Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czaroona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 12:33
Lokalizacja: Ełk

Post autor: czaroona »

witam, właśnie zarejestrowałam sie na tym cudownym forum, które niedawno znalazłam :) jest tu tyle przydatnych informacji!! jestem mamą 15meisięcznej JUlci, która jest alergiczką, z tego co zauważyłam to na gluten, jajko, laktozę, i co mnie zdziwiło dziś dałam jej ser kozi i tez dostała czerwonych policzków ;( więc i na to. właśnie zaczynam dla niej ostrą dietę, będę sama piekła chleby i zaczełam juz sama przygotowywać szynki na kanapki, bo w większości jest gluten.W tygryskach, które jej dawałam jest gluten i laktoza szok. :/ TAkże cieszę się, że tu trafiłam ;) pozdarwiam :)
czaroona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 21 mar, 2009 12:33
Lokalizacja: Ełk

Post autor: czaroona »

czaroona,
KasiaK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 17:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: KasiaK »

witam!
2tyg temu dowiedzialam się ,ze jestem chora na celiakie :( podlamamłam sie prawie nic nie jadlam oprocz chrupkiego pieczywa kukurydzianego :( teraz jest ciut lepiej znalazlam to forum dzieki niemu wiem wiecej o tej chorobie
pozdrawiam
biedronka999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt 17 mar, 2009 15:10
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: biedronka999 »

Witam
Jestem nowa - jak widac :053:
od 2 do 6 roku zycia bylam na diecie bezglutenowej. Zespol zlego wchlaniania z calkowitym zanikiem kosmków jelitowych.
Odstawiono diete. Wiele lat spokoju. 2 lata temu zaczęły sie poszukiwania.
Uporczywa i ciagle nawracajaca pokrzywka.
Od dermatologa do alergologa i tak rok czasu. W koncu ktoras alergolog zlecila badania w kierunku chorob tkanki lacznej. Odczyn Waaler-Rose`go wyszedł ponad 1000 przy czym norma jest do 8. Zaczely sie spacery po reumatologach. W miedzy czasie wiele niepokojacych wynikow w tym przeciwciala ANA w mianie 1:1280 przeciw centromerom, bole stawow, kosci, ospałość. Po pobycie w klinice wykluczono sprawy reumatologiczne (ANA zniknęły :galy: nie wiadomo dlaczego chociaz mi to pasuje :D ). Wyszly przeciwciala przeciw endomysium. Ponadto uporczywe bole brzucha, podwyzszone enzymy watrobowe, anemia, znacznie obnizony poziom zelaza we krwi. Teraz domyslam sie ze bedzie mnie czekala biopsja - przygotowuje sie do kolejnej walki. Lat 18...
Eli80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 22 mar, 2009 12:22
Lokalizacja: Kobyłka

Post autor: Eli80 »

Dzień dobry
Co do celiakii, to nie wiem jeszcze czy któreś moje dziecko na nie nie choruje ale napewno córka nie toleruje glutenu i mam nadzieję że czegoś się dowiem na tym forum
piguła
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 23 mar, 2009 16:50
Lokalizacja: Opole

Witam

Post autor: piguła »

Witam wszytskich:)Jestem przyszłą pielęgniarka i na dodatek dziewczyna bezglutka:)Mam nadzieje,ze gdy bede potrzebowac Waszej pomocy to udzielicie mi jej,ja rowniez z checia pomoge:)
chantico
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz, 2008 22:17
Lokalizacja: małpolska

Post autor: chantico »

Witam!
U mojej 3-letniej córki w pażdzierniku zeszłego roku zdiagnozowano celiakie. Początki diety były straszne a niewiedza ludzi przerażająca. Ostanio od pielągnietrki usłyszałam pytanie- " a co to jest gluten" :galy: załamałam się :)
Często czytam to forum, ale jakoś nie było okazji napisać:)
Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony wt 31 mar, 2009 11:16 przez chantico, łącznie zmieniany 1 raz.
prezes7979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 kwie, 2009 14:51
Lokalizacja: Racibórz

Re: Przedstaw się :)

Post autor: prezes7979 »

Witam , na diecie dopiero 3 miesiąc , oh ciężko..... :029:
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

Witam!
ja na diecie nie jestem, chora też nie, ale mam chorego chłopaka... ehhh nie jest lekko :( szukam wszystkiego, co mi pomoże mu pomóc...
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
kajkasz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 08 lis, 2008 19:03
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: kajkasz1 »

Witam!
Jestem mamą 3-letniego Kuby uczulonego na wiele pokarmów (mleko krowie, kozie, jaja, kakao, soję, marchew, seler, część ryb, pomidory, cytrusy ...?) w tym na mąkę pszenną. Po biopsji (nie stwierdzono zaniku kosmków) i testach (-) wykluczono celiaklię, ale ... ta mąka pszenna jest dosłownie wszędzie. Na razie testujemy żyto, ryż i kukurydzę. Mały ma przewlekłe zapalenie dwunastnicy i jelita grubego, prawdopodobnie na tle alergicznym.
Dzięki Waszemu forum trafiłam do sklepów, gdzie mogłam kupić małemu smakołyki, mąkę, zamienniki jaj, mąkę na naleśniki. No i Wasze przepisy ratują mi czasem życie. Serdeczne dzięki!
Kajka
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Witam i pozdrawiam!
Jestem matką mojej dorosłej córki, która ma celiakię. Doktorzy twierdzą, że ja celiakii nie mam (negatywny wynik biopsji, nie wykryto przeciwciał), ale od sierpnia ub. roku za poduszczeniem Juniorki jestem na diecie BG i od tej pory nie mam biegunek, które mnie męczyły od paru lat. Mądry profesor powiedział - No cóż, widocznie ta dieta Pani służy ... ;) Ale ma całą masę innych fajnych problemów zdrowotnych, więc mam nadzieję, że się czegoś ciekawego dowiem.
Człowiek się uczy całe życie - dieta nie jest problemem, problemem mogą być skutki psychologiczne i towarzyskie...
Yrek20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 15 kwie, 2009 14:45
Lokalizacja: Nisko

Post autor: Yrek20 »

Cześć ;)
Mam na imię Ireneusz, 20 lat . Tego roczny maturzysta.
Nigdy nie byłem na diecie bezglutenowej, ale rok temu po pobycie w szpitalu.
Stwierdzono u mnie prawdo podobieństwo choroby trzewnej, zalecili mi dietę żeby
wystawić w 100% diagnozę. Kończe szkołe średnia i zastanawiam się czy na tych wakacjach zastosować 3 miesieczną dietę?? trafiłem na to forum w celu zapoznania się z waszymi przypadkami i postanowić co dalej ;)

Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
xMagdalenax
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 15 kwie, 2009 21:46
Lokalizacja: Ok. Łańcuta

Post autor: xMagdalenax »

Hejo. Jestem Magda, dwa dni temu otrzymałam wyniki i mam celiakię ;/ Jak narazie nie potrafie sie przystosować do 'innej' żywności ale coż jakoś muszę. Mam nadzieję że jak bedę mieć jakiś problem dotyczący celiaki to mi pomożecie ;) Pzdr.
dagma7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob 18 kwie, 2009 17:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: dagma7 »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem na etapie diagnozowania, p/c endomysium dodatnie. Przede mną biopsja...jak uda mi się skierowanie dostać.
Mam 31 lat, za sobą dwa poronienia. Lekarze mnie badali na lewo i prawo i nic nie wymyślili. Diagnozowanie w kierunku glutenu zaaplikowałam sobie niestety sama,,,albo i stety.
Pozdrawiam :043:

aha, inne objawy u mnie to: afty,wzdęcia,drgawki przy stresie,deprecha,grudkowa wysypka na twarzy,podwyższone trochę crp,problem z zębami, po poronieniu te objawy jakby się nasiliły
Ostatnio zmieniony sob 18 kwie, 2009 21:06 przez dagma7, łącznie zmieniany 1 raz.
mama ela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 17 kwie, 2009 22:58
Lokalizacja: grebów

Post autor: mama ela »

Jestem Ela mama 7-letniego jasia,u którego w 4 roku życia dopiero rozpoznano celiakię, a 1 objawy pojawiły sie w 6 miesiącu życia.
ODPOWIEDZ