Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewa26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 21 sty, 2006 19:49

Post autor: ewa26 »

Witam
Mam na imię Ewa i mam 10,5 miesięcznego synka. Sama w dzieciństwie chorowałam na zespół złego wchłaniania i jestem dzieckiem z tak zwaną skazą. Nie leczono mnie ale byłam na specjalnej diecie.
Olek ostatnio dostał dziwnej pokrzywki i na główce ciemieniuchę. Moze panikuje ale zastanawiam sie czy to przypadkiem nei jest neitolerancja glutenu.
PZDR
Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

Post autor: katarzyna »

Cześć mam na imie Kasia mam prawie 6 letnia córkę ze stwierdzoną celiakią i 2 letnia która 1 lutego będzie miała badania w tym kierunku.U mnie też jest poejrzenie celiakii tylko nie wiem gdzie powinnam udać się do lekarza .Moje dzieczynki są pod kontrolą poradni gastoenterologicznej dla dzieci a ja poradzcie. :!: Pozdrawiam serdecznie.
kasia
Bartek 23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 22:07

Bartłomiej 23

Post autor: Bartek 23 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!! W dzieciństwie miałem podejżenie celiaki ale nie zrobiono mi biopsji.Obecnie mam 23 lata i czekam na wyniki biopsji a zarazem bedą to wyniki świadczące czy jestem glutkiem czy nie.Obecnie uczę sie stosować diete bezglutenową.Ja nie wiem co by to było gdyby nie było takiej strony? Mogę się tu dowiedźieć wszystkiego.Dzieki :P
izaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 14 lut, 2006 11:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaS »

Czesc. Na imię mam Ola, mam 25 lat i jestem z Katowic.
W zeszłe wakacje dermatolog podejrzewała u mnie chorbę Duhringa. Wysłała mnie na dietę i szczegółowe badania - czekałam pół roku na wuzytę w klinice - po to tylko by usłyszeć ze mam stosować diete - lekarka nawet mnie nie obejrzała, bo po pół roku stosowania diety objawy prawie całkowicie ustąpiły. Lekko mnie to zdenerowowało - samorzutnie przerwałam dietę - i (na co niestety nie musiałam długo czekać) jak tylko objawy się pojawiły - wybrałam się do gastroenterologa (który też patrzył się na mnie jakbym z księżyca spadła, bo nie mam żadnych problemów z żołądkiem, a życzę sobie badania). Zresztą - między innymi dzięki temu forum, które od paru miesięcy podczytuje wiedziałam jakie badania chcę zrobić.
Miałam robione przeciwciała przeciw gliadynie i endomysuim - wyniki wyszły negatywny. Za to biopisja wykazała III stopnień zaniku kosmków :(
Tak więc sama sobie zdiagnozowałam Duhringa ;) (tak myślę, bo troszkę zdezorienotwana jestem tymi wszystkimi informacjami) od tygodnia usiłuję się przezwyczaić do myśli że produkty glutenowe naprawdę mi szkodzą.
Cieszę się że jest takie miejsce jak to... Bo zupełnie nie wiem gdzie szukać informacji. Szczerze mówiąc lekarz nie powiedział mi nawet jednego % tych rzeczy, które tu już zdążyłam dziś przeczytać.
Pozdrawiam wszystkich!
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Chciałam się przedstawić .
Jestem mamą 8,5 letniej Ani
Od dwóch lat jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej .
Mam nadzieję ,że znajdę wiele interesujących wiadomości dotyczących
tej choroby.
Dorota

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:15 pm ]
Data wejścia na forum to 31.01.06
3xmama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw 16 lut, 2006 09:33

dzień dobry i cześc

Post autor: 3xmama »

cześc,dzisiaj dołączyłam do waszego grona; na diecie jestem od 10 -go miesiąca a dzisiaj dobiegam 30- ki - sporo czasu. Właściwie do tej pory nie zetknełam się z nikim kto ma celiakię, grono moich znajomych, przyjaciół to ludzie zdrowi, chciałabym nawiązac nowe znajomośii.. Coś o sobie jestem mężatką, mam dwuletniego synka Mateuszka, pracuję, mieszkam w Rzeszowie, pozdrawiam wszystkich obecnych na forum :wink: [/list][/b]
margolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz 19 lut, 2006 10:15
Lokalizacja: barczewo

Post autor: margolcia »

witam,
jestem nową forumowiczką. forum bardzo mnie zaciekawilo...jestem na diecie praktycznie od urodzenia, przyzwyczailam sie do mysli ze bede do konca zycia...
zaciekawilo mnie natomiast, ze wielu zn Was przeszlo na diete bezglutenowa w wieku dorosłym... czy nie bedzie nie taktem jesli zapytam sie jak do tego doszlo?
pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Witam,
jestem Marysia, mam 22 lata, studiuję geografię na UW.
celiakię zdiagnozowano u mnie w grudniu 2005, po jakichś 5 miesiącach ciągłych problemów pokarmowych i 4 miesiącach rozbijania się o przeróżnych lekarzy.
Trochę z niepokojem myślę o konieczności bycia na diecie przez resztę życia, ale dobrze wiedzieć, że jest nas więcej :wink:
camille
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 20 paź, 2005 20:09
Lokalizacja: Piła

nowicjusz

Post autor: camille »

witam wszystkich jestem na diecie bezglutenowej od marca 2005 roku zawsze tylko czytałam wasze listy ale teraz zdecydowałam zalogować się na forum i przedstawić.
camille
Awatar użytkownika
nifu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 lut, 2006 19:54
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: nifu »

WITAM WITAM mam prawie 18 lat i dokładnie wczoraj dowiedziałem sie ze ma celiaklie. taka stara dupa ze mnie a takie dziecięce choroby łąpie :) mam nadzieje ze znajde jakas pomoc na forum w pierwszych krokach w nowym stylu odrzywiania POZDRAWIAM :)
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

:wink: Witam! z lekkim poslizgiem. Moja przygoda z dietą trwa 13 lat a mam ich obecnie trochę więcej. :lol:
Pozdrawiam.
Aleksandra
Ania-mama Basi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 19:28
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Ania-mama Basi »

Witam wszystkich bezglutków! Jestem mamą 5-cio letniej Basi, od trzech lat jest na diecie i coraz bardziej zaczyna marudzić przy porannej kaszce kukurydzianej i wieczornej - ryżowej zamienianych czasem na chleb bezgl. Szukam nowych przepisów i inspiracji. Pozdrawiam wszystkie zmęczone mamy (ojców?)!!! :wink:
axKLQkV@neostrada.pl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 16:55
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: axKLQkV@neostrada.pl »

Cześć jestem mamą Oli która ma też objawy nietolerancji glutenu jest skierowana na biopsje ale ja mam wątpliwości czy jest to potrzebne poraćcie co robić?
MAnia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 02 mar, 2006 07:58
Lokalizacja: Olsztyn-Poznan

Witam Wszystkich :-)

Post autor: MAnia »

Mam na imię Ania i chciałabym dołączyć do Waszego forum mimo, że nie mam zespołu złego wchłaniania. Po części jednak związana jestem z tą chorobą, gdyż jest ona tematem mojej pracy magisterskiej, którą własnie zaczynam pisać. Dlatego, chciałabym się zwrócić do Wszystkich o pomoc w znalezieniu informacji na temat przychodni bądź ośrodków w okolicach Poznania, które umozliwiłyby mi dotarcie do osób z celiakią i przeprowadzenie krótkich ankiet. Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuje i mam nadzieję, że znajdą się osoby chętne.Pozdrawiam :D
magda74
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 03 mar, 2006 21:33
Lokalizacja: Katowice

Post autor: magda74 »

Witam Mam na imię Magda i jestem mamą 4-letniego Radka u którego stwierdzono nietolerancje na gluten oraz mamą 4 miesięcznego Wojtka, który, mam nadzieję, nie ma żadnej nietolerancji :) .
ODPOWIEDZ