Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młoda_17
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 20:55
Lokalizacja: Świebodzice

Post autor: Młoda_17 »

Witam wszystkich.Od 17 lat mam celiakie, pomału nauczyłam sie z tym żyć...jest ciężko ale daje rade... :o mam proźbe jeśli ktoś zna sklep z żywnością bezglutenowa to bardzo bym prosiła....najlepiej jak by był koło Wałbrzycha lub we Wrocku:)Pozdrawiam:]
Awatar użytkownika
Kathrina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 29 maja, 2006 21:57
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: Kathrina »

Hej! mam 17 lat, na celiakię choruję ok. 6 lat, do tego mam jeszcze cuktrzycę typ I od lat 9. Cięzko jest łączyć te dwie choroby, szczególnie, gdyż obie są bardzo kosztowne. Chętnie poznam osoby, które mają juz doświadczenie w celiakii. Zapraszam do rozmów :wink:
Celiakia od 2000 r.
Awatar użytkownika
mama Justysi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 maja, 2006 22:38
Lokalizacja: szczecin

Post autor: mama Justysi »

Witam wszystkich! Jestem mamą niespełna czteroletniej Justysi u której właśnie rozpoznano celiakię z nietolerancją laktozy .Jestem trochę tym wystraszona chętnie poznam osoby które by mi umiały powiedzieć,czy doradzić wszystko co powinnam wiedzieć na temat tej choroby.
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

No tak trochę techniki i człowiek sie gubi, ale poradziłam sobie. Otóz na dobry początek przedstawię się. Jestem mamą trójki dorosłych dzieci, ale o dziwo to ja jestem chora. Zostałam zdiagnozowana w 1997r - zespół złego wchłaniania, a od 1999 -celiakia. Przez te parę lat nabyłam troche doświadczenia dotyczącego diety i słuchania własnego "ciała". Miałam czsami wszystkiego dość, a zwłaszcza diety i do końca nie wiem czy umię z nią żyć zwłaszcza jak widzę łakocie. Trzeba mieć bardzo silna wolę, żeby nie ulec pokusie. Pozdrawiam wszystkich i jak się trochę rozejrzę to mam nadzieję troszkę popisać. Renata :wink:
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

I ja witam.

Przede wszystkim niezwykle się cieszę, że coś sie w końcu dzieje dobrego u nas w temacie bezglutenu! Kiedy byłam na diecie po raz drugi (już jako dorosła, od lata 1997? do listopada 2004) ciężko było cokolwiej znaleźć po polsku. Teraz znow dieta, ale mam nadzieję, że będzie łatwiej o informacje :).

Tak więc: jestem okresową bezglutenką lat jeszcze 27, aktualnie w ciąży :), ale na diecie dopiero od wczoraj :(. Nigdy nie zdiagnozowana jako celiaczka (aczkolwiek wczoraj pani dr wysnuła hipotezę o celiakii utajonej).

Pozdrawiam wszytkich "bez"!
Elzbieta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 cze, 2006 16:44
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Elzbieta »

Pozdrawiam, jestem nowa.Mam córkę na diecie.Jestem zawiedzona jak niektórzy potrafią wypisywać bzdury.Niestety, potrzeba wam aktualnych informacji. Pozdrawiam.
Elżbieta
Monika D
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 06 cze, 2006 01:01
Lokalizacja: Warszawa

Na dobry początek

Post autor: Monika D »

Witam wszystkich forumowiczów!

Zalecono na dobry początek przedstawienie się co :lol: niniejszym czynię.

Na stronę o celiakii sprowadziło mnie podejrzenie lekarza o tę chorobę u mojej prawie 7-letniej córki. Jesteśmy w trakcie robienia badań z krwii. Nie mamy jeszcze diagnozy (zabieg biopsji wyznaczono na 24 lipca) i właśnie w tej kwestii moje pierwsze pytanie. Jak Wy/Wasze pociechy znosiliście ten zabieg? Nie ukrywam, że boję się zastosowania narkozy... Czy długo czeka się na wynik?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Będąc nową na forum przedstawiam się!

Post autor: mamadwójki »

Mam na imię Aśka, jestem mamą dwójki bezglutenków wieku 5 i 3. Starsza na restrykcyjnej diecie eliminacyjnej jest od 2 roku życia, młody od urodzenia. Sami baardzo przestrzegają diety, w przypadku nowych potraw dopytują się "a czy tu nie ma przypadkiem mąki?" :) nie wiem jak długo będą takie posłuszne ... chodzą do przedszkola ale załatwiłam sobie z Sanepidem, że mogę w całości dowozić własne jedzenie, ponieważ w moim mieście nie ma przedszkola zapewniającego dietę bezglutenową. Celiaki nie mają stwierdzonej, młody ma silne reakcje uczuleniowe po spożyciu przypadkowym glutenu - po 2 h dusi się, temp wzrasta do 40st, starsza ma podejrzenie nietolerancji glutenu - w testach z krwii "nic nie wychodzi", a przy każdej prowokacji glutenem wychodzi to samo: bóle brzucha, bóle głowy, bezsenność, odstawiamy gluten i jest znowu OK. Jako "ciekawostkę" mogę podać, że na syna (Zespół Złego Wchłaniania, uczulenie na gluten) orzeczenie dostałam bez problemu, a na córkę dostałam po 2 odwoływaniach pomimo iż choruje na wrodzoną wadę serca, bez rokowań na wyleczenie ... ale z tego co czytam to wszędzie jest pełno takich kwiatków lekarskich.
Wszystkich gorąco pozdrawiam!
Asia
Awatar użytkownika
Janis_J
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz 18 cze, 2006 11:25
Lokalizacja: ..

Powitanko

Post autor: Janis_J »

HEYKA,

właściwie przypadkiem wskoczyłam na Waszą stronę. Mam już 26 lat (tj.w październiku), i żyję sobie na diecie od urodzenia. Hmmm, jakoś się da. Choć czasem jest ciężko patrzeć jak koleżanki w pracy objadają się na przykład pączkami :-) Wyrosłam na zdrową kobietę :-) Mama poświęcała bardzo dużo czasu kiedy byłam mała. Zresztą sama musiała się wieeeeelu rzeczy uczyć, co może mi dawać, jak to przygotować etc. I bardzo jej za to dziękuję. Jako dzieciak, to nawet nie ciągnęło mnie do normalnego jedzenia, po prostu wiedziałam, że mi nie wolno, i tyle. Od teraz to na bank będę do Was spoglądała. Pozdrawiam, serdecznie. W zasadzie jestem normalną dziewczyną :-) troszkę przemieszkiwałam w Wa-wie , i szkooooda, że nie wiedziałam wcześniej o Waszym spotkaniu :-( bardzo chętnie bym przyjechała. W każdym razie, jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać, to zapraszam .
..::forgive and forget and you will never regret::..
Patryk_1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 18 cze, 2006 13:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Patryk_1984 »

Witam serdecznie, mam na imię Patryk i jestem 22 letnim studentem z Łodzi. Celiakię rozpoznano u mnie jakieś 2 lata temu i to był szok, gdyż musiałem zrezygnować z normalnego życia żywieniowego, a zacząć uważać na to co jem. #-o Początek nie był łatwy, szczególnie gdy jeszcze czasem przez nieuwagę coś zjadłem niewłaściwego to już miałem problemy i praktycznie dzień z głowy. O wiele bardziej wolałbym mieć to od urodzenia tak jak np. Janis_J i wiedzieć od małego że to be a to trzeba jeść bo urosnąć. Dlatego respect dla mamy Janis_J że też wiedziała jak się zachować i się nie poddała. Pozdrawiam serdecznie :)
Patryk Wasiak
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Witam,

Celiakię zdiagnozowano u mnie w pierwszym roku życia i na diecie byłam przez 15 lat. Obecnie mając 25 lat mój gastrolog zalecił ponownie dietę bezglutenową - i tu zaczyna się problem: przez pierwszy okres diety gotowała w domu babcia z mamą. Obie uważały na to co możemy (siostra też chorowała) a czego nie powinniśmy. Obecnie mieszkam sama a przez te 10 lat jedzenia wszystkiego, zupełnie zapomniałam jak to jest. Od tygodnia staram się jakoś gotować bezglutenowo, ale łapię się na tym, że popełniam dużo błędów. Dzięki forum dowiedziałam się wielu praktycznych rzeczy, ale też nasunęło mi się wiele pytań.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Cześć!

Wstyd się przyznać, ale dopiero dziś tu zaglądam 8-[ choć na forum bywam już od kilku lat (i to jako zarejestrowany użytkownik).
Obecnie mam 23 lata i jestem studentką z Krakowa.
Na diecie od 18-go roku życia (czyżby prezent :lol: ), ale już jako dziecko przejawiająca problemy żywieniowe, odwieczna anemiczka. Po wprowadzeniu diety faktycznie dostrzegłam zmiany, choć wcześniej prawie wcale nie widziałam problemu :|
Niastety, dieta z każdym rokiem, zamiast stawać się łatwiejszą, coraz bardziej mi dokucza. Tęsknię ze zwykłym jedzonkiem :(
Dzięki, że jesteście, razem dużo łatwiej "rosnąć zdrowo - bezglutenowo" :D

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!
starzynska_ewa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 21 cze, 2006 19:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: starzynska_ewa »

Cześc . Tu Ewka. Jestem z Lublina. Na diecie od lutego 2005. Pozdrawiam wszystkich
ewcia
tercia7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 cze, 2006 21:09
Lokalizacja: małopolska

Post autor: tercia7 »

Witam:-) Mam na imię Terenia, zaczęłam tu zagladać od jakiegoś miesiąca, kiedy to u mojego męża zdiagnozowano celiakię... :-( ma 31 lat, chorował w dzieciństwie (miał 1,5 roczku), teraz choroba powróciła... A więc staram się czegos nauczyć o diecie bezglutenowej, dzięki forum sporo sie dowiedziałam, ale nadal mam pytania...
ziutka1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 08 cze, 2006 20:27
Lokalizacja: chwilowo Tłuszcz

Post autor: ziutka1980 »

CzeSC, jestem Justyna. I chyba mam męza bezglutka, ale to jeszcze nic pewnego - zaraz postaram się rozwiać moje wątpliwości. Poczytałam już tu trochę i jestem coraz bardziej przerażona. No, ale widze, że jest tu duzo dzielnych osób, więc ja tez postaram sie tak szybko nie poddawać.
No nic, to tyle chyba chcialam o sobie.
Pozdrawiam wszystkich w to gorące popołudnie!
żona bezglutka
ODPOWIEDZ