Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

aha i od razu zapytam ...jak mogę wstawic swoje zdjęcie????????pod ksywkę "keyt"...
Nastolatka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 18:07
Lokalizacja: Skrzyszów

Post autor: Nastolatka »

Ania pisze:W wieku 22 lat miałam zdiagnozowaną celiakię. A mając 28 lat urodziłam zdrową córeczkę. Ciąże przechodziłam bez żadnych komplikacji. Dziecko urodziło się duże i zdrowe. Dbałam aby przez pierwsze 9 miesięcy nie dostawała glutenu. Na szczęście jest zdrowa i na nic nie uczulona.
Gdyby ktoś miał pytania o przebieg ciąży to chętnie odpowiem

Pozdrawiam Ania :D
Dzień dobry :) ja chciałam sie tylko dowiedziec czy jak nawet sie nie przestrzega diety i jestem nastolatką to dostane okres ? Jak tak to w jakim wieku ?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Nastolatka pisze:Dzień dobry :) ja chciałam sie tylko dowiedziec czy jak nawet sie nie przestrzega diety i jestem nastolatką to dostane okres ? Jak tak to w jakim wieku ?
Nastolatka pisze:Jestem nastolatką , i chciałabym sie dowiedziec czy jak np. nie przestrzegam diety to moge dostac okres? Jestem załamana podobno jeżeli nie będe przestrzegac diety to nie zajde w ciąże :oops: :029: . I wogóle przy moich kolezankach czuje sie jak krasnal ponieważ mam 13lat i 156 cm . To mało jak na mój wiek ... i wogóle mam małe piersi i boje sie że mi wogóle nie urosną . Kupuje chleb bezglutenowy , ciastka bezglutenowe itp. Ale i tak zawsze sie skusze w szkole na batonika chipsy itp. Lub ktoś mnie poczęstuje.a w tym wieku wogóle mnie nie boli brzuch.... Co ja mam zrobic ?
Pozwoliłam sobie zacytować także Twój wpis z wątku powitalnego, bo tam raczej nie odpowiadamy.

Jeśli jesteś chora na celiakię, przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się jak najwięcej o tej chorobie np. zaczynając od strony stowarzyszenia http://www.celiakia.pl/index.php?option ... &Itemid=67 i naszego forum.
Mogłabyś się wtedy zorientować, które chipsy i batoniki są ok, a które zawierają gluten.

Jeśli chodzi o objawy nieleczonej celiakii, to wiele osób w ogóle nie ma dolegliwości gastrologicznych, ale niski wzrost jest jak najbardziej typowy. Nie wiem, czy jest zależność między datą pierwszej miesiączki a celiakią, ale jeśli czujesz się zaniepokojona, to może po prostu idź z mamą do ginekologa, żeby ustalił, czy wszystko jest ok.

Ale niezależnie od tego, czy już masz objawy, na pewno warto być na diecie. A nie oszukujmy się - jeśli codziennie zjesz powiedzmy wafelka, to całe to kupowanie chleba bg w ogóle się nie liczy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

keyt witaj strasznie mi przykro :( nie umiem wyrazić słowami jak bardzo :(
moze jeszcze tu zaglądasz mój psychiatra mówi że można brać pewną grupę leków w czasie ciąży bez ryzyka w Twoim przypadku po takich przejściach chyba byłoby to wskazane.
ja zakończyłam rozmnażanie mój synek ma 7m na razie nadal jest na diecie jak ja i nie śpieszy mi się ze zmianami ...
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Nastolatko!
Ja całkiem niedawno dowiedziałam się, że jestem chora na celiakię. Do tej pory jadłam normalnie czyli w czasie dojrzewania też. Mój pierwszy okres dostałam dopiero w wieku 18 lat i do momentu ciąży miesiączki były bardzo nieregularne. Teraz wiadomo, że było to spowodowane nieleczoną celiakią. Jeśli zależy Ci na zdrowiu fizycznym i psychicznym to przejdź na ścisłą dietę bezglutenową. Dowiedz się jak najwięcej o tej chorobie i diecie.
Na diecie od 15.03.2011
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Femibion natal.

Post autor: Buena »

Wracam do pytania o Femibion Natal 2 (dawniej Feminatal) firmy Merck Sp. z o. o. W składzie kapsułek znalazłam informację o skrobi modyfikowanej. Czy udało Wam się zdobyć informacje jakiego pochodzenia jest to skrobia? Czy jest ona bezpieczna dla osób na diecie bezglutenowej?
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

GUTEK pisze:Nastolatko...Jeśli zależy Ci na zdrowiu fizycznym i psychicznym to przejdź na ścisłą dietę bezglutenową
oczywiście na dietę przechodzimy tylko i wyłącznie po wykonaniu badań!
pamietajcie, że później wyniki mogą być zafałszowane g:)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
Buena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 30 lip, 2010 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Buena »

Otrzymałam odpowiedź od firmy produkującej Femibion Natal, załączam poniżej:
Skrobia zawarta w kapsułce Femibion Natal 2 jest skrobią ziemniaczaną. W najbliższych tygodniach dostępny będzie Femibion Natal 2, w którym skrobia ziemniaczana została zastąpiona żelatyną rybną.

Pozdrawiam serdecznie,
Product Manager Marki Femibion
Awatar użytkownika
Kukułka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob 04 wrz, 2010 17:29
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kukułka »

Pamiętam z okresu ciąży, że też sprawdzałam Femibion, i na ich stronie znalazłam info że nie zawiera glutenu :-)
Awatar użytkownika
dg007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 21:37
Lokalizacja: Bochnia

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: dg007 »

Jestem od kilku lat na diecie bezglutenowej (oczywiście w dzieciństwie też byłam, ale.... o tym już pisałam) . Chodzi mi teraz o ciążę. Jestem w 2 miesiącu. Ciągle boli mnie żołądek a w przełyku mam takie burczenie, tak jakby mi coś jeździło po żołądku i przełyku. Miała może, któraś z Was takie coś? Jak sobie z takim radzić? Bo ja szukam sposobów i nie wiem ;( ciągle to samo :(
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

a zmieniłaś coś ostatnio w diecie? cokolwiek?
bierzesz jakieś nowe suplementy dla ciężarnych czy leki?
zmieniłaś miejsce zamieszkania? pijesz wodę z kranu?
chorowałaś ostatnio?
Awatar użytkownika
dg007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 21:37
Lokalizacja: Bochnia

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: dg007 »

Jedynie co biorę z lekarstw to Folik. Nie pije wody z kranu, tzn jedynie przegotowaną. Diety też nie zmieniałam.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

Mozesz spisac sklad tego leku?(Moze jest skrobia pszenna, laktoza itd)
Moze jest gdzies wzmianka, ze na terenie zakladu jest gluten?
Awatar użytkownika
dg007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 21 sie, 2009 21:37
Lokalizacja: Bochnia

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: dg007 »

skład kwas foliowy.... i tyle znalazłam na temat składu.... ale nie jest to raczej przez tabletki bo przerwałam je na tydzień i było to samo....
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Celiakia a ciąża 2

Post autor: Leeloo »

być może coś Ci zaszkodziło, czymś się przytrułaś, ale może tak już masz od ciąży. czy te dolegliwości są non stop czy np. z rana? są po jakimś konkretnym posiłku/produkcie? Co jesz na noc? Podjadasz w ciągu nocy?

W ciąży można przestać tolerować niektóre produkty.
ODPOWIEDZ