkownika
Dorota_K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 11:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dorota_K »

Witam

Mam na imię Dorota i mam 15-letniego syna. Najprawdopodobniej chorego na celiakię, chociaz zdiagnozowano u Niego Zespół Aspergera, to jednak dotychczas nie odkryto PRZYCZYNY. Przyczyna chyba tkwi w glutenie... Mam nadzieję, że wiele sie od Was nauczę.

Pozdrawiam serdecznie
To, co samo sobie poszło - może czasem samo wrócić...

http://www.miejscewsieci.fora.pl - Prywatne Forum Rodziców Dzieci z Zespołem Aspergera - adminuję ;)
Awatar użytkownika
Kamil K
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 10:54
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Kamil K »

Witam wszystkich! Postanowiłem zalogowac się na forum bo może będę w stanie komuś pomóc jak i sobie :wink: Zanim zdiagnozowano u mnie chorobę przez rok czasu musiałem sie nękac z objawami a teraz juz jestem 3 lata na ścisłej diecie bezglutenowej a już rok trzymam dodatni bilans kaloryczny :D mam nadzieje, że wiele będziemy mogli nauczyć się od siebie 8)
Pozdrawiam
Kamil K
BEA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 26 paź, 2006 15:32
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: BEA »

Witajcie miło Was poznać :lol:
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
lubie_czekolade
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 29 paź, 2006 20:58
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lubie_czekolade »

Cóż... Lubię czekolade :) Ogólnie lubie jeść, bo uważam, że jest to jedna z przyjemniejszych rzeczy w życiu. Od trzech i pół roku choruje na cukrzycę insulinozależną i od trzech lat na celiakię. Forum znałam już duzo wcześniej, ale szczerze pisząc nie obchodziła mnie za bardzo moja choroba. Ostatnio zaczęło do mnie docierać, że pora coś ze sobą zrobić i w ten oto sposób zawitałam tutaj :)
"Lunatycy otaczają mnie..."
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: neoaferatu »

Witajcie, mam dwóch synków Michałka i Pawełka, którzy są już ponad rok na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Mają autyzm i z tego co zaobserwowałam dieta sporo im pomogła, bo glutenu i kazeiny nie trawią. Nie daję im też cukru, bo wyleczyliśmy grzybicę, ale nie chcemy żeby wróciła. Mam nadzieję, że na tym forum znajdę dużo podpowiedzi dietetycznych no i towarzyszy niedoli.

Neo
Neo
piotr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 13:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotr »

Witam,

Właśnie rozpoznano u mojej 10-letniej córki chorobę Duhringa, więc witam w klubie rodziców dzieci bezglutenowych.

Piotr Wróbel

Brwinów /k. Warszawy
Awatar użytkownika
halszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 01 lis, 2006 16:17
Lokalizacja: Polska Południowa

Post autor: halszka »

Witam, mam aktualnie celiakię skąpoobjawową i chorobę Duhringa w jednym (ale bywało, że ta celiakia taka skąpa w objawach nie była) :lol: Wszystkich bardzo serdecznie pozdrawiam! O:)
szmergiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 lis, 2006 21:55
Lokalizacja: piotrków trybunalski

Post autor: szmergiel »

witam!!

Choruje na celiake od 20 lat, od drugiego roku życia. dziś odkryłem to forum. lepiej póżno niż wcele. ciesze sie że moge wreszcie spotkac ludzi którzy w pełni rozumieją czym jest życie z dieta bezglutenową. POZDRAWIAM!! 8)
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

czesc! Mam na imie Kasia i jastem mama 5 letniej Mai na diecie bezglutenowej od ponad 4 lat. Troche sie nameczylam ale jakos udalo mi sie zarejestrowac. Troche pobladzilam, poniewaz jestem poczatkujaca internautka, ale jestem!!!

Witam wszystkich goraca. Chetnie podziele sie moimi doswiadczeniami i jesli bede mogla to pomoge! Licze rowniez na wasza pomoc! :wink:
kasia j
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Witam mam na imię Magda, jestem mamą 2,5 letniej Martynki. Nie wiem czy Martyna ma celiakię czy alergie na gluten. Wyniki na przeciwciała przeciwgliadynowe wyszły dodatnie. Do gastroenterologa jestem umówiona dopiero na lutego 2007. Martyna juz była na diecie bezglutenowej ale poszłam z nią na odczulenie(co okazało sie bzdurą) i musiałaśymy wrócić na diete.
Wszystkich serdecznie pozdrawiamy. :wink:
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Witam. Mam na imię Monika i właśnie przed chwilą dowiedziałam się, że mój syn ma celiakię. Wyniki biopsji wyszły niestety nie za dobrze. Narazie szperam po forum aby dowiedziec się co Damianek może jeść, a czego nie. Oprócz celiaki jesteśmy "obdarzeni" również cukrzycą typu I. Mój synek ma 5,5 roku.
Zapewne teraz bardzo często będę pojawiała się na tym forum :)
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
ODPOWIEDZ