Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
beatka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009 16:52
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: beatka »

Witam wszystkich :D
Jestem mamą niespełna 2-letniego Mareczka, objawy wskazują na celiakię, w endoskopii nie potwierdzona, ale my nadal w trakcie diagnozowania. Synek na diecie jest od sierpnia, ponadto ma stwierdzoną alergię na pszenicę, kukurydzę i indyka.
Cieszę się, że mogę do Was dołączyć :D
monika 77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 11:32
Lokalizacja: Nieznamierowice

Post autor: monika 77 »

Hej. Witam wszystkich. jestem mamą 9 - letniego Dawida, który jest na diecie bezglutenowej. Uczulenie na gluten wykryto mu jak miał 5 lat. Mieszkamy w małej miejscowości i dostęp do produktów bezglutenowych jest trudniejszy niż w miastach ale mimo to dajemy radę:) Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

Witam serdecznie,
Jestem tatą 6 -letniego Mateusza, u którego zdiagnozowano w lutym celiaklie. W kwietniu stwierdzono celiaklie u mojej żony Wioli. Więc praktycznie cała rodzina jest w 70% na diecie bezglutenowej :). mam nadzieje że pogłebimy swoja wiedze na temat diety bezglutenowej na forum :) super że takie forum istnieje Pozdrawiam :) :)

Od moderatora - błagam, nie "celiaklię' tylko "celiakię", bez drugiego "l".
Żeby dieta miała sens powinna byc prowadzona w 100% :), no chyba, że chodzi o to, że te 30 % to glutenowy tata...
Ostatnio zmieniony śr 18 lis, 2009 11:10 przez grawoj, łącznie zmieniany 1 raz.
domi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 lis, 2009 12:35
Lokalizacja: skierniewice

Post autor: domi »

witam, ja mam podejrzenie celiaklii (choroby, której nawet jeszcze poprawnie wymówic nie umiem) ;)
na dzień dzisiejszy jestem przerażona dietą, którą będę musiała stosować, ale mam nadzieję, że pomożecie :)
serdecznie pozdrawiam!

//Oj, ja nie wiem, skąd ta tendencja do utrudniania sobie tej i tak niełatwej nazwy... To jest celiaKIA, nie celiaklia, żadnych dodatkowych "L" nam nie potrzeba :)
Ostatnio zmieniony czw 19 lis, 2009 19:30 przez domi, łącznie zmieniany 1 raz.
asew1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 lis, 2009 08:58
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: asew1 »

Witam , jestem opiekunką 18 miesięcznego chłopczyka , który być może ma celiakię lub jakąś inną chorobę glutenozależną . Jesteśmy w trakcie diagnozowania. Jeśli jest ktoś z okolic Tarnowa to z przyjemnością nawiąże kontakt.
Awatar użytkownika
gosiaonline
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 15:35
Lokalizacja: Mszczonów

Post autor: gosiaonline »

Witajcie,jestem od 3 miesięcy na diecie bezglutenowej a dwa dni temu usłyszałam od lekarza że to celiakia,nie bardzo sobie radzę z ta dietą,nie moge tez znaleźć dobrego gastroenterologa ale myślę że przy waszej pomocy napewno bedzie łatwiej
:)

Gosia
MMrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 23 lis, 2009 11:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MMrk »

Witam
mój mąż był leczony ponad 35 lat temu w poradni chorób dla osób z celiakią (bardzo restrykcyjna dieta np ryż był wprowadzony po 5 roku życia) - od 8 mc do 9 lat - potem stwierdzono że jest zdrowy - obecnie ma nawrót choroby
jestem tez mamą niespełna czterolatka - u którego zdiagnozowano autyzm w 1,5 - 2 roku życia i niewyjaśnioną chorobę krwi (związaną z "wyciekiem/nieprzyswajalnością (?) żelaza - leczony w poradni hematologicznej przez 1,5 roku + specjalistyczne badania) i problemami gastrycznymi/innymi - na dzień dzisiejszy głównie po diecie SCD (z dodatkowymi restykcjami, wprowadzonej dwa lata temu) - jedyny problem to niewyraźna mowa
Dodam że obydwaj moi panowie badania z krwi "na celikię" maja prawidłowe
Jestem tez mamą sześcioletniej córy u której niestety pojawiły się problemy gastryczne
Ostatnio zmieniony pn 23 lis, 2009 12:10 przez MMrk, łącznie zmieniany 2 razy.
zarowka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 23 lis, 2009 10:08
Lokalizacja: Gdańsk

Cześć.

Post autor: zarowka »

Cześć wszystkim. Jestem na diecie bezglutenowej od trzech miesięcy :-) Nie mam diagnozy. Na dietę przeszłam, żeby wesprzeć leczenie mojej tarczycy. Męczą mnie też anemie (B12 i Fe)
iza.b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 20 lis, 2009 11:41
Lokalizacja: legnica

Post autor: iza.b »

Witam wszystkich. Jestem w trakcie diagnozowania celiakii, od tygodnia jestem na diecie bezglutenowej
Tina.07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 23 lis, 2009 20:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Tina.07 »

Witam wszystkich,
Mam 44 lata i od tygodnia mam rozpoznaną celiakię. Jest to moja druga choroba autoimmunologiczna gdyż od 21 lat choruję na cukrzycę I typu (insulinozależną), obecnie dość mocno powikłaną :029: . To forum jest dla mnie obecnie głównym źródłem informacji na temat "bezglutenu".
Pozdrawiam :029:
aga1276
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 30 lis, 2009 19:45
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: aga1276 »

Witam. Jestem mamą 5 -letniego Wiktora, u którego nietolerancję glutenu wykryto miesiąc temu. Jak na razie to wszystko jest dla mnie trudne, ale mam nadzieję, że dzięki forum szybko sie to zmieni.
Pozdrawiam :)
olajust
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 02 gru, 2009 21:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olajust »

Witam
Jestem mamą dwóch synów (4lata oraz 1 rok i 8 miesięcy). Ostatnio u mojego młodszego synka wykryto przeciwciała AGG 1:40 sugerujące celiakię. Jesteśmy zapisani już do szpitala w celu dalszej diagnostyki. Bardzo się denerwuję, bo wiem, że mojego synka czeka biopsja. Jest alergikiem, nigdy nie był pod narkozą. Czy jest tu może ktoś, którego małe dziecko było w podobnej sytuacji?
Ola
Alina Maria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 03 gru, 2009 13:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Alina Maria »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jestem nowym członkiem forum. Od tygodnia po długo trwajacej diagnozie i duzym ubytku zdrowia, wiem , ze mam celiakie. Nie spopdziewałam sie tego w wieku 44, ale cóz zycie jest pełne niespodzianek. Nie ukrywam ,ze jestem troche tym wszystkim przerażona. Wielu rzeczy nie wiem , dopiero zaczynam sie uczyc zyc z celiakią. Liczę na wskazówki osób doswiadczonych. Pozdrawiam goraco Alina
iwa157
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 14:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: iwa157 »

Witam serdecznie
Jestem mamą Mai (prawie 6 lat). Właśnie zdiagnozowano u niej chorobę trzewną. Jestem trochę przerażona, bo zawsze myślałam, że "bezglutenowcy" nie mogą jeść chleba i reszty co jest powiązane mąką pszenną, a tu jeszcze te konserwanty.
Wogóle przeraża mnie perspektywa "dozgonnej" diety, jeszcze tylu rzeczy nie wiem. Mam nadzieję, że znajdę tu wiele cennych rad i wskazówek. Pozdrawiam Iwona
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Dzień dobry wszystkim,
Celiakię mam zdiagnozowaną "ponownie" w roku 2000 (swoją historię opowiem w innym wątku). W zasadzie nie jestem nowa, bo udzielałam się trochę zaraz po diagnozie na tym starym jeszcze forum. Teraz wróciłam, bo chcę się zapisać do stowarzyszenia i szukam w Warszawie dobrego gastrologa znającego się na celiakii.
Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ