Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

postaram się skontaktować z panią Profesor
dzięki na wiadomości
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

witam,
od urodzenia choruje na celiakie,całe życie jestem na diecie;a teraz jako,ze juz troche podrosłam (28 lat),chciałabym zajść w ciążę;chciałabym sie dowiedzieć,czy jest coś o czym powinnam wiedzieć więcej niz przeciętna mama
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

nie chyba nie regularne badania + poziom żelaza witaminy bez skrobi prenatal i dobry ginekolog który choć trochę wie o celiakii :) i przede wszystkim silna wola i dokładne przestrzeganie diety ...
juz teraz zacznij przed zażywac folik ii zrób badania morfologię + żelazo i OB :)
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

dzieki za info :)
Martusia86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 15:52

Post autor: Martusia86 »

Witam u mnie celiakie wykryto w wieku 7 lat a teraz mam 21 diete raz przestrzegalam raz nie w wieku 14 lat powiedzialno mi ze juz nie musze miec diety bardzo sie z tego cieszylam ale kiedy w wieku 17 lat nastal nawrot mchoroby to nie bylo juz tak wesolo. Nastepnie jakis rok mialam diete a pozniej juz nie do momentu kiedy tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w 6 tygodniu ciazy:) bardzo sie z tego ciesze pozdrawiam
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

gratuluję ciąży ale powinnaś stopniowo przechodzić na dietę jeśli jesteś celiakiem dla dobra swojego i dziecka a co na to Twój gastrolog :?:
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Patka pisze:gratuluję ciąży ale powinnaś stopniowo przechodzić na dietę jeśli jesteś celiakiem dla dobra swojego i dziecka a co na to Twój gastrolog :?:
Dlaczego stopniowo, a nie od razu?
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja zawsze po prowokacji także stopniowo przechodziłam na dietę (nie trwało to miesiąc, a tydzień, dwa ;)) dla kogoś kto nie utrzymywał dotąd diety po pierwsze jest to chyba największy problem emocjonalny, ale i może szczególnie w ciąży (moim zdaniem) trochę "zdezorganizować" organizm ;) ja np w ciąży mimo, że dotąd byłam bezobjawowo zaczęłam strasznie reagować na najmniejszą ilość glutenu i zawartość niektórych konserwantów :/
moze i mozna też tak raz "ciach" :D
Nastka_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 lip, 2007 12:13
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Nastka_ »

Witam wszystkich. Czy możecie powiedzieć jakie witaminy dla kobiet w ciąży można przyjmować przy celiakii? I jakie bierzecie żelazo. Mam listęleków bezglutenowych dra Hozyasza ale nie wiem które z witasminek i żelastwa dobrze się wchłaniają i dają dobre efekty.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Przez całą ciążę brałam elevit, zresztą teraz też go łykam (matka karmiąca :-) )
Obrazek
Nastka_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 lip, 2007 12:13
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Nastka_ »

Elevit? Nie ma go na liście leków b/glut... Może ja mam nieaktualną listę. Czy ktoś ma w miarę aktualną i mógłby podać linka? A jakie żelazo brałyście? Czy tardyferon jest dobry i jak go brać? I czy po elevicie/tardyferonie/itp. nie było żadnych "historii" z wc i czy wyniki były ok? Dużo pytań...ale jakby ktoś miał cierpliwość, to dziękuję :)
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ja przez całą ciążę brałam Elevit (ale my z Agniesią chodziłyśmy do tego samego lekarza) a żelazo to też brałam, ale nie mogę sobie przypomnieć jakie (napiszę Ci na priva jak znajdę). Wyniki miałam dość dobre przez całą ciążę. Po witamininach i żelazie nie miałam żadnych sensacji łazienkowych. Tardyferonu nie znam, ale zgłoś lekarzowi że masz celiakię to doradzi Ci żelazo łatwiej przyswajane i dobrze wchłaniane. ogólnie to przede wszystkim dbaj żeby jeść różnorodnie bo to bardzo ważne.
Obrazek
Obrazek
aneczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr 26 kwie, 2006 17:43
Lokalizacja: Opole

Post autor: aneczka »

ja brałam i biorę feminatal nic mi po tym nie jest a czytając skład też chyba nie zauważyłam tam czegoś czego nie możemy po tardyferonie (żelazo) też mi nic nie było :)
Maciuś jest z nami od 3 września!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ja również brałam Feminatal przez cały okres w ciąży i na początku jak karmiłam, w składzie nic podejrzanego nie ma.
Ostatnio zmieniony czw 26 lip, 2007 12:16 przez Asia S., łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

Ja też brałam feminatal. W składzie nic nie wzbudziło moich podejrzeń.
Obrazek
>>pozdrawiam<<
ODPOWIEDZ