Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kdominczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 05 gru, 2012 16:37
Lokalizacja: Łódź

Witam

Post autor: kdominczyk »

Jestem Kasia o swojej chorobie dowiedziałam się dosyć niedawno bo 26.11.12 po 27 latach walki z dolegliwościami. Jestem na początku bezglutenowej drogi, jeszcze się gubię mam nadzieję, że z pomocą tego forum sobię poradzę.Pozdrawiam
Dorunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009 10:57
Lokalizacja: Okolice łodzi

Post autor: Dorunia »

Zawracam Wam głowę, a się nie przywitałam.

Jestem mamą dziesięcioletniego alergika, jak miał trochę ponad 6 lat zdiagnozowana została u niego alergia na pszenicę i żyto, oraz na kilka innych produktów. Po za tym mam piętnastoletniego autystyka który był na diecie bezglutenowej większą część swojego życia, obecnie nie jest. Zaliczamy wpadki nasze i syna, ciągle się uczymy, ciągle coś nas zaskakuje. Dziękuje że tak chętnie służycie radą i pomocą!!
Awatar użytkownika
Rudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt 07 gru, 2012 12:00
Lokalizacja: Warka

Post autor: Rudi »

Witam serdecznie :)
Moja 12-letnia córka ma zdiagnozowaną celiakię od połowy listopada w związku z czym jestem na początku długiej, bezglutenowej drogi. Staram się jak mogę aby uniknąć glutenu ale wszędzie czai się panika. Najgorszy jest brak konkretnej informacji na opakowaniach, więc szukam gdzie się da. Cieszę się, że można znaleźć u Was wiele cennych informacji.
Pozdrawiam !
Obrazek
marlena77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 08 gru, 2012 07:42
Lokalizacja: Warszawa

Witam forumowiczów

Post autor: marlena77 »

Witam serdecznie,

nazywam się Marlena, mieszkam w Warszawie. Liczę na wiele znalezienie wielu ciekawych postów i ludzi :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
viooltjes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 10 gru, 2012 13:18
Lokalizacja: Amsterdam

Czesc wszystkim :)

Post autor: viooltjes »

Znalazlam sie tutaj poniewaz od jakis pieciu miesiecy mam problemy z zoladkiem trawieniem i ogolnie zle sie czuje.
Mam na imie Magda, pochodze z dolenego slaska ale od jakiegos czasu mieszkam w Holandii. Od tego czasu praktycznie zaczely sie moje problemy zdrowotne..
Mam nadzieje ze na tym forum uda mi sie roziwac niektore choicaz watpliwosci. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
segal007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 12 gru, 2012 20:37
Lokalizacja: Krześlów

Post autor: segal007 »

Witamy wszystkich serdecznie :) :) Marcin i Danuta.

Jesteśmy rodzicami los tak chciał że jedna z naszych córek 7-mio letnia Natalia od dwóch lat choruje na cukrzycę typu 1 do tego prawdopodobnie doszła celiakia,myślę że z waszą pomocą i waszym doświadczeniem łatwiej nam będzie pomóż córce w jej chorobie.

Pozdrawiamy gorąco. :053: :)
trzytrzy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 13 gru, 2012 18:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: trzytrzy »

Witam i ja :)
Nazywam się Paula, lat 21, na diecie bg od sierpnia tego roku. Od samego początku forum to było dla mnie skarbnicą wiedzy, teraz myślę, że powoli mogę zacząć sama się nią dzielić :)
Ninka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 13 gru, 2012 18:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Ninka »

HEJ. :)
Jestem Nina. Od 4 lat zdiagnozowana jako IBS aż w końcu poszłam do dobrego gastrologa, który połączył w całość dolegliwości, niedokrwistość itd. IIIa w skali M.

Jestem z Poznania, z tego co przeglądałam, na stronce w moim mieście nie wiele się dzieje dla celiaków, ja bardzo chętnie będę uczestnyczyć w różnych inicjatywach.

bardzo dziękuję za tą stronę i forum. dopiero się uczę- zdiagnozowana na końcu listopada
MałaZajączka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 16 gru, 2012 11:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MałaZajączka »

witam wszystkich serdecznie :)

nazywam się Olga i razem z moim Tatą jesteśmy na diecie bezglutenowej mniej więcej od 8 lat (dopytam od kiedy konkretnie ;)). Na początku nie przeprowadzaliśmy żadnych badań, lekarz pierwszego kontaktu z duuużą intuicją zaproponował nam wypróbowanie diety bezglutenowej i po 2 miesiącach zaczęliśmy się czuć na tyle dobrze, że już potem z niej nie zrezygnowaliśmy :) celiakię zdiagnozowano u nas na 100% dopiero w tym roku w sierpniu.

na forum trafiliśmy dzięki naszej dietetyczce. Poszukujemy ciekawych przepisów i wskazówek czego unikać (cały czas się przecież jeszcze uczymy :)).

pozdrawiam serdecznie,
Olga
JagodaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 gru, 2012 09:36
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: JagodaR »

Witam serdecznie

Pewnie każdy z was na poącztku był tak samo przerażony jak ja...
Mam podejrzenie Celiakii.. Proszę podzielcie się ze mną waszymi doświadczeniami.
Bo ja jestem przerażona.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich
powiewinspiracji
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 21 gru, 2012 18:25
Lokalizacja: Szczecin

cześć wszystkim

Post autor: powiewinspiracji »

Jestem już na diecie bezglutenowej, ale jeszcze w trakcie diagnozowania celiakii. Wyniki będą w styczniu. Ciekawa jestem czy zostanę z Wami na dłużej, bo miło tu u Was :)
Daria
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 lis, 2012 21:41
Lokalizacja: Kolno

Post autor: Daria »

Witam wszystkich,

Mam 22 lata, na diecie bezglutenowej byłam przez swoje pierwsze 6 lat życia. Po tym czasie po prowokacji lekarz stwierdził, że mogę jeść normalnie.
Jednak w październiku dosłownie z dnia na dzień pojawiła mi się wysypka prawie na całym ciele.
Do tego problemy żołądkowe miewałam od kilku lat, jednak każdy lekarz to bagatelizował.
Cóż, z mamą stwierdziłyśmy, że przeję na dietę bezglutenową i powiem Wam, że wysypka znikła, ja czuję się o wiele lepiej.
elidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 19:11
Lokalizacja: Krosno

Witam wszystkich

Post autor: elidan »

Jestem mamą 4,5 letniego chlłopca z celiakia. Chorobę te zdiagnozowano 20grudnia 2012 roku. Zaczęło się kiedy poszłam na prywatną wizytę do lekarza z infekcją gardła, syn wtedy nieprzerwanie kaszlał.lekarz go zbadał i postawił diagnozę zapalenie krtani, oskrzeli i górnych dróg oddechowych. Na koniec wizyty napomknęłam lekarzowi, że martwi mnie wzrost syna, że przybiera na wzroście ale jest poniżej 3centyla na siatce centylowej. Lekarz dał skierowanie na badanie krwi na którym była morfologia i przeciwciała endomyslialne Iga i igg z dopiskiem podejrzenie celiakii.
Wtedy pierwszy raz dowiedziałam sie o chorobie.
elidan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 25 gru, 2012 19:11
Lokalizacja: Krosno

Post autor: elidan »

Dodam, ze przez te 4 i pól roku syn był pod opieką lekarza w przychodni, który leczył syna na rożne infekcje np.kaszel. Kiedy syn miał 2 lata( w tym czasie robi sie tzw.bilans) lekarka popatrzyla na dziecko i powiedziała ze jest zdrowe i nie będziemy robić bilansu. I tak doprowadziło to do odkrycia choroby ( celiakii) w wieku 4,5 lat.
Ola81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 01 sty, 2013 12:57
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Ola81 »

Witam wszystkich, mam na imię Ola.

W kwietniu trafiłam do szpitala z podejrzeniem PZT, ale wykonana biopsja jelit wykazała jednak celiakię (choć badania IgA wyszły w normie). Dodatkowo choruję na Hashimoto, Endometriozę i Adenomiozę.
Zgodnie z postanowieniem noworocznym od dzisiaj przeszłam na dietę bezglutenową :) Trzymajcie kciuki żebym dała radę :)

Pozdrawiam wszystkich gorąco w Nowym Roku! :sylwester:
ODPOWIEDZ