Alkohole...

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gigi_26
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 01:05
Lokalizacja: Irlandia

takie tam....

Post autor: gigi_26 »

Przeczytałam forum i chciałam wam powiedzieć dwie rzeczy.... na jakimś tam forum ktoś napisał (żeby nie było, że sobie przywłaszczam, ale wiadomość wyjątkowo przydatna):
"Kochani piwosze powiem wam tylko jedno piwo dla nas jest absolutnie zabronione
należedo koła pomocy dzieciom na diecie bezglutenowej i dużo wiem na ten temat .
dostałem specjalną książeczkę od włoskiej firmy Schar"20pytań i odpowiedzi dotyczących celiakii"
jest tam napisane wszystko co można a co nie Jeżeli chodzi o alkohole to napewno można:wino białe,czerwone,różowe,musijące i musujące prosecco"oraz grappa,koniaki,brandy,rum,tequila,Calvados,kirsch
Niedozwolone na 100% :
Whisky,wódka zbożowa,gin,piwo każde."

i druga sprawa to:
Moja mama jest bezmlecznym bezglutenowcem, chcąc jej pomóc przegrzebuję internet i tak tu trafiłam.... W ogóle wygląda na to po wstępnych badaniach, że tak mnie jak i moją córeczkę 6letnią - wszystkie czeka nas dieta....
Mieszkam w Irlandii i muszę wam powiedzieć, że tu jest po prostu RAJ pod tym względem porównując do Polski.... Niemki wchodzą do sklepu i.... wzdychają....
W zwykłym Tesco mamy 3 wieeeelkie regał towarów.... sos sojowy... spody do pizzy, słodycze, n awet delicje i babeczki... mąki idealnie zastępujące zwykłą mąkę... mleka sojowe, a nawet ryżowe... a nawet buliony, zastępujące "kostki" bez glutenu i bez laktozy itp.... Mam w związku z tym propozycję: wiedząc jak ciężko jest o te rzeczy w Polsce (mama) zaproponuję coś: jak ktoś chce mogę pomóc i czasem coś podesłać.....
pozdrowionka
Martusia/GiGi
Zapomniałam dodać - żeby było jasne - to nie jest jakieś ogłoszenie komercyjne itp. żadne zarabianie.... ja po prostu chcę pomóc.... Nawet mąka ma tu kilka typów, są mąki do sosów (nie różnią się smakiem potrawy od zwykłych) i mąki do pieczenia ciast i do chleba.
To są czasem drobiazgi, okazuje się na przykład, że moja mama ma alergię na kurkuminę. We wszystkich makaronach bezglutenowych polskich jest dodawana.... dodam, że to cena za 250 gram makaronu w Polsce, tutaj ma się w tej cenie .... 0,5 kg...
Ostatnio zmieniony sob 18 wrz, 2010 02:12 przez gigi_26, łącznie zmieniany 1 raz.
gatta18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 11 sie, 2010 21:55
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Przepisy bezmleczne, bezglutenowe

Post autor: gatta18 »

Hej :) Przeczytałam Twój post, że Twoja mama jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej. Ja na te diecie jestem od 6 dni, bo mam zespół złego wchłaniania )na diecie bezmlecznej jestem od lutego tego roku). Mam pytanie do Ciebie - znasz może jakieś linki do przepisów bezmlecznych i bezglutenowych? Za 2 tygodnie mam 18stkę i za bardzo nie mamy pomysłów z mamą, co można na niej podać dla gości, co ja bym mogła jeść i co innym gościom by smakowało. Mogą to być też stronki niemieckie, bo znam w miarę dobrze niemieckie, więc powinnam sobie w miarę poradzić z przetłumaczeniem ich. Pozdrawiam serdecznie :)
gigi_26
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: sob 18 wrz, 2010 01:05
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: gigi_26 »

Wiesz, jeśli chodzi o przepisy to dużo jest w necie, na naszym forum tutaj jest taki dział:
index.php?c=6

a jeśli chodzi o mnie samą, mam troszkę różnych fajnych, podaj emaila to podeślę :)
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Problemik »

Zbliża się moja 18stka i mam pytanie. Czy Finlandia jest dozwolona? Jest robiona ze spirytusu jęczmiennego i "produkt poddawany jest ponad 200 procesom destylacyjnym."

Na razie wyłapałem takie alkohole, które można (ale potwierdźcie czy na pewno):

Luksusowa
Palace
Monopolowa
Absolwent
Sminroff
Martini
Siwucha
Żołądkowa Gorzka
Rum
Tequila
Cedra

Ogólnie:
Wino
Koniak
Brandy
Rum
Wódka

No i ta whiskey też nie jestem pewny.
Ostatnio zmieniony ndz 19 wrz, 2010 23:38 przez Problemik, łącznie zmieniany 1 raz.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale ostatnio pytałam na forum o Absolwent, ponieważ w składzie jest pszenica ozima i forumowicze powiedzieli, że nie wolno spożywać.
Co do Smirnofa też zadałam pytanie, ale odnośnie drinków i już odpowiedzi nie otrzymałam ;)

Jeżeli mogę się już wypowiedzieć, to chciałam dodać tylko, że w tym dziale panuje straszny bałagan i naprawdę niewiadomo co wolno, a czego nie. Ktoś powinien zrobić tabelkę alkoholi (pełną nazwę danego alkoholu, a nie ogólnie), które można spożywać, bo ciężko się czyta tyle stron, na dodatek każdy pisze co innego.
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Jeszcze mam pytanie odnośnie Wódki Żołądkowej Gorzkiej - który rodzaj wódki jest dla nas? Jest kilka smaków, nawet jest nowa czysta De Luxe - ją też mozna spożywac?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dagmara85 pisze:pytałam na forum o Absolwent, ponieważ w składzie jest pszenica ozima i forumowicze powiedzieli, że nie wolno spożywać.
Ale nie dlatego, że jest z pszenicy, źle zrozumiałaś odpowiedź Titranta. Ogólnie - wg wszelkich zasad alkohole destylowane nie zawierają białek, a więc i glutenu. Ale nie wiadomo co dzieje się w konkretnym przypadku, konkretnego alkoholu. Tak więc nie można z góry zakładać, że Absolut jest beee, a Finlandia destylowana 200x będzie cacy. Producent musiałby zbadać swój konkretny produkt za zawartość glutenu. A w przypadku alkoholu jest to dość trudne, choć wykonalne. Polecam na forum wątek o badaniu piwa...
Podobnie jest z żołądkową. Na etykiecie chyba nie ma składników, nie wiemy też jak wygląda u nich proces destylacji, więc nie wiemy też czy te alkohole są bezpieczne.
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Problemik »

No to niech ktoś z tych co ja napisałem wypisze te, które są nieszkodliwe.
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Nikt ci nie napisze na 100% co jest szkodliwe a nie w dziedzinie alkoholi - a zwłaszcza wódek, whisky. Musisz czytać podane tu informacje i samemu sobie wyrobić zdanie - bo zdania są podzielone. Ja akurat pije każdą czystą wódkę, a whisky nawet częściej - nie zauważyłem aby mi szkodziło (oprócz wątroby i kaca :) )
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Zawtra nawet czyste wódki żytnie pijesz?
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Zawtra pisze: Ja akurat pije każdą czystą wódkę, a whisky nawet częściej - nie zauważyłem aby mi szkodziło
podzielam zdanie Zawtry. W sensie nie daje gwarancji nikomu, ale tez nie mialem zadnych problemów czy to po wódce, czy po whisky.
Nie pije ani czesto, ani duzo :D ale mysle, ze poczulbym dzialanie glutenu nawet po malych ilosciach.

Z wódkami w Polsce wiaze sie ryzyko (niewielkie, ale jednak istnieje) trafienia na podróbe. Preceder na skale, której nawet sobie nie jestesmy w stanie wyobrazic - czesto wódki popularne, jak smirnoff, sobieski, zoladkowa g de-lux robione byly w garazach. Tzn. alkohol z przemytu byl butelkowany w oryginalne butelki z podrobiona "banderola".
Ale to takie tylko moje widzimisie, nie to, zebym sial defetyzm ;)
U rodziny w górach gdzie pic trzeba ;) kupowalismy wódke "polonaise" - 6-krotnie destylowana.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

@Dagmara85
Z wódek Bols, Smirnoff, Finlandia, Żubrówka z sokiem jakbłkowym :). Smirnoff jest żytni z tego co wiem.
Z Whisky Grant's, Label 5, jak jest kasa lub okazja t0 Johny Walker itp.
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
eldo_tu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: czw 15 lip, 2010 12:46
Lokalizacja: StalGorzów
Kontakt:

Post autor: eldo_tu »

alko blee. wogole nie pije:) najlepsze rozwiazanie :mikolaj:
''Pożycz mi płuca, bo moje się zapadły
Możesz pomyśleć też o butach, moje się już zdarły
Pożycz mi oczy, ja nie widzę już nic
Pożycz mi nogi, moje nie mają już siły iść "
Awatar użytkownika
Zawtra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 18:59
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Zawtra »

Nie no oczywiście można się bawić bez alkoholu - ale po co się tak męczyć? ;)
Choroba Duhringa - diagnoza 05.04.2008
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Lepsze zioło - ciekawe czy bywa w nim gluten :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ