Przedstaw się :)

Jesteś nowy na forum?
Przedstaw siebie innym użytkownikom, zapoznaj się z instrukcją funkcji Szukaj.

Moderator: Moderatorzy

raudi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 08 maja, 2019 10:00

Re: Przedstaw się :)

Post autor: raudi »

Dzień dobry,
W tym tygodniu będę miał przeprowadzane badania na moje uciążliwe dolegliwości. Dzięki temu forum dużo mogłem się dowiedzieć ;)
Pozdrawiam :)
farfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 22 maja, 2019 22:55

Re: Przedstaw się :)

Post autor: farfa »

witajcie!
wczoraj u corki 14 l zdiagnozowano celiaklie..jestesmy przerazone:(nigdy nie mialam doczynienia z dieta bezglutenowa,mam totalny metlik w glowie,tysiace pytan..szukam wsparcia i bardzo licze ,ze tu je znajde.dopiero dolaczylam do forum,ale juz wiem ,ze bedzie to moja podstawowa lektura.Zapewne zasypie was tona pytan,jesli moge?:)
pozdrawiam wszystkich serdecznie
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

witamy wszystkich! :D
Maju89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 08 lip, 2019 22:26

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Maju89 »

Witam wszystkich. O celiakii dowiedziałem się około 2 miesiące temu, dopiero się wszystkiego uczę. Mam nadzieję, że jakoś sobie poradzę. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! Michał
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Czołem g:D
AgaMi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 16 lip, 2019 16:07

Re: Przedstaw się :)

Post autor: AgaMi »

cześć,
Mam na imię Agnieszka, i trzy tygodnie temu dowiedziałam się , że mam celiakię. Najlepsze z tego jest to , że mam 46 lat, a myślałam , że na to chorują dzieci, jakież było moje zdziwienie :D .
W głowie nieogar totalny.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Witamy serdecznie, i uspokajam na dzień dobry - mamy w swoim gronie rekordzistów z diagnozą po 80-tce g:)
Paulu_xo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 31 lip, 2019 12:40

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Paulu_xo »

Dzień dobry Wszystkim :)
Też jestem tutaj nowa, o celiakii dowiedziałam się blisko miesiąc temu wie w zasadzie dopiero raczkuję.
Paula 26l.
MamaIgi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 sie, 2019 22:30

Re: Przedstaw się :)

Post autor: MamaIgi »

Witam, jestem Anita. Jestem mamą 8-letniej Igi, od tygodnia chorej na celiakię. Właśnie wróciliśmy z wakacji, które okazały się niezłym wyzwaniem, ale chyba wyszło nie najgorzej. Dodatkowo od grudnia Igusia jest też diabetykiem (ja również, od 21 lat)... Myślę, że z Waszą pomocą ogarniemy tego małego potworka :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8096
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Leeloo »

Czołem g:)
Festenberg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 18 sie, 2019 16:15

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Festenberg »

Witam wszystkich!Mam na imię Kasia. W środę otrzymaliśmy potwierdzenie, że nasza 10letnia Emilka choruje na celiakie. Przed nami jeszcze diagnostyka Jakuba, który ma 12 lat oraz 22 miesięcznej Marceliny. Prawdopodobnie również ja... Szukam ludzi, którzy mieszkają w mojej okolicy i mogą podzielić się ze mną doświadczeniami. A przede wszystkim pomóc mi radami kulinarnymi oraz polecić sprawdzonych specjalistów w naszym regionie. Wiem, że celiakia to nie koniec życia, jednak ta informacja spadła na nas jak nagły deszcz. Nie wiem od czego zacząć... Mieszkam w Twardogórze - powiat oleśnicki, dolnośląskie. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Witaj :-)
Celiakia tylko na początku wydaje się taka straszna. Z czasem przyzwyczaicie się do diety i zobaczycie, że bez glutenu również może być smacznie i zdrowo.
Gorąco zachęcam do zapisania się do Stowarzyszenia. Po zapisie otrzymuje się pakiet materiałów, które zawierają wszystkie, niezbędne informacje o diecie. Pomoc, wsparcie i kontakt z ludźmi zmagającymi się z tym samym "kłopotem" są nieocenione.
Zachęcam również do obserwowania strony internetowej Stowarzyszenia i brania udziału w wydarzeniach organizowanych we Wrocławiu lub innych miastach.

Tutaj znajdziesz wiele istotnych informacji: https://celiakia.pl
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Merlys
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 10 wrz, 2019 20:19

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Merlys »

Dzień dobry!
Mam na imię Agnieszka, jestem nowa. Podejrzewam, że moja 9 letnia córka może mieć celiakię. Jesteśmy jeszcze przed badaniami, dlatego wszystkie informacje są dla mnie bardzo cenne. Cieszę się, że mogę Was poznać! Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Agnieszka
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Przedstaw się :)

Post autor: pleomorfa »

Super! W razie pytań pytaj śmiało :) .

Forum to skarbnica wiedzy o diecie.
Co do diagnostyki polecam stronę: https://celiakia.pl/celiakia/diagnoza/

Pozdrawiam!
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
marvel25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr 02 paź, 2019 13:01

Re: Przedstaw się :)

Post autor: marvel25 »

Cześć, Damian z tej strony ;-) mam 26 lat i podejrzenie celiakii, zrobiłem badania i nawet założyłem temat w dziale "Choroba,objawy,leczenie" być może ktoś będzie wiedział jak je zinterpretować. Pozdrawiam wszystkich :)
ODPOWIEDZ